Çfarë këshille Herbalist angina frikë


 • Fyt numër
 • Si për të kapërcyer pectoris

 • Fyt numër

  Një problemet e dimrit - fyt. Për fat të keq, ajo pesters njeri jo vetëm bien lagësht, në fillim të pranverës, por shpesh në dimër. Kjo është një sëmundje akute infektive me ndryshime të rënda inflamatore në fyt, bajamet kryesisht (bajamet). Me një dhimbje të fytit është më mirë të mos shaka, por në shenjë e parë, veçanërisht në qoftë se ka ethe, shihni mjekun tuaj. Për më tepër angina mund të sinjalizojë sëmundje të rënda të tilla si difterisë, fruth i keq, gripit, kollës së mirë dhe madje disa sëmundjeve të gjakut.

  Nuk është një shumë e thjeshtë dhe efektive për trajtimin e angina nelekarstvennye në fazat e hershme, e përsëris, një fyt i dobët (faring e kuqe dhe e dhimbshme në gëlltitje, por temperatura është rritur).


  Si për të kapërcyer pectoris

 • Verifikuar: shumë shumë i mirë për dhimbje të fytit, lëng për gargarë në qoftë se zgjidhja e dobët dezinfektues (acid borik - 1 lugë çaji për gotë me ujë, zgjidhje 0,1% rivanola, peroksid hidrogjeni - proporcioni i njëjtë).
 • Në mungesë të barnave tilla farmaceutike mund gargarë me infusion e rrënjës alte, ujë kripë, një përzierje e kripë, acidi borik dhe sode pjekje (këtë solucion dhe si tërheqjes nëpërmjet hundë); toadflax infuzion i normal; ekstrakt ose lëng nga rrënjët e rrikë normal; zierje e lule të moshuar të kuqe; marr frymë përshesh gatuar fllad e qepë.
 • Kur gjendra të fryrë dhe temperaturat e larta, së bashku me shpëlarje, lyej fytin 1 në ditë me 5% solucion jodit me glicerinë (në pjesë të barabarta), vihet në ngrohjen e tij e qafës ngjesh me vodka apo alkoolit.


 • Gjethet e lakër. Në mënyrë për të ndaluar zhvillimin e inflamacionit, është e nevojshme për të imponuar lakër të freskët lë lartë fyt kravatë dhe shall të ngrohtë. Gjethet po ndryshojnë çdo 2 orë.
 • Ujë me uthull. Për diversioni e gjakut nga fyt mirë përfundojë këmbët në leckë të trashë ngjyhet në ujë të ftohtë me uthull, dhe të mbajtur mirë deri ind nuk nxehet, pastaj hiqni atë dhe të mbuluar me këmbë të ngrohta.
 • Vajguri. Grease bajamet përflakur vajguri pastrohet (do të thotë në fuqi vetëm në fillim të sëmundjes për arsimim mbi naryvchikov bajamet). Vajguri filtruar përmes një shtresë të trashë leshi pambuku lagështithithës. Era një copë pambuk në fund të shkopinj, zhytur në vajguri dhe lyerjen e bajamet (thellë sa të jetë e mundur) përmes çdo gjysmë ore gjatë ditës.

 • Informacion nga artikullin "Përse kanë frikë dhimbje të fytit."