Çfarë është cryotherapy


 • Cryotherapy
 • Llojet e cryotherapy

 • Cryotherapy

  Cryotherapy - trajtimi është ftohtë, duke shkaktuar kusht artificial stresi i trupit
  në mënyrë aktive ndikon në rregullimin e metabolizmit, formimin e hormoneve të nevojshme
  përmirësimin e qarkullimit, dhe të gjitha proceset në trup, e cila lejon
  gjatë të qëndrojnë të shëndetshme, të rinj dhe të bukur.

  Edhe paraardhësit tanë hedhur Cryotherapy themeli, ata morën dush akull
  për përtëritje. Metodat moderne të cryotherapy është efekt i palëvizshëm do të thotë
  gaz të azotit apo ajrit të ftohur në temperatura shumë të ulëta - 150-190? S. Cryotherapy
  të ndarë në përgjithësi dhe lokal.  Cryotherapy i përgjithshëm është kryer në një cryochamber veçantë ku lëkura është e ekspozuar për 2-3 minuta

  Temperatura e stres pa dëmshme. Cryotherapy General ofron të plotë
  ose ulje pjesshëm trupi zhveshur në një mjedis gazit në një temperaturë prej 110 -
  160 S. gjymtyrët dhe mbrojtjen e frymëmarrjes kundër ngrirja - veshin leshi
  çorape dhe dorashka dhe i rëndë salcë.
  Cryotherapy Përgjithshëm ka Wellness
  dhe efekt rinovimin në të gjithë trupin.


  Ky efekt është i bazuar në ndryshimin e anijeve - vrull primare
  arteriet e vogla ndryshon shprehur zgjerimin e tyre, duke rezultuar në hyperemia aktive,
  kohëzgjatja e cila - nga 1 deri 3 orësh. Rezultati - në rritje të ngrohjes
  dhe për të përmirësuar ushqimin e indeve të organeve të lëkurës dhe të brendshme, të stimulojnë zemrën


  dhe enët e gjakut, duke lehtësuar rrjedhjen venoz. Kjo me të vërtetë e ndihmon rehabilitimin pas
  dëmtime të sistemit muskulor dhe kirurgji, sëmundjet
  shpinë, sëmundjet inflamatore dhe metabolike të nyjeve, me shumë lëkurë
  Sëmundjet.


  Për shkak të transferimit të zgjeruara të ngrohjes dhe promovon humbje Cryotherapy përgjithshme peshe.
  Procedurat e përgjithshme
  Cryotherapy nuk shoqërohet me efekte anësore. Por kundërindikuar në kushte të rënda të tilla si infarkt miokardi dhe goditje cerebrale, i lartë
  shkalla e hipertensionit dhe dështim të zemrës, dhe disa të tjerë.
  Dhe sigurisht, nëse tepër i ndjeshëm ndaj të ftohtit.

  Cryotherapy, e përdorur në qëllime kozmetike, bazuar në përdorimin e azotit të lëngshëm.


  Azotit të lëngshme është një lëng i qartë, i pangjyrë dhe pa erë, duke e bërë
  Efekti i fortë terapeutik në inde. Në varësi të metodës, në disa
  Rastet e ngrirjes shkakton vdekjen e indeve në shtrëngim tjetër vetëm të gjakut
  anijet me zgjerimin e mëvonshëm të capillaries, e cila në masë të madhe rrit fluksin
  gjaku në vendin e veprimit, duke rezultuar në të ushqyerit e përmirësuar të indeve. Maskat,
  përfundojë, seanca injeksion mbahet pas cryotherapy, ofrimin e zgjeruara
  Efekti që në masë të madhe ndihmon në trajtimin e mbipeshë dhe celulitit.


  Llojet e cryotherapy

  Cryotherapy me nitrogjen të lëngët për disa dekada të përdorura për të hequr lythat,

  moles, lythat, keratosis senile, plagët hypertrophic dhe puçrra fytyre.
  Ajo është në këtë rast kërkon vdekjen me ngrirjen e thellë të indeve të larguar
  neoplasms - ekspozimi i gjatë është bërë me nitrogjen të lëngët, më shumë se 30 sekonda,
  në presion të ulët. Pas 40-60 sekonda pas ngrirjes duket hyperemia
  dhe ënjtje, por pas disa orë ose i formuar flluskë epidermialnyy apo vetëm
  kore të trashë, e cila pak ditë më vonë shqyer larg, duke lënë mezi të dukshme
  njollë rozë. Nëse keni nevojë për më shumë efekt në sipërfaqe të lëkurës, të lëngshme
  azot aplikuar shkurtimisht, 10-15 sekonda, si kriomassazha.

  Kozmetik
  cryomassage kryer një shtupë pambuku me shkop druri e cila është zhytur
  një termos i azotit të lëngshëm, dhe i mbështjellë linjat masazh ose në nivel lokal në problematike
  rajon. Një lëkurë e kokës mirë cryomassage për të trajtimin e sigurt
  format e baldness. Furçë flokët tuaj kërkuan dhe shtupë paralele shkëputje
  me nitrogjen të lëngët mbajë lëvizje të shpejtë rrotulluese.


  Përdorimi më efektiv i jet moderne gaz cryogenic drejtuar
  duke përdorur një pajisje të veçantë në zona të caktuara të trupit. Kjo cryoapplicator
  është një tub-tank i azotit të lëngshëm me metal të lëvizshëm

  këshilla e konfigurime të ndryshme.

  Cryomassage më të përdorur në mënyrë aktive programet përtëritje të fytyrës dhe trupit. Fjala i ri
  Aplikimi lokal i ftohtë - kriopilinh dhe krioelektroforez. Esenca e fundit
  Procedura - drejtuar në shtresat e thella të përgatitjeve të lëkurës ngrirë zgjedhura
  në varësi të natyrës së problemeve të lëkurës duke përdorur aktuale pulsed. Efekt
  kozmetike kriomassazha dhe trajtime të tjera të ftohtë është për të reduktuar rrudhat
  parandalimi i sagging lëkurës, rivendosjen e elasticitetit dhe formën gjoksin dhe shpëtimit
  e trupit yndyrë.

  Criosauna - Tendencat e reja në fushën e cosmetology, e përdorur për të trajtuar apo forcim.


  Në aparatet e veçanta të durueshëm mbështjellë gazi-temperaturë të ulët. Kjo procedurë
  ndihmon për të përballuar stresin, celulitin, dhe shumë sëmundje të tjera. Zonë
  Përdorni: trupin si një e tërë, me përjashtim të kokës dhe qafës.

  Veshur një dorashka leshi dhe çorape, pacienti vjen në kriokabinu, e cila shërbeu
  përzierje të thatë të ftohtë e azotit dhe të ajrit në nivelin e shpatullave. Pas 15 sekonda taksi
  set temperatura - 130 C-140S.

  Kundërindikimet për përdorim janë:

 • Sëmundjet akute infektive
 • tuberkuloz
 • diabet
 • kardio - vaskulare pamjaftueshmëri
 • Informacion nga artikullin "cryotherapy (trajtim të lëngshme azotit)."