Përballja me depresion sezonal


 • Harrojeni për pikëllimin
 • të aksioneve deri për dimër
 • Në ritmin me diell
 • Dashuria Fall


  Në fakt, në fund të fundit, të lënë dhe sezonin e pushimeve dhe të gjitha kënaqësitë e verës janë lënë pas dhe përpara asgjë, por llucë dhe gjatë dimrit të errët të ftohtë. Si mund që të jetë?


  Harrojeni për pikëllimin

  Opsionet janë të shumta. Për shembull, gratë mund të angazhohen në mënyrë aktive në ruajtjen e korrat vjetore. Kjo nuk është shaka mënyrë shumë e mirë për t'u kujdesur për depresion. Harrojnë për të ndihmuar të përmbushur miqtë, teatro, ekspozita, muze, të parë albumet tuaja me fotografi natyrë, çdo veprimtari krijuese të Woodcarving shkrimit pikturave

  Pse ka një rënie në humor të vjeshtës? Fakti se rënia e trupit të njeriut është e rindërtuar. Në verë ne heshtje e shuar vakt të lehta uri, por tani unë dua të ha diçka më të rënda dhe fatter sepse trupi ka nevojë për nxehtësi, dhe në këtë mënyrë më shumë kalori.


  të aksioneve deri për dimër

  A nuk rezistojnë këtë, sepse në qoftë se ju bëni dhunë atij, dhe pavarësisht nga dëshira e tij do të vazhdojë të bëjë ushqim të ulët-kalori, asgjë e mirë do të vijë prej tij: ju duhet të më shpejt ose më vonë do të ketë një ndjenjë të shqetësimit të brendshëm, kundër të cilat do të fillojnë të zhvillojnë depresion sezonal. Është më mirë të relaksoheni dhe të harrojmë për të gjitha llojet e dieta është ajo që ju doni, por në sasi të arsyeshme.


  Në vjeshtë ka jo vetëm rritja e incidencës së infeksioneve respiratore akute. Shumë sëmundje kronike përkeqësuar, ka dhimbje prapa, joints dhemb, kreu i shpeshtë dhe dhimbje të zemrës. Arsyeja është se rënie të mprehtë në mes të ditës (sidomos në rajonet veriore) dhe dozë të reduktuar të hyjë në trupin e energjisë diellore.

  Ajo kishte nevojë për një njeri jo më pak se bimëve që janë të njohur për të dobësuar pa diell dhe hireyut. Prandaj Vlerësojmë çdo vjeshtë gjobë Deneka. Pasi të shpërndarë retë e errëta gri, mos rri ulur në shtëpi duke parë televizor: stoliseni ngrohtësisht dhe shkoni për një shëtitje.


  Në ritmin me diell

  Shumë bien bie efikasitetit. Pra, ajo duhet të jetë. Pas gjithë kohës se nuk kishte energji elektrike, njerëzit jetonin sipas ritmet e diellit: marrjen e deri në agim dhe muzg të shkojnë në shtrat. Dhe çfarë tani? Dielli perëndoi dhe ne vazhdojmë të punojmë.

  Unë i bëj thirrje të gjithëve sa më shpejt që ajo merr errët, hedhin larg çdo gjë dhe për të fjetur. Por në qoftë se ju të kapërcyer marramendje dhe sleepiness, punën më të mirë të ndaluar dhe fle. Dhe për të zvogëluar aftësia e kufizuar e shkaktuar nga ndryshimet sezonale, jo shumë të lënduar karrierën tuaj, planifikoni paraprakisht tuaj të biznesit të tyre në mënyrë që mos të të duhet të fillojë disa përgjegjësi të re.

  Më të mirë për të bërë në këtë kohë të përmbledhur ose përfundimin e projekteve të filluara më herët.

  Nëse ndryshoni ritmin e punës nuk punon, kanë për të inkurajuar veten. Për këtë ka teas të ndryshme të tipit natyror nxitës bimor, magnolia kineze hardhi, supë hips Eleutherococcus ose tretësirë. Dhe të vazhdojë për të ngrënë sa më shumë fruta të freskëta dhe perime. E di se të hyjë vitaminat e trupit nuk janë depozituar në magazinë dhe absorbohet menjëherë, kështu që trupi ka nevojë për vitaminë grim të përhershme.


  Dashuria Fall

  Në mënyrë që të plotësojnë kërkesat e përditshme të vitaminave, ju duhet çdo ditë për të ngrënë 400 gram fruta dhe perime.

  Sigurisht, kjo nuk është e gjitha në dispozicion. Është në rregull, lirohet vitamina lirë vendas shiten në barnatore nuk ka më keq importuara. Para së gjithash, vini re vitamina A dhe C.

  Shpesh për të luftuar depresionin sezonal të marrë çaj shumë të fortë ose kafe. Në të vërtetë, këto fuqizuar pije. Gjëja kryesore - mos abuzojnë ata dhe e di kur do të ndalet. Unsubscribe nga çaj të fortë dhe kafe duhet vetëm njerëzit me një të sëmurë stomakut, mëlçisë, veshkave, dhe alergjitë. Çaj dhe kafe do t'i zëvendësojë douches, gjimnastikë, ecje të shpejtë jashtë.

  Në përgjithësi, është e nevojshme për të bindur veten se vjeshtë në të gjitha të metave të tij - një kohë bukur të vitit.

  Ju vetëm duhet të jetë në gjendje të gëzojë atë. Vetëm ju mund të admirojnë vjeshtë pyjeve artë fustan të purpurt, të dëgjoni heshtjen e pyllit, ecin përmes shushurimës gjethe rënë përdhe, vjeshtë thithin ajër të shëndetshëm. Mos e humbisni këtë shans.

  Informacion nga Alexander artikull Borisov "Përballja me depresion sezonal."