Kur lit brenda


 • Përse është e djegur?
 • Parandaluar vend se të shuajnë
 • Neutralizoj dhe për të eleminuar!
 • urth, dhimbje të barkut dhe bloating - jo!

 • Kjo, natyrisht, urth që ndodh si rezultat i gjetjes përmbajtjen e stomakut në ezofag. Arsyet mund të jenë të ndryshme. Por më e zakonshme - në rritje aciditetit në gastrit hiperotsidnom dhe çrregullime gastrointestinale lëvizshmëri.


  Përse është e djegur?

  Ushqimit nga goja dhe fytit hyn në stomak përmes ezofagut, i cili është një muskujve në formën e një gjatësi tub prej rreth 25-30 inç. Ezofag nga stomaku i ndan Hole - Valve, muskul unazor ulët esophageal. Ky objektiv unik: kalimin e ushqimit në stomak, ajo menjëherë mbyllet dhe nuk e le të saj prapa në ezofag.

  Nëse "target" nuk shkrihen, pastaj stomaku në ezofag hyn acid klorhidrik, e cila irriton mukozën e atij që ndjehet si urth.

  Ajo mund të jetë një shenjë e sëmundjeve të ndryshme të traktit gastrointestinal, gastrit kronik me rritjen e sekretimit, ulçerë gastrike dhe duodenale ulçerë, cholecystitis kronike, cholelithiasis.

  Shpesh, megjithatë, urth - një rezultat i dietës të pahijshme, dietë të paekuilibruar, nikotina abuzimit dhe drogës. Për shembull, nxitësit të vërtetë "zjarri" janë disa ushqime: qumësht, krem ​​yndyrë kosi, çokollata, kofeynosoderzhaschye dhe pije të gazuara, ushqimet pikante, fruta agrume, domate, alkoolit.


  Shfaqja e siklet në ezofag gjithashtu kontribuojnë në tymit të duhanit dhe drogës (aspirina, ibuprofen, kortikosteroidet dhe drogës jo-steroidal anti-inflamator).

  Zabros Reverse lëng stomakut dhe masa e ushqimit nga stomaku në ezofag ndodh përmes tendosje fizike, heqjen e objekteve të rënda, kollë, veshje të shtrënguar, bel buttoned i ngushtë.

  Parandaluar vend se të shuajnë

  Shmangni urth mund të ndiqni rregulla të thjeshta. Së pari, dietë të saktë dhe të balancuar, hani vakte të vogla 4-5 herë në ditë. Ky ushqim duhet të përtypur tërësisht. Pas darke, nuk do të shkojnë, por nuk hidhen.

  Është më mirë për të ecur në heshtje për disa kohë.

  Së dyti, sa më shumë të jetë e mundur të mos marrin aspirinë dhe droga të tjera që provokojnë çrregullime gastrointestinale.

  Së treti, të heqë dorë nga nikotina dhe mos abuzojnë alkool.

  Neutralizoj dhe për të eleminuar!

  Nëse urth ende kapur off roje, është më mirë të përdorë ilaçe.

  Një nga masat më efektive për të eliminuar këtë sëmundje për më shumë se njëqind vjet është antacidet. Kimikisht bashkëveprojmë me acid klorhidrik, ata neutralizoj mjedis të stomakut. Antacids janë të ndarë thithje dhe nonabsorbable.

  Thithje (shpjegueshëm) antacidet shpërndajë në gjak. Ato shpejt reduktuar aciditetin, por shkak të bikarbonat natriumi dhe kalciumi karbonatit te neutralizuar acidin klorhidrik shoqëruar nga formimi i dioksid karboni.

  Kjo është, "zahasyvshy" urth, belching marrim. Përveç kësaj, ata të shkaktojnë të ashtuquajturin sindrom reagim: kur të drogës ndërpret veprimtarinë, acid është prodhuar me një zhurmë. Më të famshme zhytur antacids - një sode përbashkët mensë. Ky grup përfshin "përzierje Bourget," Rennie Heviskon.

  Antacidet Nonabsorbable lidhin acid klorhidrik oschelachivayut dhe përmbajtjen e stomakut nga përmbajtja e hidroksid magnezi dhe hidroksid alumini. Ata ngadalë neutralizoj dhe adsorb acid klorhidrik, por nuk shkaktojnë reagim acid. Efektet shumë të vogla dhe anësore, një nga të cilat kapsllëk është shkaktuar nga veprimi i hidroksid alumini.

  Këto droga rrisin pH në stomak, reduktuar aktivitetin stomak kanë mbrojtur efekt, duke formuar nje film mbrojtëse mbi sipërfaqen e mukozës stomakut. Duke antacids nonabsorbable përfshijnë Fosfalyugel, Hastal, Maalox. Megjithatë, më i njohur dhe testuar në përgatitje - Almagel.


  urth, dhimbje të barkut dhe bloating - jo!

  Së pari u shfaq në vendin tonë për më shumë se 30 vjet më parë, Almagel shpejt fitoi njohje të dy pacientët dhe mjekët. Sekreti qëndron në të efektivitetit Almagel përmbajtjes antacids - e barnave që vij në mur stomak, neutralizoj acid klorhidrik të stomakut dhe lehtësimin e djegien dhe dhimbje.

  Ky tipar dallues Almagel është qasje e "specializuar" për të adresuar problemet kyçe me stomak. Sepse nuk ka zgjidhje të vetme për të botës për të gjitha detyrat dhe nuk mund të jetë një mjet universal i të gjitha problemeve të stomakut. Kjo është arsyeja pse sot Almagel - një seri prej tre drogës, secili duke luftuar me simptoma të caktuara të shqetësimit, urth, dhimbje, ënjtje.

  Për lehtësi, që të tre të konsumit paketimit ngjyra të ndryshme, duke e bërë atë më të lehtë zgjedhjen e drogës për nevojat tuaja.

  Klasik Almagel në kutinë e gjelbër - vetëm të drogës që ka urth trajtuar prindërit tanë.

  I verdhë Një Almagel jo vetëm që ndihmon me urth, por dhimbje të forta stomaku.

  Për ta bërë këtë, anëtarët e saj të përfshira benzocaine lokale anestetik.

  Dhe në fund e mbyll tre zhvillimin më të fundit - Almagel Neo Orange në paketë, e cila përveç urth dhe dhimbje për të rregulluar ky problem bloating. Për shkak të përmbajtjes në Simethicone saj përbërjen, drogës komplikon formimin e flluska të gazit dhe kontribuon në prishjen e dhëmbëve. Gazrat e lëshuara janë të zhytur me muret e zorrëve dhe excreted natyrisht.
  Përveç kësaj, Almagel Neo balancuar raportin e hidroksid alumini dhe magnez, i cili eliminon kapsllëk.

  Me tre varieteteve Almagel mund të marr ilaçe për çdo rast, në varësi të prevalencën e çdo simptome (urth, urth shoqëruara me dhimbje ose ënjtje).

  Ndryshe zhytur antacidet seri Almagel nuk shkaktojnë hipersekrecioni e mesme e stomakut lëng, dmth "sindromi reagim". Kështu, duke filluar të veprojë për 3 minuta, ai punon për 1,5-2 orë.

  Almagel përdoret si në rastet e çrregullimeve individuale, dhe si terapi shoqëruese në gastrit akute dhe kronike, ulcera gastrike dhe ulcera duodenale në akute, refluksi gastroezofageal, ulcerat simptomatikë të traktit gastrointestinal, akute ose kronike pancreatitis.

  Përgatitjet Almagel në dispozicion si një pezullim të lëngshme në një shishe me një lugë të matur, e cila lejon dozimin e saktë të ilaçeve që të arrihet efekt të shpejtë terapeutik.

  Po, të rriturit mund të marrë 1-2 matjen filxhan 3-4 herë në ditë (në orë pas çdo vakt dhe gjatë natës para krevat). Fëmijët nga 10 vjet gjysma e dozës së rekomanduar. Kohëzgjatja trajtim nuk duhet të kalojë 15-20 ditë në konsum kursit. Megjithatë, në qoftë se simptomat janë të përhershme, pastaj të mirëpritur të situatës mund të jetë nga 1 deri në disa ditë.

  Përgatitjet Almagel, pavarësisht cilësisë në kohë-testuar dhe efikasitet të lartë janë ilaçe më të përballueshme në këtë grup. Kostoja e paketimit Almagel shkon 100-130 rubla (sipas auditimit të farmacisë së shitjeve me pakicë). Me pritjen 4x në ditën paketë është e mjaftueshme për 4-5 ditë.  Në një kohë kur ushqimi monitor shumica prej nesh nuk kanë kohë, dhe gabime në dietë është normë, problemet e traktit ndihmon tretjen e ushqimit janë duke u bërë më të zakonshme. Dhimbje urth, bloating mund të arrijë edhe ata që kurrë nuk kanë pësuar çrregullime të tilla. Kjo është arsyeja pse kabineti mjekësi duhet antacid ilaç që shpejt, efikase dhe më e rëndësishmja, shuhet në mënyrë të sigurtë "zjarr" dhe për të eleminuar parehati.

  var RndNum4NoCash = Math.round (Math.random () * 1000000000);
  var ar_Tail = 'panjohur'; në qoftë se (document.referrer) ar_Tail = shpëtojnë (document.referrer);
  document.write ('')
  / / -