A Rusët rezistencë të lindur ndaj alkoolit


 • Numri shprehje 1
 • Numri shprehje 2
 • Numri shprehje 3
 • Numri shprehje 4
 • Numri shprehje 5
 • Numri shprehje 6

  Numri shprehje 1: "Rusët kanë një grup të veçantë të gjeneve dhe shekujt-vjetra trajnimit që u lejon atyre për të pirë më shumë se kombet e tjera me efekte më pak të shëndetësisë."

  - "Trajnimi" nuk është duke luajtur një rol të madh, por grup i gjeneve që kodojnë enzima që ndryshket alkool në ne dhe të thonë, evropianët me të vërtetë të ndryshme. Prandaj, reagimi i rusëve dhe evropianëve të alkoolit ndryshon. Nëse filxhan gjerman i vodka dehur menjëherë, rus kërkon shtesa. Edhe më shumë për përfaqësues të racës mongoloide, e cila reduktuar ndjeshëm aktivitetin e enzimit në oksidimi dytë zinxhirit të alkoolit.

  Por kjo nuk do të thotë se alkooli ka më pak ndikim tonë shëndetësor. Oksidimi i saj i shpejtë në trupin e qytetarëve tanë të çon në të njëjtën akumulimin e shpejtë të alkoolit të përpunimit të produktit - acetaldehyde në mëlçi. Një toksiciteti i këtij kompleksi është një mijë herë më e lartë se ajo e alkoolit të pastër.

  Numri shprehje 2: "Vodka pije më e sigurt shëndetësor për shkak se ajo është më e ndershme dhe çdo raki" viskarya. "

  - Për t'u kujdesur më të sigurt dhe më nuk i dobishëm pi fare ose, nëse tashmë të pijshëm, që verërave natyrore. Dhe të gjithë flasin për faktin se alkooli është më e pastër, më mirë për trupin - është një mit.

  Studimet tregojnë se shpirtrat e bëra nga shpirt korrigjohet (më të pastër në aspektin e kimisë) në vend të shkaktojë një alkoolizmi personi dhe të trajtimit të pjesë me vodka shumë më të vështirë se sa, për shembull, me raki.


  Por alkool marrë nga distilim zakonshme - uiski, raki, të gjitha llojet e raki, Grappa, ChaCha - përmban mykroprymesy mbetur natyrore që kanë pronat e fuqishme të dobishme dhe të mbrojtur trupin nga efektet toksike të alkoolit të pastër, duke përfshirë kardiovaskulare sistem.

  Numri shprehje 3: "Alkooli është e dobishme, dhe ne nuk e pi, dhe po i trajtojnë"

  - Po, 30-50 ml të alkoolit në mënyrë të përkryer lehtësimin e stresit, kanë disa efekt mbrojtës për zemrën dhe sëmundjeve të enëve të gjakut, si dhe sëmundje rrezatimi. Por lista e cilësive pozitive të alkoolit mbi. Duke pasur parasysh se doza të vogla e kemi jo i kufizuar, unë ju këshilloj që të kujtohet gjithmonë varësisë alkoolit, shkatërrimin e zemrës, mendjen dhe kështu me radhë.

  d. dhe t. n.

  Deklarata numër 4: "Ka tre faza të dehjes, luan, majmun dhe derr"

  - Narcologists dalluar 03:57 faza. E para - shtypja e ankthit. I dyti - një emocionues kur një njeri tërheq chat, qesh, të argëtohen dhe këndojnë. Faza e tretë - dëshpëruar, koordinimi i shqetësuar, letargji dhe të qenët i përgjumur ndodh. Dhe i katërt - kjo sulm anestezi alkool. Më e shpejtë e këtyre katër faza janë ata që e pijnë shpirtrat dhe ata që kishin një meze të lehtë apo rostiçeri në të gjitha.

  Numri shprehje 5: "Alkooli duhet të hani dhe mos pini"

  - Ne duhet të jetë i sigurt dhe të hajë e të pijë, sepse ushqimi do të ngadalësojë procesin e përthithjes së alkoolit nga stomaku në gjak, lëngu do të ndihmojë mëlçinë tuaj për të riciklojnë pijet e marra verë dhe veshkat - shpejt të hequr toksinave nga trupi.

  Vetëm alkoolit pije nuk duhet sode, dhe lëng apo ujë të thjeshtë.

  Numri shprehje 6: "Mënyra më e mirë për të dehur - 50 gram në mëngjes"

  - Kjo është një mënyrë për të vonuar hangover më të rënda, ose të shkojnë në atë që quhet një "qasje e humbura", dmth qejf. Opohmelenie - një rrugë të drejtpërdrejtë për të alkoolizmit, pika kryesore që formon një varësi patologjike për alkoolin, pa marrë parasysh nëse ju jeni një alkoolike e vërtetë ose potencial.

  Hangover nevojë perebolet më i mirë shtrirë apo fle. Nëse jo, atëherë vijnë në ndihmë: lakër ose turshi kastravec, lëngje frutash (sidomos mollë), aspirina i shpjegueshëm.

  Nga problemet me zorrët ndihmojë qymyr, polifepam litër qumësht ose kos (mund të jetë më shumë).

  Ju nuk mund të marrë diuretics, sepse alkooli dehydrates vetë trupin dhe goja e thatë provon atë. Së fundi, të sjellë një recetë e mirë për të luftuar një gjellë e mbetur, u hap veten alkolikët: një pintë e çajit forcë të mesme, ajo shtoi 4-5 lugë mjaltë dhe lëng i një limoni. Ndihmon.

  Informacion nga nenet Andrei Belyakov dhe Julia Alexeeva "A rusët rezistencë të lindur për të alkoolit."