Çfarë ushqime të shkaktojë puçrra fytyre


 • Pse ka pimples në ushqim?
 • Çfarë saktësisht shkakton shfaqjen e pimples?
 • Acne - përflakur gjëndra dhjamor arsim të lëkurës. Çdo gjëndër
  ka kanalet e saj nxjerrës përmes të cilit sebum excreted nga lëkura dhe
  mbetet mbi sipërfaqen. Nëse kanal i bllokuar, atëherë një
  puçërr i përflakur. Dhe kjo fillon nga mikrobet dhe fryj skuqem,
  e cila rrit foto e tërë.

  Pse ka pimples në ushqim?

  Tonë
  Sistemi i tretjes - një gjë e çuditshme. Ajo mund të tolerojë malet
  patate të skuqura, biskota dhe litra ëmbla të ujit. Megjithatë, të gjitha është
  limit. Një ditë, në gjendje të mbajnë të gjitha surpriza të pakëndshme për të, ajo
  vendos vzbuntovat.

  Zemërimi i saj në magazinë - ose më mirë në fytyrën e tij. Dhe kjo është e shprehur
  në formën e skuqjet, fytyre, fytyre dhe pjesët tjera këqia. Sigurisht, ushqim - jo
  e vetmja arsye për këto fenomene në fytyrë. Por nëse kështu aja
  gjasat është se ajo duhet të përjashtohet.

  Pra, për lëkurën tonë
  frikë nga dy gjëra: mungesa e produkteve të caktuara dhe, anasjelltas,
  tepricë. Diversiteti trupi është thelbësor në dietë. Në tonë
  dietë duhet të përfshijnë produkte të kafshëve (qumësht, mish, peshk) dhe
  perime (fruta, perime, miell, kërpudha). Hahet i tyre
  në sasi të tepërta, si dhe përfshirjen në dietën tonë shumë
  ushqime ekzotike shkakton sistemin e tretjes nuk mund


  të trajtojë të gjithë ngrënë. Pyetja sugjeron vetë. Pra, pse të
  është ton për të ngrënë, të themi, turshi, pineapple dhe kërpudha?
  Sigurisht, asgjë. Por kështu është edhe çdo njëri prej nesh, për shembull,
  pushime.

  Recall, një çift i banket në
  ju tha në mënyrë të qartë, "unë do të ha më shumë se një ditë normale." Ju
  bërë mirë? Jo. Një pimples ndërkohë vendosur të mos shfaqet
  Të nesërmen, pasi të hahet, dhe, të themi, dy javë. Gjithçka
  me sa duket e thjeshtë - jo një tërësi shumë. Dhe pastaj shtrohet pyetja:
  dhe shumë - është se sa? Për një person mund kilogram e luleshtrydhe
  sjell 100 e puçrra fytyre, dhe për të tjera se kënaqësi dhe dëshirë

  hani më shumë - nuk ka skuqje të lëkurës. Pra, për çdo
  Kritik maksimal i saj. Detyra jonë - për të përcaktuar. Shpesh kjo
  ndodh rastësisht. Por ju mund të fillojnë të kuptojnë veten e tyre.
  Për shembull, provoni dy javë nuk është i rrotullon dhe vypichok ose refuzojnë
  portokall (në qoftë se ju hani një shumë prej tyre) - dhe presim rezultate.

  Kur
  Hulumtuesit Colorado State University studiuar pyetjen
  marrëdhënie puçrra fytyre dhe dietë, ata gjetën se e ashtuquajtura
  Dietë "perëndimore", që përfshin patate të skuqura, patate dhe sanduiçe
  stimulon shfaqjen e problemeve të lëkurës, dhe të hahet fruta, peshk, oriz
  dhe kafshët e mishit me përjashtim të bukës dhe sheqer - nr.

  Shembuj janë
  shërbejë popullit të Papua, Guinea e Re dhe Paraguaj që mbajnë
  ky lloj i ushqimit.


  Çfarë saktësisht shkakton shfaqjen e pimples?

  Kafe. Milion
  artikuj të shkruar në kafe e subjektit dhe të mirë nga lëndimi i tij. Ne themi vetëm
  se ajo mund të përfshihet në listën e ushqimeve që shkaktojnë puçrra fytyre. Kafe
  rrit kortizolit hormon, që është përgjegjëse për stresit. Dhe ai -
  një nga shkaqet kryesore të puçrra fytyre në moshën e mesme. Sidomos i rrezikshëm
  servings e kafe të ëmbël në një stomak bosh - atëherë nuk mund vetëm të kërcejnë
  Reds vogla kodër dhe purpur ndezur mal! Çfarë është tuaj
  maksimal - është i panjohur.

  Kjo mund të jetë tri gota në ditë, dhe ndoshta
  Gjithë bankë.

  Ëmbëlsirat dhe miell. Sheqer, çokollatë,
  karamele, ëmbëlsira, biskota, patate të skuqura dhe akullore shkaku fytyre.
  Dhe këtu është edhe lëngje janë të larta në sheqer.
  Plotësisht braktisin të gjitha këto tundime nuk ka gjasa të ketë sukses, dhe jo
  ia vlen. Është më mirë që të shikoni për kompromise, duke zëvendësuar, të themi, të padobishme Pije
  ujit dhe teas dhe sheqer - fruta të thata dhe mjaltë.


  Kalori të ulët
  drithëra me flaxseed tepër të dobishme, si flaxseeds
  përmbajnë acide omega e nevojshme për lëkurë të shëndetshme.

  Produktet e qumështit. shkel
  veten në përdorimin e ulët-yndyrë kos, djathë ose qumësht nuk është e nevojshme, dhe

  Megjithatë, numri i djathë ose akullore duhet shkurtuar. Produkteve të qumështit
  për shkak të përmbajtjes së tyre të progesterone dhe steroid rritje
  Aktiviteti i gjëndra dhjamor. Nëse pa një shumë të qumështit
  vështirë, të ligët në kos jetojnë përmban atsedofilnye baktereve
  përmes të cilit të përmirësuar metabolizmin.

  Yndyrna.
  Duket
  nuk ka asnjë organ që nuk do të vuajnë nga skuqur dhe i yndyrshëm.
  Replace yndyrna shtazore me vaj perimesh ftohtë
  shtytje-ups.

  Vitamina E dhe A janë veçanërisht të rëndësishme për të lëkurës. E përmban
  në arra dhe bajame arre. Dhe - në të errët ngjyrë e gjelbër dhe të errët
  perime të tilla si karrota dhe spinaq.  Gjithashtu i lartë
  Vitamina A është e përmbajtura në portokalli të errët dhe
  perimet jeshile të errët. Ajo mund të jetë karrota, patate e ëmbël apo
  spinaq. Nëse ju përdorni rregullisht këto perime për të ngrënë, rezultati nuk është
  të bëjë që ju prisni - vetëm disa ditë lëkura juaj do të
  të rinj dhe humbje e ngjyrës.

  Arra.
  Fried, crispy,
  djathë, arra të shijshme. Bajame dhe fistikë, kikirikë dhe arra - të gjitha
  ata të shkaktojnë puçrra fytyre. Megjithatë, ne vazhdimisht e përsëris - fytyre
  shfaqet me overeating! Dhe nuk është një arra pak - të dobishme.