Pyes veten Droga - pelte mbretërore bletë


 • Pelte Royal: prona
 • Pelte Royal: Aplikoni
 • Pelte Royal: contraindications


 • A e dini pse bleta mbretëreshë, që në fillim të tij
  Zhvillimi nuk është e ndryshme nga bletët e tjera, rritet dy herë mbi
  bee punëtor dhe jeton deri në 6 vjet, ndërsa e saj motra-punëtorëve të vdesin
  nëpërmjet 30-35 ditë? Dallimi është se larva e mitrës bee rritet
  zhvillim "not" në pelte mbretërore
  - I bletës
  lëng unik diete lëndë ushqyese,
  ofron lloj të ardhmen vazhdues i të gjitha materialeve të nevojshme.

  Pelte mbretërore - Produkt më të vlefshme të bletari, e cila i atribuohet më parë i mrekullueshëm

  shërim dhe pronat rinovimin. Sot, pronat e shërimit pelte mbretërore , kjo dhuratë bletë,
  përfshijnë më shumë i matur, megjithatë, duke vlerësuar përgatiten e saj,
  kalori, veprim imunostimulues.

  I bletës Mbretëror
  spermë e peshqve
  prodhuar në nofull dhe faringut gjëndra të bletëve pleqsh,
  me kujdes të mbushur xhepat e mëdha që janë formuar si një acorn, të cilat
  ardhmja bee-rritje mitër të lëngshme vlefshme lëndë ushqyese. Pelte mbretërore - Tul pari bardha tejdukshëm, atëherë
  bëhet ngjyrë të shurdhër të verdhë, shije kosi dhe erë.
  Mbledhja e prodhimeve të bletëve është shumë kohë, është vetëm disa javë


  ishte ajo që në fakt shpjegon koston e lartë të produkteve të prodhuara
  bazuar në të.


  Mbretëror
  Qumësht: prona

  Pelte mbretërore
  bletët
  ka një përbërje të veçantë që përfshin proteina, karbohidratet, yndyrna. Ajo
  përmban 22 aminoacidet, vitaminat B, askorbik, nikotine dhe
  acid folik, biotin. Produkti është e pasur me elementet gjurmë në mesin e tyre - hekuri,
  magnez, sulfur, mangan, kromit, kalcium, zink, kobalt, silikon, fosfor, argjendi.

  Kompozim mbarështim
  qumësht
  dhe pronat e saj të lejojë përdorur gjerësisht produkt në
  qëllime parandaluese dhe terapeutike për të përmirësuar sistemin e mbrojtjes imunitar. Pelte mbretërore

  dhe agjentët e saj në lehtësimin e lodhje, tension, rritje
  Kapaciteti dhe vitalitet, rezistenca ndaj infeksionit, për të përmirësuar gjumin,
  kujtesë dhe shëndetin e përgjithshëm, dhe të kontribuojë në normalizimin e metabolizmit aktivizimit
  proceset. Royal bletë pelte
  ka aftësinë për të hequr spazma vaskulare, normalizes presionit të gjakut, përmirëson
  laktacionit në fëmijë në gji, kur aplikohet efekt nga jashtë të dobishme në
  lëkurës.

  Acid Oksi-detsenovaya, e cila është pjesë e produktit
  Bletarisë ka anticancer, antimicrobial dhe baktericid
  veprim, retards rritjen dhe vret streptokok, stafilokok dhe madje edhe
  bacil gungë.


  Pelte Royal:
  kërkesë

  Pelte mbretërore
  bletët
  shpesh përdoret si një unik profilaktik. Në
  Për shembull, në Japoni, e njohur kohëzgjatje të gjatë të jetës, Royal Jelly inkurajuar për të marrë
  të moshuarit si një mjet për rinovimin, trupin konfirmohen në
  Në përgjithësi, studentët marrin dozën e përditshme të saj në formën e shtojcave në dietë
  për të përmirësuar rritjen, forcimin e sistemit imunitar, duke rritur studimet e produktivitetit.

  Kërkesë mbarështim
  qumësht
  të ndihmojë në forcimin e rezistencës ndaj stresit dhe për të shmangur
  lodhje gjatë intensive të stresit fizik dhe mendor, ndryshimet
  Klima, zonat kohore, ai u emërua gjatë epidemive,

  Hypovitaminosis pranverë.

  Vitamina B komplekse, e cila është pjesë e qumështit, i dobishëm
  ndikon në sistemin nervor dhe ndihmon të përballen me manifestimet e vegjetative-vaskulare
  distonise, depresioni, neurozë. Ka prova të efikasitetit të saj në vaskulare dhe
  sëmundjet inflamatore të trurit, çrregullime mendore,
  dhimbje koke, rritja e presionit të gjakut.

  Aftësia e qumështit për të ulur nivelet e kolesterolit në gjak dhe
  përmirësuar metabolizmin në miokardit është përdorur në parandalimin dhe trajtimin
  pektoris angina, hipertension, aritmi. Përveç kësaj, bee mbretërore pelte është përdorur në trajtimin e kancerit

  sëmundjet, tuberkulozi, salmonellosis, infeksionet virale dhe diabet.


  Pelte Royal:
  contraindication

  Kërkesë mbarështim
  Qumështi i kundërindikuar
  Sëmundja Addison, akute infektive
  Sëmundjet, patologji veshkave dhe intoleranca e produktit,
  bletari.