Pastrimi i tyubazh mëlçisë në shtëpi


 • Shpëlaj në shtëpi: indikacione
 • Lani mëlçinë: contraindications
 • Shpëlaj në shtëpi: procedurë
 • Rezultati mëlçisë pije në shtëpi


 • Ashpërsia dhe e shurdhër dhimbje e djathtë e sipërme kitara, belching dhe hidhësi
  gojë - një simptomat e para të probleme të mëlçisë, dhe ata nuk mund të nënvlerësohet.
  Mëlçisë është një organ multifunksionale përfshirë në tretje,
  Formimi i gjakut, metabolizmi, por funksioni i saj më e rëndësishme është për të pastruar
  Trupi nga substancave të dëmshme.
  Kequshqyerja, alkool,
  stresi i vazhdueshëm, peretrudzhuyut pakontrolluar mjekim
  dhe "bllokuar" mëlçisë, ajo po bëhet gjithnjë e më e vështirë për të përballuar me funksionet e tyre.


  Substancat e dëmshme të grumbulluar për vite dhe grumbullohen në kanalet biliare, ndryshimi
  Përbërja kimike e biliare dhe të komplikojë prodhimin e saj. Stanjacioni i shkaqeve biliare
  formimin e gurëve, dëmtimi i qelizave të mëlçisë dhe zhvillimi i hepatitit,
  cholecystitis dhe madje cerozë.

  Për të parandaluar zhvillimin e gurëve të tëmthit dhe
  lehtësuar të mëlçisë, gjëja e parë për të liruar atë nga i ndenjur
  vreri, dhe për këtë mjekësisë tradicionale përdor sondën dhe hetim të lirë-
  tyubazh. Hetim pa tyubazh dhe të jetë e mundur në shtëpi , ajo nuk kërkon
  Ndihma dhe se ajo siguron një interes të madh për këtë
  procedurë.


  Shpëlaj në shtëpi: prova


 • Reduktuara
  toni i fshikëz e tëmthit dhe dyskinesia tëmth.
 • Cholecystitis
  (Ne mungese gurësh).
 • Pastrim
  mëlçisë pas lindjes.
 • Kusht
  pas heqjes së fshikëzës tëmthit.
 • Kapsllëk.
 • Trashje.
 • Alergji.
 • Lëkurë
  sëmundje.
 • Shkelje
  funksion menstrual.
 • Overeating.

 • Lani mëlçinë: contraindications

 • Disponueshmëri
  të gurëve të tëmthit dhe biliare kanalet - contraindications absolute për
  përçueshmëri pije në shtëpi .
  Pastrimi i mëlçisë të shoqëruara me rritjen e funksionit motorik të tëmthit,
  që mund të shkaktojnë lëvizjen e gurëve dhe biliare kanal bllokim, gjithmonë
  çon pacientin në tryezë operativ. Para se të vendosni për të pastruar

  ultratinguj të mëlçisë duhet të shkoni dhe të sigurohemi që nuk ka gurë. Pas pastrimit përmes
  2-3 ditë përsëri rekomanduar për të ultrazërit për të vlerësuar gjendjen e mëlçisë dhe
  traktit biliar.
 • Stomak
  Ulçera duodenale ulçerë dhe. Bile, e cila do të jetë e përmbytur në karrocë
  traktin e tretjes do të fyejnë "sëmurë" dhe rreshtim kërkoj një
  dhimbja akute dhe acarimi.

 • Shpëlaj në shtëpi: procedurë

 • Zgjedh
  kohë. Mjekët rekomandojnë një spastrim gjithëpërfshirës parandaluese të mëlçisë, që përbëhet
  3-4 procedura kryhet në një muaj. Trajtim pije për të hequr biliare kryhet 2-3 ditë 6-8 trajtime.

 • pije me ujë mineral duhet
  përdorni mesme ujit apo i kripur, të tilla si "Borjomi"
  "Smirnovskaya." Evening heq tapën shishe 0,5-litër ujë për të hequr atë
  gaz, ujë të ngrohtë në mëngjes në 40-45 0.
 • Agjërimi për 1-1,5 orë para se të pini mëngjes 2-3
  gllënjkë të ujit dhe shtrihem mbi kurrizin tuaj ose të djathtë, duke e vënë një peshqir përfundoi
  pad ngrohje në mëlçi dhe kitara e djathtë e sipërme. Objektet e ujit mineral
  liruar biliare dhe sekretim i saj dhe ngrohjes heq vrull e traktit biliar
  aktuale lehtëson biliare dhe eliminon dhimbje. Pas 5 minutash, të ngrihet dhe të kryejnë ushtrime të frymëmarrjes, të marrë frymë thellë dhe ngadalë nxjerr frymë, shtrydh duart

  thellësi të gjoksit. Bëni 2-3 fyt të vogël
  ujë mineral dhe shtrihem përsëri për 5 minuta me shishe të nxehtë me ujë. Përsëriteni të gjithë përsëri
  disa herë, duke përdorur të gjithë vëllimin e ujit. Zakonisht procedura është 1-1,5
  orë.
 • Ndjenjë
  kur pastrimin e mëlçisë, mund të jetë shurdhim të vogël në kuadrantin e sipërm të djathtë.
  Efektiviteti pije për të hequr biliare
  dëshmohet nga shfaqjen më të rralluar, pikturuar në biliare
  ngjyrë të gjelbër e karrige. Në mungesë të presionin në jashtëqit gjate dites
  Pastrimit klizmë është i rekomanduar.
 • Shfaqje
  dhimbje akute në kuadratin e djathtë e sipërme dhe rajon epigastrike, vjellje, vjellje -

  tregues për procedurë të menjëhershme përfundimit.
 • Për të ri ujë mineral pije të përziera me Mjetet biliare, si kripë Carlsbad (1/3 h. L.
  një gotë me ujë) ose sorbitol (2 granula në një gotë me ujë).

 • Rezultati mëlçisë pije në shtëpi
  Kushtet

  Pas pije me minerale
  ujë
  vuri në dukje zhdukjen e shurdhim në mëlçi të ndikojë
  belching, shije të hidhur në gojë, duke marrë tretje më të mirë, të ndaluar kapsllëk, gratë
  festuar shërimin e ciklit menstrual. Qetësohem dhe alergji
  Sëmundjet e lëkurës, një humbje peshe aktiv në trashje, rritur
  performancës.

  Për të ruajtur përherë rezultat mbresëlënëse që
  jep tyubazh në shtëpi
  duhet të rikonsiderojë të hahet zakonet, për të shmangur vetë-ilaçe, përdorim
  alkool.