Përvojë si ne ishin trajtuar bronkit pengues personal


 • Si për të trajtuar bronke obstruktiv

 • Si për të trajtuar bronkit obstruktive

  Unë dua të ndaj përvojë në trajtimin e bronkit obstruktive.
  Në 5,5 muajsh vajzën time u shtruan në spital me bronkit obstruktive. Nuk mund të marrë në qoftë se unë ishin më kompetent në sëmundjet e fëmijëve, dhe pediatër tona me ndershmëri më të përshtatshme për detyrat e tij.

  Ajo filloi me një kollë të butë për 2-3 javë. Dhe kollitjes nuk do ta quaja kështu um-um 1 në çdo 2 ditë. Së pari, nuk i kushtuar vëmendje për atë, por më kot, unë të ndihmuar trupin në një kohë kurrë nuk mund të jetë rozbolilysya. Ju lutem vini re se Lizonka gji, dhe ky faktor i dhënë trupit më shumë forcë për të luftuar virusin që ne kap.

  Antitrupat si Hedgehog, të mbledhura në të gjithë sepse nuk ka pasur temperature apo të ftohtë, ose fyt kuqe ose çfarëdo simptome të tjera përveç kollë. Ajo ishte e nevojshme për të ndihmuar trupin tashmë, por do të dinë ku të bien, do të pidstelyly kashtë.

  Një natë, pas Lizonka ngrënë, ajo kollit dhe pothuajse menjëherë zasipela, frymëzuam vështirë, unë kam qenë shumë e frikësuar për të vogël të tij. Në 05:30 të vështirë të kuptoj se çfarë po ndodhte, por m'u kujtua se me avull të nxehtë në banjo ndihmon në pjesë e pasme, dhe bëri një inhalimi me avull në banjo. Intuitivisht unë e bëri të drejtë, dhe pas 15 minutave, çdo gjë shkoi. Mjeku ynë kur ajo është, nuk e kemi dëgjuar dhe shkruar antitussive.


  Docha u marrë frymë vështirë, por nuk kishte asnjë pengesë.

  Pengim - vrull. Bronke - Departamenti i mushkërive. Pengues bronkit - bronkit vrullshëm, spazma bronkiale është në të cilat mukusit nuk mund të dal dhe akumulon në bronke. Qëllimi i trajtimit - hiqni vrull bronkiale, liquefying mukusit dhe të tërheqë atë jashtë. Infeksion SARS mund të prekë çdo pjesë të trupit. Kur infeksioni hyn në trup, ajo hyn në luftë me fuqitë mbrojtëse të trupit përgjegjëse për shtypjen e virusit. Në këtë fazë ju duhet për të mbështetur imunitetit mjete të tilla si "interferon", "Kypferon", "Viferon" dhe droga të ngjashme imunostimulues që rrisin dhe forcojnë trupin.

  Të jetë i sigurt për të larë pasazhe të hundës çdo orë.

  Asgjë nuk kam bërë, dhe mjeku nuk është e këshilluar. E vetmja gjë që i realizuar artistikisht ajo frymë gjatë dush me pisha ekstrakt. Dhe të marrë frymë, duke shkaktuar një pengesë të re sulm. Duket pishe ekstrakt ndihmon vetëm 50%, dhe 50 të tjera shumë të dëmshme. Asnjë mjek që dëgjuan për ne, nuk tha se çfarë duhet të frikësohen se çfarë për të kërkuar, dhe madje edhe kur unë e quajti një ambulancë, mjeku na vënë pengesa, por nuk bëri asnjë Lë pip se si për të hequr atë nga na lëshimin vetëm antihistamine. Erdha vetëm të nesërmen mjeku në detyrë na dërguar menjëherë në spital që pneumoni.

  Falë Zotit, jo të fituara, por tani ne e dimë se si të trajtojnë të tilla gjëra. Unë dua të jap rekomandime të përgjithshme bazuar në një përvojë të tillë të trishtuar.

  Nëse virusi ende fitoi, ai fillon ndikimin e tij dhe mund të prekë çdo pjesë të trupit (komplikacione). Kur kolliteni ju duhet të mbani në mend se ajo është e natyrave të ndryshme dhe drogës ekzistuese larmishme kështu që është e nevojshme të pyesni mjekun çfarë lloji i kollë fëmijën tuaj në këtë rast. Dhe të jetë i sigurt për të lexuar dhe analizuar abstrakt i efekteve anësore të blerjes, jo pas për të shmangur peresortitsa dhe eksperimente të pasuksesshme mbi fëmijën e tyre.

  Kursi i trajtimit të përshkruara, natyrisht, mjekun, por ju duhet të jetë të paktën të vetëdijshëm për këtë çështje se sa mjeku, ose ju mund të humbni kohë të çmuar dhe nuk kanë kohë për të ndihmuar fëmijën tuaj.

 • Antibiotikët e kursit nuk frikësohen nevojë florën kur bëhet e drejtë mund të restaurohen. Por efekti është i shpejtë dhe i besueshëm. Mjekët disa standarde të caktuara tërë fatkeqësitë e ata përpiqen për të vepruar. Jo gjithmonë, situata juaj mund të vijë në bazë të këtij standardi, kështu që mjekët e mjekëve dhe të mendojnë dhe të vendosin për fëmijën tuaj gjithsesi ju.
 • Që nga mukusit akumuluara në bronke, wheezing fëmijë. Duhet liquefying fëmijë mukusit në otkashlyat saj.

  Për këtë qëllim mbytje. Ilaçe Fjalësh kollë nuk duhet të pini. Ndihmë e mirë aparat inhalimi të "Nibulayzer." Kjo metodë e spërkatje. 1 ml derdh "Lazolvan" dhe 2 ml zgjidhje kripur dhe inhaliruete minuta 5-7. Efekti është mahnitëse. Gjithashtu ndihmon "Pulmicort" Thithja: 0,5 ml në 2 ml zgjidhje kripur. Ndihmë e madhe Borjomi ose ekuivalentin e tij, 3 herë në ditë për 3 ml. Unë ngrohtësisht rekomandoj për të blerë një shtëpi me fëmijët "Nibulayzer" me vlerë 2460 rubla. Shumë e lehtë për t'u përdorur dhe të përshtatshme për të gjithë familjen, por veçanërisht për fëmijët e vegjël.
 • Mos harroni nasopharynx. "Akvamaris" të përkryer lan infeksion, ujë mineral, kripur - këto mjete natyrore dhe të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e ARI dhe ARI.

  Medikamente përmbajnë argjendi, të qëndrojë në vendin e nderit në luftën kundër undead. Me drogë vasoconstrictor, ne vëmë re zviceran bie "Vibrosol." Ajo gjithashtu ka efekt anti-alergjik dhe anti-edemë.
 • Antibiotikët trajtoj një, ndryshe masakrojn sepse gjatë dhe pas nevojës së administratës për të rehabilituar në stomak. Bio e baktereve që jetojnë mirë ndihmoj - "Bifikol", "Laktofiltrum", "Bifidobakterin" dhe të tjera duhet të-marrë për të përfunduar shërimin e florës zorrëve.
 • Dhe maja më e rëndësishme. Për fat të keq, ne e klinikave të menaxhimit të dobët të pacientëve. Jo gjithmonë mjeku juaj ka njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për fëmijën tuaj këtu dhe tani.

  Pra, mos hezitoni dhe sigurisht jo frikë të kërkoni mendimin e të paktën tre mjekë. Shko në kokë, telefononi ambulancën (ata kanë përvojë të madhe), të thirrur në fund ekspert paguar për këtë sëmundje. Një fëmijë nuk duhet ose të gërhas ose marr frymë me zor ose kollë. Nëse ka - ka gjithmonë një arsye, dhe puna juaj si një mom që arsyes dhe të përpiqemi për të zbuluar duke përdorur mjekësi intuitë vet dhe dashuri të madhe për fëmijën tuaj - fshini. Ashtu si zemër, mendoj kokën, mjekët e besimit dhe fëmija juaj do të jetë i shëndetshëm!

  Informacion nga artikullin "Trajtimin e bronkit obstruktive."