Mosmbajtjeje urinar Mashkull, trajtim


 • Urinim i pavullnetshëm
 • Mospërmbajtje urinare, trajtimi

  Urinim i pavullnetshëm

  Për
  6,5% e meshkujve nën 65 vuajnë nga mosmbajtjeje urinar. Shpesh kjo
  kusht ndodh në gjëndër prostatës dhe pas
  operacionet shoqëruara me sëmundje. Të gjitha rastet e mosmbajtjeje urinar
  mund të ndahen në tri kategori kryesore, edhe pse ato mund të jenë të shënuara
  raste, për shkak të efektit të kombinuar të disa faktorëve.

  Para
  çdo gjë duhet theksuar mosmbajtjeje stresit gjatë urinimit
  është papritmas nën ndikimin e qeshur, kollitjes, teshtitjes ose fizik
  Përpjekjet. Këto çrregullime ndodhin kur zhvendosja e qafës fshikëzës,

  dhe pastaj nuk është normal tkurrje të muskujve muskul unazor. Ndonjëherë
  Funksioni normal i muskujve të pamundura për shkak të moshës lidhur me ndryshimet apo
  kirurgji.

  Mosmbajtjeje urinar për shkak të shkeljeve
  nxit për të urinoj vërejtur në rastet kur urinar
  flluskë fillon "sipas gjykimit të tyre." Muskujt
  dhe zbrazjes fshikëz nuk është e ekspozuar në rregulloren e vetëdijshme. Shkaqet
  si mosmbajtjeje është goditje, semundja Alzheimer,
  Ekzistenca e vazhdueshme e gurëve në fshikëz, duke rritur
  prostatës dhe mosha. Fshikëz fillon të veprojë,
  fshikëz si një fëmijë. Kur ka nje mbushje e fshikëzës


  në një farë mase, nuk kërkojmë që të urinoj dhe fillon
  tkurrje të muskujve, dhe personi nuk mund të kontrollojë këtë proces.

  I plotë
  mospërmbajtje është e karakterizuar nga mungesa e urgjencës për të urinuar.
  Disa droga dhe drejtimin neurologjike
  Sëmundjet të shkaktojë ndryshime në nervin që furnizimet e nevojshme
  Sinjalet - kështu që të shpjegojë këto raste mjekët. Megjithatë, i plotë
  mosmbajtjeje mund të zhvillohet nëse ka
  Zakonet e gjata - shtypja e përhershme e impulseve brenda
  vjet. Kjo ndodh në njerëzit me orar të ndryshueshme të punës, shoferët
  kamionë, mësuesit dhe mjekët. Kur urinimi në to është

  zbrazjes i plotë i fshikëzës, kështu që ton është e humbur
  fshikëz dhe ndjenjë në tension të tij.


  Mospërmbajtje urinare, trajtimi


  pamja nga simptomat e para të mosmbajtjeje urinar, disa njerëz bien
  Spirit - kërkojnë kirurgji emergjente, Për të menjëherë "të shkojnë nën thikë."
  Por ekzistojnë edhe tretmane të tjera për hypertrophy prostatës, duke shkaktuar
  mosmbajtjeje në meshkuj. Megjithatë, jo të gjithë prej tyre përshtaten çdo
  burri, dhe nganjëherë duhet të zgjidhni nga gjykimi dhe gabim.

 • Ushtrimi.
 • Drogë
  droga. Nuk janë droga të forcuar muskujt uretrës
  kanal, reduktimin e kancerit të prostatës dhe për lehtësimin e tensioneve

  muskujve të butë.
 • Pikë. Tani teknikë e prerje qafës fshikëz për të normalizuar rrjedhën e urinës.
 • Ultratingull.
  Kjo metodë gjithashtu është nën studim dhe është shkatërrimtar
  ind razrossheysya duke përdorur ultratinguj dhe aspirator saj thithje.
 • Mikrovalë. Kjo metodë është përdorur për të hequr inde razrossheysya duke përdorur mikrovalë ngrohje atë.
 • Waiting.
  Në disa raste, pas shqyrtimit të gjendjes së pacientit
  permiresimin ose të paktën stabilizues. Arsyeja për këtë fenomen
  i panjohur.
 • Disa urologists nuk e rekomandojmë pacientët e tyre
  tri metoda e fundit, veçanërisht që prej disa prej tyre ende

  zhvilluar. Too shumë rreziku i dëmtimit të veshkave. Zgjedhja e trajtimit
  varet shkallës së hipertrofisë së prostatës.
 • cilindër
  zgjerim uretrës është kryer në urologji vetëm si për zgjerimin
  lumen vaskulare duke përdorur angioplasty. Në uretrës
  duke përdorur një kateter futur në një enë të vogël. Pastaj llak nën
  Presioni është i mbushur me lëng, duke shkaktuar zgjerimin e kanalit.
  Manipulimi zgjat 30 minuta dhe është bërë pacient i jashtëm. Kateteri është lënë
  për disa ditë. Shumë urologists besoj se para operacionit
  biopsi është e nevojshme të përjashtonte mundësinë e kancerit. Plastike Balonnaya
  uretrës është i kundërindikuar në rritje progresive në prostatë

  zhelezy.Ballonchik dhe injektuar në rektum. Ajo është e vendosur afër
  i prostatës. Në shtetin fryrë, ajo shtyn
  prostatës nga fshikëza. Ky operacion është gjithashtu mjaft
  i thjeshtë dhe mund të bëhet pacient i jashtëm. Balonnaya plastike si një metodë
  Trajtimi i prostatës premton shumë. Operacioni është i sigurt,
  pa dhimbje, duke shmangur të kushtueshme dhe të qëndrojnë
  spital dhe shkakton përsëri derdhje. Në 50-80% të meshkujve shumë
  përmirësim vjen shpejt. Megjithatë, është një dobësi e kësaj metode
  një numër relativisht i madh i relapses. Jo e mjaftueshme
  pacient mashkull që nuk mund ose bëni ushtrime rregullisht

  ndryshojë stilin e jetës tuaj të zgjidhen menjëherë në lidhje dhënave heqje.
 • Disa
  mjekët besojnë se operacioni nuk është metoda më e mirë,
  sepse ekziston rreziku i komplikimeve, megjithëse
  papërfillshme. Pasi operacioni të zgjeruar të prostatës
  Ishte shumë e vështirë, dhe periudha e rimëkëmbjes - të dhimbshme
  dhe i gjatë. Pacientët operuar shpesh gjatë humbur potencë.

  Tani ashtuquajturi heqje kanal i prostatës
  është i shpejtë dhe pothuajse nuk ka efekte anësore. Operacion
  zgjat rreth një orë. Pacienti mund të hani në mbrëmje ose
  mëngjes. Kateter mbetet në fshikëz për dy ditë dhe pas
  fshirjes një pacient është shkarkuar.

  Brenda pak ditësh mund
  pak urinë rrjedh. Operacioni nuk ka efekte të dëmshme
  Aktiviteti seksual. Nëse transaksioni u zhvillua normalisht mbledhje,
  aftësia e saj për të vazhduar. Jo të shqetësuar dhe funksion testicular.


  Nuk ka kohë orgazmë derdhje, por ndjenja e kënaqësisë mbetet e njëjtë.
  Fakti se sperma është e ruajtur në vendin e caktuar, por kur
  derdhje është lëshuar në fshikëz. Ky proces quhet
  Derdhje Reverse, e cila shkakton varfëri, por në verë
  lindjen e fëmijëve problemin e moshës është e vështirë relevante. Dhe nëse është relevante -
  ju mund të përdorë për të mbarësimit artificial.

  Ende
  Channel heqje e prostatës është nganjëherë i padëshirueshëm
  pasojat. Sipas disa 6% vuajnë nga impotenca operohet
  (25 000 burra çdo vit). Në 2000-4000 burrat kanë mosmbajtjeje
  urinë. 10% gjatë 10 viteve të ardhshme është e nevojshme reoperation,
  sepse prostatës fillon të rritet përsëri.
  Disa ind burra prostatës shumë e vështirë
  dhe fijor. Në këto raste, heqje kanal i prostatës
  nuk është e mundur, ju duhet të plotësoni heqjen e prostatës.

  Informacion nga artikullin "mosmbajtjeje urinar në meshkuj".