Jo mëllenjë qesharak


 • Seksi më i dobët
 • Caktuar
 • Qumësht koktej
 • Çfarë duhet të bëni me këtë mëllenjë?


  Seksi më i dobët

  Statistikat - shkencë rigoroze, dhe ajo thotë se tre të katërtat e grave në botë pësoi mëllenjë, dhe 40% e sëmundjeve të seksit më të drejtë u shfaq përsëri. Në këtë rast, "i dobët" - jo rrahur përkufizim, domethënë një përshkrim i saktë i shëndetit: candidiasis rikthim - një shenjë e sigurt e imunitetit të reduktuar.

  Kërpudhat Candida (ai shkakton mëllenjë) ka jetuar në vaginë pa krijuar probleme. Vetëm në kushte të caktuara ajo fillon menjëherë shumohen, duke çuar në shfaqjen e dhimbjes, kruajtje dhe beftë të bardhë djathë që është aq frustruese për të zbuluar në të brendshme e tij.


  Caktuar

  Mëllenjë - lady përpiktë vjen në orar: në IU%?
  81yachnyh kur kushtet janë të favorshme për rritjen e kërpudhave; gjatë hormoneve progesterone ovulacionit, e cila lehtëson riprodhimin e kërpudhave në përgjithësi dhe Candida në veçanti; gjatë shtatzënisë; duke përdorur hormonet - qoftë kontraceptivëve apo steroid; pranverë dhe verë në alergjitë akute; kur antibiotikët që shkelin marrëdhënie normale mikroobitateley trupin tonë.

  Abuzimi i ëmbël, çrregullime trashje në sistemin e tretjes (dysbiosis - raporti i gabuar i anëtarëve të ndryshme të florës fungale në trup) pasion për brekë sintetike pantallona të ngushta dhe shumë të ngushta gjithashtu mund të shkaktojnë mëllenjë.  Qumësht koktej

  Gjatë sëmundjes së tij Mukoza vaginal i mbuluar film qumështi të bardhë, e përbërë nga një kërpudhat sprouted dhe qelizat epiteliale - shtresa e lartë e mukusit. Rasti "butë" e mëllenjë është i njëjtë, por pas periudhës së parë të menstruacioneve (ose nën ndikimin e ndonjë prej faktorëve të mësipërm) kthehet. Kalon, kalon përsëri. Me këtë varg ju mund të shkoni vetëm u kthye në këshillën e një doktori dhe pas kursit të trajtimit.

  Nënat e reja posaçërisht të rëndësishme për të monitoruar shëndetin e tyre, candida kërpudhat mund të përhapet dhe të fëmijës, infeksion porsalindur dobëson trupin dhe mund të çojë në sëmundje më të rënda të infeksionit.

  "Kompleks" Mukoza rast vaginal mëllenjë prekur, është e ngjashme me leh e pemëve të vjetra - dhe tregon erozionin dhe të çara. Është e qartë se të tilla "mbushje" dhimbje nuk ndalet, dhe seksi është torturë - ". Jeta ruynivnytseyu familjar" për mëllenjë është quajtur Në këtë rast është e nevojshme për të pa kushte dhe menjëherë të shkoni te mjeku dhe për të shpëtuar veten dhe jetën tuaj seksuale.


  Çfarë duhet të bëni me këtë mëllenjë?

  Për të përhershme marrë me mëllenjë, ju duhet të ndjekin të gjithë gamën e këshilla mjekësore. i parë , për trajtim të përmbahet nga marrëdhëniet seksuale (ju nuk doni të kërpudhat "i kënaqur" dhe partnerit tuaj?) ose përdorni një prezervativ.

  Por së pari bindur atë të kryejë një trajtim për maja për të mbrojtur atë nga zhvillimet e mundshme balanoposthitis, dhe veten time - nga ri-infeksionit. Është e mjaftueshme për 3 ditë të aplikoni disa krem ​​anti-fungale. Për shembull "Mifunhar" - kjo nuk shkakton alergji dhe nuk njollë rrobat.

  i dytë , Përdorni risi higjienike - fshin samodezinfitsiruyuschimisya, pads mbarsur me antimicrobial.

  i tretë , Kufizojnë veten për të ëmbël.

  i katërt , të heqë dorë nga parfum dhe sapun antibacterial për podmyvaniya - ajo vetëm promovon riprodhimin e kërpudhat, përdorimi më i mirë fëmijë i rregullt sapun.

  i pestë , kur sëmundja nuk ka marrë një dush dhe të mos e përdorni sprays, krem, aromat për perineum - fondet të kontribuojë gjithashtu në inflamacion.

  i gjashtë , Përdorni letër të bardhë higjienike të kualitetit të mirë.

  i shtatë , veshin vetëm brekë pambuku dhe për të ndryshuar atë çdo ditë, dhe kombidres bel e sintetike dërgoni pushime.

  Dhe së fundi, gjëja më e rëndësishme. Për një të plotë dhe të parevokueshme trajtojnë maja infeksionet nevojë për të përdorur drogë, të cilat janë të përcaktuara tani, dhe e cila do t'ju ndihmojë të kuptoni gjinekolog.

  Informacion nga nenet Anna S. "mëllenjë Not funny."