Fibër diete, përfitimet dhe jo vetëm


 • Çfarë është dallimi PROBALANSA ™ nga produkte të ngjashme?
 • Kompozim
 • Çfarë arabinohalaktan?
 • Cilat janë hapat bazë PROBALANSA ™?
 • Si mund të shpjegojë vetitë shtesë PROBALANSA ™?
 • Kur të marrë PROBALANS ™?
 • Si për të bërë PROBALANS ™?


 • Për të ruajtur të rritur jo të mirë shëndetësore përditë nevojë 25-30 gram fibra dietetike. Mesazhet e Vizitorëve janë të "preferuar" ushqim për microflora dobishme të zorrëve, duke përdorur këtë substrate për rritje aktive dhe riprodhimin. Sipas nutritionists, fibër dietik është një pjesë thelbësore e një dietë të shëndetshme. Prania e një sasi të mjaftueshme të fibër dietik në dietë zvogëlon rrezikun e diabetit, në mënyrë efektive normalizes nivelet e glukozës në gjak pa një ulje korresponduese në nivele të insulinës.

  Roli i rëndësishëm i fije dietetike në detyrues dhe sekretim i radionuclides, toksina, carcinogens (acidi biliare, amoniakut, indole, etj) - substancave që kontribuojnë në inflamacion kronik dhe kancer. Mungesa e fije dietetike mund të shkaktoj kancerin e zorrës së trashë dhe pjesë të tjera të zorrëve. Ka dëshmi se vdekshmëria nga neoplazmat malinje 3 herë më e lartë në mesin e njerëzve me konsum të ulët të fibër dietik.

  Për shkak të aftësisë së fibër dietik që të lidhin ujin dhe bymehet, rritje e vëllimit të përmbajtjes stomak dhe zorrët, ata kanë përdorur me sukses për të reduktuar oreksin dhe peshë trupi rregullore, dhe për të parandaluar kapsllëk dhe hemorroide.  Çfarë është dallimi PROBALANSA ™ nga produkte të ngjashme?

  Probalans ™ - një produkt unik konfirmuar praninë e një patente për shpikjen e tij (№ 2.373.771).

  Sipas rezultateve të ekzaminimit Rospatent, Probalans ™ është një kompozim unik i gjashtë burimeve natyrore të pektin fibra dietetike, krunde gruri, karrota dhe pluhur panxhar, Angjinarja Jeruzalemit dhe arabinohalaktan. Një kombinim i veçantë i disa lloje të fibër shpjegueshëm dhe i pazgjidhshëm lejon të ndikojë në sistemin e tretjes.

  Në përpilimin recetave BAA "Probalans" konsiderohet funksionet më të rëndësishme fiziologjike të grupeve të ndryshme të fibër dietik (shpjegueshëm dhe i pazgjidhshëm).

  Përbërja konsistonte në mënyrë që të sigurojë rritjen normale dhe riprodhimin e microflora dobishme të zorrëve, të përmirësojë funksionin motorike e traktit të tretjes, të absorbuar dhe të tërhiqet nga zorrët substancat toksike japin trupit një burim shtesë të vitaminave dhe mineraleve në përbërjen e pluhurat bimore natyrore.

  Fije dietetike shpjegueshëm dhe i pazgjidhshëm ndikojë funksionet e traktit digjestiv në mënyra të ndryshme. Që traktit gastrointestinal enzimat që prishen fibër, këtë të fundit duke arritur zorrës së trashë paprekur humbur.
  Përmbante këtu bakteret kanë enzimat në gjendje të metabolize disa fibra dhe, veçanërisht i shpjegueshëm.

  Nëpërmjet baktereve fermentimit nxjerrin energjinë për riprodhim dhe ndërtimin e qelizave të reja.

  Komponentët pazgjidhshëm fibër që nuk janë të ekspozuar ndaj baktereve enzima të mbajtur ujë në zorrë. Faleminderit Mesazhet e Vizitorve aftësia vodopohlotytelnoy stimuluar aktivitetin motorike të zorrëve, kanë tendencë për të promovuar mbeturinat e ushqimit për shkak të vëllimit të madh të stools. Efektet pozitive fiziologjike të fibër dietik mbi trupin e njeriut nuk është efekte që lidhen me funksionimin e traktit digjestiv të kufizuara. Fibër pazgjidhshëm gjithashtu funksionojnë enterosorbents lidh substanca toksike dhe radionuclides dhe largimin e tyre nga trupi.


  Përbërësit:

  Një qese përmban 200 mg arabinohalaktan, grejpfrut pektin 300 mg, 800 mg pluhur artichoke, karrota (të lartë të pastërtisë pluhur koncentrohen) 500 mg, panxhar (të lartë të pastërtisë pluhur koncentrohen) 100 mg, krunde gruri extruded 2000 mg.


  Çfarë arabinohalaktan?

  Kjo fibër diete nga larsh siberian, i cili mbështet rritjen e mikroorganizmave të dobishme dhe rrit formimin e jashtëzakonisht i rëndësishëm për funksionimin normal të zorrëve zinxhir të shkurtër acideve yndyrore. Përveç kësaj, arabinohalaktan - stimulator i madh i sistemit imunitar, ajo është pothuajse 2 herë më shumë Echinacea efektive rrit formimin e imunitetit qelizor.


  Cilat janë hapat bazë PROBALANSA ™?

  Probalans ™ stimulon rritjen dhe zhvillimin e microflora dobishme të zorrëve, përmirëson peristaltikės, nxit pastrimin e saj të rregullt, thith dhe largon substanca toksike, radionuclides dhe metalet e rënda.


  Si mund të shpjegojë vetitë shtesë PROBALANSA ™?

  PROBALANS ™ ka prona shtesë për pjesën komponent, domethënë, forcon sistemin imunitar (arabinohalaktin), ul kolesterolin dhe sheqerit në gjak (grapefruits pektin, inulin), të pasuruar me vitamina dhe minerale të trupit (karrota, panxhar, tominambur), heq kapsllëk, rregullon oreksin dhe programet e rekomanduara humbje peshe (krunde gruri).


  Kur të marrë PROBALANS ™?

 • Një nga kërkesat kryesore Probalansa ™ është pjesën e saj të probiotics (bifidobacteria dhe lactobacilli) për parandalimin e dysbiosis, përfshirë edhe gjatë trajtimit me antibiotikë.
 • Një efekt i rëndësishëm pastrues mund të rekomandojë Probalans ™ si një karrige normalizimit produkt.
 • Për shkak të përbërjes pasur është përdorur si një mjet shtesë në trajtimin e sëmundjeve të traktit gastrointestinal, sistemit kardiovaskular (në mjekësi përgjithshëm të kolesterolit ulët, të zvogëlojë rrezikun e arteriosklerozës), diabetin (a trajtim zakonshëm për uljen e niveleve të sheqerit në gjak), me peshë (në programe të reduktimit peshë për të reduktuar absorbability yndyrë, humbje e oreksit).

 • Në konsumin parregullt i frutave të freskëta, perime dhe drithërat tërë-kokërr Probalans ™ ndihmon për të balancuar mungesën e ushqimit.

 • Si për të bërë PROBALANS ™?

  Të rriturit: 1 qeskë 3 herë në ditë para ose gjatë ngrënies. Përmbajtja e qese të mbushur? gotë uji të freskët (kefir, kos), llokoçis dhe pini. Të jetë i sigurt për të përdorur lëngje shtesë (1-2 gota). Kohëzgjatja e marrjes së 1 muaji.

  Rezultatet e arritura kur duke përdorur shtojcave dietë "Probalans":

 • stimulon rritjen dhe zhvillimin e microflora normale të zorrëve
 • përmirëson peristaltikės, nxit pastrimin e saj të rregullt
 • mban lagështi, rrit volumin e stol, dhe, në këtë mënyrë, e zvogëlon kohën e kontaktit me ndotësve mukozës obolochnoy zorrë, duke parandaluar zhvillimin e polyps dhe kancerit të zorrës së trashë
 • thith dhe largon substanca toksike, radionuclides dhe metalet e rënda
 • ul kolesterolit dhe sheqerit në gjak
 • forcon sistemin imunitar
 • ul oreksin dhe programet e rekomanduara humbje peshe
 • Te studimit efikasitetin e PROBALANS dietetike shtesë në trajtimin e disfunksionit biliar (diskinezia biliar traktit, cholecystitis kronike, cholelithiasis, sindroma cholestasis), crregullimet e karbohidrate dhe metabolizmit lipidik dhe sindromi i zorrëve në pacientët me profilin terapeutik është kryer "klinike efektshmëria e plotësuar dietetike "PROBALANS" në trajtimin e disfunksionit biliar dhe sindromi i zorrëve në pacientët me profil terapeutik »

  Rezultatet e studimit ishin përfundimet e mëposhtme:

 • Përfshirja në trajtimin kompleks të sëmundjeve të traktit biliar Dietary Supplements PROBALANS e rrit efekt bile funksionin motor-evakuimit të sistemit biliar.
 • Përdorimi i shtojcave dietike PROBALANS të çon për të ulur kolesterolin dhe glukozë kryesisht në pacientët me karbohidrate të dëmtuar dhe metabolizmit lipidet.
 • Duke përdorur shtojcave dietë mund të konsiderueshme PROBALANS normalizojë gut microflora mbrojtëse lart komponent.
 • Drogës ka një siguri të lartë dhe mungesa e efekteve anësore, pronat e larta organoleptike
 • 26 nëntor 2010 në Smolny organizoi ceremoninë e çmimeve të Shën Petersburg kompanitë, produktet dhe shërbimet të cilat fituan fazën federal të konkursit "100 mallra më të mira të Rusisë" në 2010.


  Konkursi i këtij viti "100 mallra më të mira të Rusisë" u zhvillua në kohën e 13-të, kohë më parë vendosur veten si një mjet efektiv për përmirësimin e cilësisë dhe konkurrencën e produkteve.

  Një nga fituesit ishte shtojcë biologjikisht aktiv ushqim "Probalans ™" prodhuar nga "Farmakor Production".
  Fituar konkursin All-ruse dëshmon një nivel të lartë profesional të procesit të prodhimit, siç dëshmohet nga përdorimi i teknologjisë moderne në prodhimin e personelit të kualifikuar të punësuar në prodhim, në zbatim të gjitha kërkesat e higjienës. Kjo është në fund të fundit blerësi jep një produkt i cilësisë së shkëlqyer.

  Avantazhet konkurruese të produktit Probalans ™ Supplements Komitetit të Ekspertëve janë njohur: duke përdorur vetëm përbërësit lokalë, karakteristikat e larta funksionale, të çmimeve konkurruese, disponueshmërinë e certifikimit vullnetare konfirmuar cilësinë e mallrave.

  Supplements markë Probalans ™ - Kompania Shën Petersburg "Farmakor Production", një ndërmarrje moderne farmaceutike që mbart prodhimin e vet të një gamë të gjerë të barnave me cilësi të lartë, shtojcave ushqimore dhe barnave paketim prodhim kryesor kompani evropiane.

  Kontrolli i shumëshkallëshe në të gjitha fazat e prodhimit, duke përfshirë kontrollin e detyrueshëm hyrëse dhe dalëse e cilësisë së lëndëve të para dhe produkteve të gatshme, teknologji të përparuar të prodhimit, kërkesat e larta të higjienës, personel të kualifikuar të punësuar në prodhim, përputhja me kërkesat ligjore për informacion mbi paketën jep një blerës përsosur produkt cilësi.

  Prodhuesi "Farmakor Production" ofron produkte të cilësisë më të lartë nëpërmjet respektimit të parimeve të standardeve të cilësisë ndërkombëtare e prodhimit (PMP).