Më mirë nevralgji trajtojnë ndër brinjëve në shtëpi


 • Shkaqet e ndër brinjëve nevralgji
 • Trajtimi i ndër brinjëve nevralgji suva mjekësore NANOPLAST forte


 • Ndër brinjëve nevralgji - një sëmundje mjaft e zakonshme. Shkaku i menjëhershëm i dhimbjes në ndër brinjëve nevralgji është një inflamacion, irritim ose ngjeshje e nervave ndër brinjëve, duke rezultuar në të pakëndshme dhe ka dhimbje mjaft intensive në gjoks. Ndonjëherë kjo dhimbje gabuar për dhimbje të zemrës. Megjithatë, natyra e dhimbjes është e ndryshme dhe ata mund të dallohen nga njëri-tjetri. Po, dhimbje nevralgji zakonisht rritet me lëvizjen e trupit, kollitjes dhe teshtitjes. Dhimbje ndodh prekje (probing) pjesë të caktuara të trupit - midis brinjëve, përgjatë shpinë apo gjoks.

  Shumë shpesh dhimbje ndër brinjëve nevralgji ndodh gjatë mbytje dhe tym - frymëmarrje si "grepa".

  Nevralgji dhimbje zakonisht lokalizuar në gjoks, por mund të japë nën teh shpatullën, në zonën e zemrës, stomakut dhe janë të përhershme, jo sulme, si në sëmundje të zemrës, dhe nuk tërhiqet drogë (të tilla si nitroglycerin). Është e rëndësishme të mbani mend se dhimbje të forta në zemër mund të jetë një shenjë e sulmit në zemër, kështu që në rast të dhimbjeve të tillë duhet të kërkojnë vëmendje urgjente mjekësore.


  Shkaqet e ndër brinjëve nevralgji

  Një nga arsyet kryesore të nevralgji ndër brinjëve janë patologjitë e ndryshme të shtyllës kurrizore, dhimbje të ulët mbrapa, scoliosis, spondylarthritis, në të cilën ka hequr në fytyrë mbaresa nervore dhe shkakton dhimbje.


  Provokojnë një sulm të nevralgji mund edhe trauma, duke rezultuar në zhvendosjen e mundshme të brinjëve, spazma e muskujve dhe, rrjedhimisht, peretysnennya nervat ndër brinjëve. Ndër brinjëve nevralgji gjithashtu mund të provokojë disa sëmundje të përbashkëta (diabeti, çrregullime hormonale, etj)


  Trajtimi i ndër brinjëve nevralgji suva mjekësore NANOPLAST forte

  Zakonisht, trajtimi fillon me ndër brinjëve nevralgji sqaruar diagnozën dhe për të përcaktuar shkakun e sëmundjes. Nëse një sulm i nevralgji shkaktoi osteochondrosis, spondylarthritis, spazma e muskujve që rezultojnë nga mbingarkoj apo të ftohtë, në këto raste, efikasitet të lartë në trajtimin e nevralgji tregoi ilaç të ri - terapeutike anti-inflamator analgjezik forte NANOPLAST patch.

  Përdorimi i saj është një prej terapive të reja, si ajo siguron efekt terapeutik analgjezik pa efekte anësore. Dhe ju mund të aplikoni atë vetë në shtëpi.

  Me të gjitha avantazhet e fondeve të jashtme, mjekësore suva NANOPLAST forte ka një kohëzgjatje më të gjatë të veprimit? 12 orë! Suva është shumë e lehtë për t'u përdorur - ju mund të rrinë vetëm një minutë.
  Ajo nuk ndërhyn me lëvizjen, pa erë dhe të padukshme në lëkurë.

  Anti-inflamator dhe analgjezik efekt NANOPLAST patch forte është i bazuar në një kombinim i dy faktorëve: Efekti terapeutik i një fushe magnetike konstante gjeneruara nga magnet tokë të rralla, efekt të butë dhe të thellë termik të patch në kontakt me trupin.

  Si rezultat, inflamacion lokal përmirëson metabolizmin, gjakut dhe limfatike qarkullimit, e cila çon në përshpejtimin e procesit të shërimit natyror të zonës së prekur. Ky mjet është një brez i ri i efikas, të sigurt dhe jo-Addictive.

  NANOPLAST forte mund të përdoren si vetëm dhe në terapi kompleks ne kombinim me analgjezik tjetër dhe droge anti-inflamator. Ajo rrit efikasitetin e tyre, redukton dozen e këtyre barnave dhe të reduktuar kohëzgjatjen e trajtimit.

  Kur ndër brinjëve nevralgji suva mjekësore NANOPLAST forte aplikuar në rajon ndër brinjëve (duke iu shmangur zemrën) ose një projeksion të zonës daljes së nerva kurrizore sfond të pafavorizuara për osteoarthritis, të djathtë apo e majtë të shtyllës kurrizore në regjionin torakal - në varësi të vendndodhjes së dhimbjes.

  Përdorimi i njëkohshëm i një rajoni patch ndër brinjëve (ku dhimbje të lokalizuara) dhe vendin projeksionin e duhur nervore në shpinë kraharorit. Është e rekomanduar për të përdorur patch në mëngjes në 00:00, por mund të përdorin atë dhe natën. Kohëzgjatja e kursit të trajtim ndër brinjëve nevralgji suva mjekësore NANOPLAST forte - 9 ditë.

  Mëso më shumë në lidhje Llaçe mjekësore NANOPLAST forte, vizitoni faqen e internetit www.nanoplast-forte.ru/products.html