Nëse keni vendosur për t'u bërë avtoledi


 • AvtoLedi
 • Këmbët
 • Ftohjet


 • AvtoLedi

  Ju më në fund vendosi se ishte koha për t'u bashkuar gratë të guximshëm të cilët lëvizin rreth qytetit vetëm me makinë? Pastaj ju duhet një mirë imagjinohet se si një vendim i tillë mund të ndikojë në shëndetin tuaj.


  Makinë është padyshim mjet shumë i përshtatshëm të transportit. Por për këtë komoditet, ne shpesh duhet të paguajnë probleme të ndryshme, kryesisht të lidhura me baterinë në sjellje statike ulur. Sepse ka mbipopullim në probleme legen dhe shpinë se ndihet i ulur ngarkesën kolosale - mjekët vlerësojnë se shoferët ankohen për dhimbje prapa janë tre herë më shumë gjasa se ata që përdorin transportin publik.
  Mos ki frikë, kjo nuk është një arsye për të braktisur avtoledi jetë kënaqësi. Vetëm ju duhet të kujdeset që vendin e shoferit në makinën tuaj është ruajtur mirë dhe prapa ortopedike. Është gjithashtu e dëshirueshme për të futur një sërë ushtrimesh mëngjesit lëvizje rrethore në shpinë mesit, të gjitha llojet e përkulje dhe zgjerimin. Më mirë akoma, shkoni në një palestër me ekspert do të përgatisë për ju një grup të veçantë të ushtrimeve. Për më tepër, tani që ju jeni në një makinë, të merrni në palestër do të jetë shumë më e lehtë. Megjithatë, ne duhet të kujtojmë se edhe me ekzekutimin e zellshme e ushtrimeve të duhura, prapa dhimbjes dhe muskujve ende e mundur.


  Se ata nuk e shkëpusin vëmendjen tuaj nga rruga, shtoni një kit makinë analgjezik të jashtme efektive, të tilla si voltaren Emulhel. Jo vetëm që e bën atë të ndihmojë lehtësimin e dhimbjeve, por edhe të përballen me inflamacion.  Këmbët

  Shumë gra që dergjej pas timonit, janë përballur shpesh me çfarë surpriza e keqe ajo sjell ... këmbët e tyre. Duket makinën, në të kundërtën, duhet të çlirojë ata nga stresi, dhe mund vetëm avtoledi vypurhnuty sallon elegant me një ecje të lehtë dhe të shkojnë të pushtuar lartësi të reja. Por kjo rezulton të kundërtën: lodhje, ndjenja e shurdhim dhe ënjtje madje - se çmimi i paguar nga një pasion për avtoprohulyanka.

  Rastësisht, kjo është se simptomat e para të pamjaftueshmërisë deje, dhe mjekët kanë vlerësuar se femrat kalojnë shumë kohë makinës, rreziku i këtyre sëmundjeve rritet me gjysmë! Por jo aq i trishtuar. Ruaj bukurinë dhe shëndetin e këmbëve duke përdorur ushtrim fizik (të përpiqen, megjithatë, për të kujtuar atë që është - në këmbë), stockings veçanta compression (poradsya një mjek që është e drejtë për ju) dhe medikamente aktuale, të tilla si Venoruton. Dhe kur ju do të qëndroni në trafik, ose në një semafor, të marrë një praktikë prytupuyut këmbët, përmirëson qarkullimin e gjakut. Efekti i mirë është gjithashtu douches, ajo jo vetëm që forcon enët e gjakut dhe zgjerimin e qarkullimit të gjakut, por përveç normalizimin e gjendjes së sistemit nervor, dhe ju, sidomos për herë të parë pas timonit, kanë përsëritur nervor.  Ftohjet

  Një tjetër problem i papritur që shoferët shpesh përballen - një të ftohtë, dhe ata shpesh ndjekin shoferët në dimër dhe verë. Në muajt e ngrohtë, ajo është zakonisht "hello" nga kondicioner. Megjithatë, kjo nuk është për të fajësuar për vetë pajisjen, dhe padurimit tonë, duke marrë të nxehtë me njerëz të rrugës në dhomën e nxehtë, gjëja e parë që shoferi përpiqet për të mbushur atë sa më shpejt të jetë freski e dëshiruar. Gjëja kryesore është që të mbajë një ndjenjë e proporcion dhe mos harroni se ekspertët e shëndetit dhe sigurisë thonë se temperatura të bjerë jo më shumë se 10 gradë. Në ftohjet e dimrit shumë shpesh fajësojnë veten shoferët të cilët duan të marrin një vend në kabinë, pa pritur deri sa ajo warms up.

  Në promorozheni për makinën e natës nga frymëmarrje e rrit lagështi dhe bëhet edhe më e ftohtë, për të mos përmendur efektet akull në trup, duke i dhënë një vend makinë. Prandaj, shoferët me përvojë me arsye të mirë besoj se ecin më mirë rreth makinës, duke pritur për të brendshme tërësisht ngrohur deri. Dhe t%
  D0? T rast, në qoftë se këto masa dështojnë, dhe ju do të ndjeni se dridhura përpiqet të prishin planet tuaja për të ditës, ju duhet të keni në dorë një ilaç të plotë për ftohjet dhe gripit, e cila heq simptomat e kësaj pafuqie, për shembull, të tilla si Theraflu Ekstratab.


  Në përgjithësi, zgjedhja e drogës për çdo sëmundje, ju tani duhet të jetë i sigurt për të i kushtoj vëmendje për të nëse ata pranojnë ata që nget një makinë - ky informacion përcaktohet detyrimisht në udhëzimet.

  Vini re se codeine nganjëherë është pjesë e analgesics (p.sh. pentalhinu, Solpadeyinu, Efferalgan Upsâ) dhe disa ilaçe kollë, mund të ju jap një surprizë e keqe kur analizimin e gjakut gjatë pajisje medekspertyzy mund të marrë atë si një substancë narkotike, përmes të cilit ju mund të madje humbin të drejta.


  Ju shikoni, parandaluar ose kapërcyer ndonjë problem që ndodh në gratë ngarje nuk është e vështirë. Por praktikisht e pamundur edhe për të numëroj ato ndjenja të mrekullueshme avtoledi përjetuar kur me besim të pushtuar hapësirë ​​për makinën tuaj të preferuar!