A të gjithë të mirë


 • Pas pimples në zhvillim?
 • Mos u shtyni fytyre!
 • Si të shpëtoj blackheads?

 • Pas pimples në zhvillim?

  Lëkurës me vaj. Nëse lëkura përmban një tepricë e sebum, kanal dhjamor është i bllokuar.

  Kjo është e dobishme në rritjen e baktereve. Ajo fillon me inflamacion dhe lëkura duket puçërr kuqe.

  Problemet me hormonet. Pse fytyre veçanërisht
  i bezdisshëm si një adoleshent? Kjo është mosha kur atje
  Formimi bilanci hormonal. Në shumicën e rasteve, fundi
  Periudha rinor, lëkura është pastruar.

  Shumë gra puçrra fytyre shfaqet një javë para menstruacioneve.

  Stresi dhe mungesa e pjesës tjetër të çojë gjithashtu në formimin e akneve.

  Herë puçrra të lidhura në traktin gastrointestinal. Në këtë rast, emërimi do gastroenterologist dietë


  Mos u shtyni fytyre!

  A nuk e shtrydh puçrra fytyre, ajo mund të çojë në
  se bashku me këto pustules shfaqet një çift shumë i pakëndshëm
  fqinjët. Kjo është për shkak të faktit se nxjerrje, duart veçanërisht palara,
  Dyqane mëngjes ndihmon bakteret që menjëherë të fillojnë
  shumohen. Përveç kësaj, rezultati mund të jetë nxjerrje
  Arsimimi pamja unaesthetic e scars.

  Veglat personat e lidhur ngushtë me enët e gjakut
  Truri shkak të infektimit mund të çojë në shumë
  Pasojat e pakëndshme!


  Shmangni lloje të caktuara të kozmetikës. Pluhur dhe
  skuqem përmban grimca të vogla në poret bllokohen dhe shkaku
  inflamacion.

  Në trajtimin e akneve është më e mirë për të braktisur këtë
  kozmetike. Më mirë të marr kozmetike të veçanta për
  lëkurës me vaj. Asnjëherë mos harroni që të del me të larë grim para se të shtrat!


  Si të shpëtoj blackheads?

  Pa pritur për skuqje, furçë vendin e ndodhjes
  puçërr ose vaj oksid salicili përmban oksid zinku. Shpëlaj
  vendosni inflamacion ekstrakte medicinale e kamomil.

  Konsultoni dermatolog tuaj ose cosmetologist.
  Një mjek i kualifikuar do t'ju ndihmojë të shpëtoj të sëmundjes. Nëse puçrra fytyre
  sëmundje filluar - puçrra fytyrës më shumë se 40, pastaj të ankohet në specialist -

  e vetmja mënyrë korrekte.

  Procedurat cosmetologist sjelljes për
  largimin e akneve. Klinika Kozmetike gjithashtu kanë mjekët
  profil që të gjetur arsye që shkakton formimin e akneve.