Masazh Magic pushtet Pjesa 2


 • Shock dhe dridhje
 • Bëjë asnjë të keqe!
 • Një masazh terapist i mirë - një ...
 • Terapist masazh Own

 • Shock dhe dridhje

  Në këtë metodë të masazh
  ka presion mbi muskujt dhe nervat që në mënyrë indirekte ndikon të gjithë
  trup. Duke vepruar në indet e muskujve, shkundur ajo excites dhe
  ind nervor mjaft i dëshpëruar, ndjeshmëri dulling (sepse
  shpesh përdoret për heqjen e nervit shiatik). Pra, duke dashur
  reduktuar excitability e një nervore për të shkuar të bërë atë
  shoku drozhatelnuyu. Pacienti Pulse ndërsa ngadalësuar,
  rritur tensioni i mureve të enëve të gjakut, rritjen e
  tensioni i gjakut. Kur owls gjoks rrit kapacitetin

  indeve të mushkërive. Teknikisht, kjo teknikë është e vështirë për të kryer (e rëndësishme që të jenë në gjendje
  të mbajtur ritmin) dhe e përdorin atë masseurs vetëm me përvojë. Shake mbi
  pika presion i quajtur dridhje. Vibracionet Rhythm shpesh dridhen. Përmes
  ndikim i fortë në trup, kjo metodë e masazh të bëjë jo më shumë se 3
  minuta.

  Metoda e përdorur masazh dridhje mund të mësohet dhe veten e tij,
  për të filluar duke përdorur një gotë me ujë në tavolinë. Me metodën e duhur
  Lëvizja dridhje duhet të vijë vetëm shtyllën qendrore të ujit,
  i gabuar - duke filluar të gjithë me ujë nga buzë në buzë. Në të fundit
  Terapistët Pritjes dridhje masazh mund të bëjnë me të ndryshme mekanike


  pajisjet. Megjithatë, terapist me përvojë, më pak ajo është këto
  aplikim është përdorur, duke supozuar se vetëm duart mund të kthehet në pushtet
  dhe energjia e personit të sëmurë.


  Bëjë asnjë të keqe!

  I parë
  indikacionet për masazh janë sëmundjet e musculoskeletal
  sistem. Mos harroni përvojë cirk Dikulya aktori që rilindur
  vetë dhe shumë invalidë të dënuar dhe qëndron në shtrat. Masazh
  ndihmon me shumë sëmundje të brendshme, të tilla si sëmundjet
  gastrointestinal (peristatika qef), të veshkave
  (Shakes grimcuar gurë), mëlçisë (dridhje dhe dridhje të kontribuojë
  Lirimin e fshikëz e tëmthit), zemra (masazh rrit qarkullimin e gjakut,

  ngre ose ul presionin e gjakut).

  Masazh ndihmon në sëmundjet
  sistemit nervor. Për atletët masazh - e drogë më të mirë! Por ka
  contraindications. Për shembull, ajo nuk mund të bëhet në shumë akute
  sëmundjet, tuberkulozi, diabeti, me mpiksjen e ekzemë, sepsë, të gjakut,
  zgjerimi venoz e tumoreve malinje në ethshme
  shtetet, HIV, ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm në lidhje me
  Masazh moshuarit, enët e gjakut nuk janë aq elastike, dhe
  gratë shtatzëna.


  Një masazh terapist i mirë - një ...

  E tij
  të krahasueshme me pianistin. Si pianist, ndjeshmëri kap hipokrizinë në
  çelësat, terapist masazh nëpër duart e tij "sheh" gjithçka në patologji të muskujve dhe

  indeve kockore e pacientit. Kjo arrihet vetëm përmes praktikës. Nuk ka është
  teoricien, qoftë edhe pse akademik, do ta bëjë këtë me kompetencë dhe masazh
  aftësi, siç bëjnë terapistët masazh të tij me përvojë. Mbaj mend duke e bërë
  masazh çdo ditë, në fazën finale, kam dëgjuar në një
  pakënaqësi masazhiste: - Të gjitha cat nën bisht! - Nuk e pëlqyen atë,
  stroking "zonë jakë" time. - Pra, çfarë për ju dje
  aq nervoz? Varg të tërë "vrarë"! Unë kam një javë aq i mirë
  shpërndara, pastrohen, hequr tensionin dhe këtu ju!.
  ..

  I parë
  masseuses ta prekin trupin tuaj duhet të japë një ndjenjë të rreme të

  butësi dhe ëmbëlsi e duarve të tyre. Më vonë, ju duhet të ndjehen të madh
  forca muskulare e shumicës së duarve. Por duke zgjedhur një specialist duhet
  mos harroni se me kalimin e viteve duart më me përvojë të tyre dhe humbin fuqinë, dhe
  fleksibilitet dhe elasticitet. Edhe pse në këtë rast, më mirë për të preferojnë
  masazhysttsi verë, e di anatomi se sa i fuqishëm, por
  jo mjaft i shkolluar kolegun e saj. Masazhiste papërvojë madje i thjeshtë
  fërkim mund të shkaktojë depërtimit të rrezikshëm bakteret
  enët limfatike, për të mos përmendur sa lehtë transferimin lëkurën
  sëmundje nga një pacient në tjetrin.

  Jo oburyuytesya nëse ju
  paguhen vetëm 10-15 minuta, jo një orë si ju pëlqen.

  Për lokal
  Masazh të mjaftueshme dhe 10 minuta në totale - gjysmë ore ose më shumë. Por
  masazh në tërësi në seancën e parë (veçanërisht nëse
  masazhet janë bërë rregullisht, një herë në vit ose më pak i) - analfabet.


  Terapist masazh Own

  Kur Sëmundjet e mushkërive
  Masazh mund të bëhet në mënyrë të pavarur. Ju duhet vetëm të dini
  Pikët e energjisë në trup (të Shkollës i Shiatsu) që janë të lidhur me disa
  organet e tjera të brendshme.

  Pra, në qoftë se ju zgjoheni në mëngjes dhe në
  Ju dhimbje koke (shpesh shkaku është pezëm venoz)
  duhet të shkaktojë fluksin e gjakut të freskët. Për ta bërë këtë disa herë
  të shtypni kurorën mbi pikat e vendosura vetëm mbi kufirin ballore

  rritjen e flokëve. Pastaj topi i gishtit lehtë të klikoni në pikën
  përgjatë arteries karotide e duhur, zbret nga nofulla të ulët në klavikul
  (Rreth katër ose pesë pikë) dhe vetëm përgjatë arteries së majtë. Ndeshje e përsëritur
  gjashtë ose shtatë herë.

  Kur gishtat mbrapa dhimbje përhapur gjerë,
  përqafim vetes bel kështu që vë prapa bravo poshtë
  rruaza mesit. Vypryamyvshy përsëri, të bëjë disa
  (Dhjetë deri në pesëmbëdhjetë) jastëk i shtyn thumb në këto pika.

  Nga
  pagjumësi Napoleoni i dha këshilla të mira, të cilat, siç
  histori, fjeti për vetëm tre orë. Por kjo ishte e mjaftueshme për të

  shërim të energjisë. "Para së gjithash, - tha ai - ka nevojë për të mbyllur një
  Të gjitha mbathje trurit me pyetjet dhe problemet e një ditë më parë dhe plotësisht
  shkëputje. Së dyti, zgjohu, lindin menjëherë, dhe nuk vylezhivayas
  Nuk shtrihen. "Por përkrahësit e një Shiatsu ndihmon me pagjumësi
  si vijon.

  Thumb i të majtë të shtypni krye
  Poshtë në katër pikë përgjatë arteries karotide e majtë, e drejtë - së bashku
  e drejtë. Rreth tri herë në çdo anë. Atëherë tre gishta
  të shtypni lehtë në pikat përgjatë rruaza të qafës së mitrës, nga lart poshtë
  nga rajoni zverku në sup brez. Pastaj, shtrihen këmbët e tij,

  maksimal përkulem dhe shpjegoj këpucë me majë, inkurajues
  Qarkullimi në gjymtyrë të ulëta. Përsëriteni disa herë.

  Kryer
  masazh dhe hollim. Megjithatë, për efektivitet më të madh, të bëjë
  ata kanë specialist. Megjithatë, siç tregohet nga eksperimente, dhe metodë Shiatsu
  Masazh klasik është më pak efektive se, për shembull, i rregullt
  Gjimnastikës. Kur masazh lokal vlera e saj (shkatërrimi i yndyrës
  Qelizat) është i papërfillshëm. Këto qeliza janë shumë fleksibël dhe praktikisht
  nënshtrohet shkatërrimit, siç ishte menduar më parë. Pesha e humbur gjatë një masazh në
  rritjen e metabolizmit, të stimuluar qarkullimin e gjakut dhe më shumë
  detoxification aktiv, kështu që preferojnë të përgjithshme

  masazh, jo vetëm masazh barkut dhe kofshët.

  Lexoni fillim