Phytotherapy me miokardit


 • Shkaqet dhe simptomat e miokardit
 • Phytotherapy me miokardit

 • Shkaqet dhe simptomat e miokardit

  Miokardit - një inflamacion i muskujve të zemrës. Inflamacion mund të jetë infektive, toksike ose infektive-alergjik.

  Ndër sëmundjet që shkaktojnë miokardit, vendi i parë është ethe reumatike, e ndjekur nga septicemia, difterisë dhe min. Kohët e fundit, forma të reja të miokardit shkaktohet nga viruset.

  Forma Noncommunicable e miokardit ndodh kur ekspozohet ndaj trupit të proteinave të huaj. Pra, miokardit mund të ndodhë pas sulfanilamides të birësimit ose futjen e serumit, me kusht që ata të veprojnë si alergene.  Pacientët të shqetësuar në lidhje me gulçim, kollë congestive, edemë. Një person në pacientë të tillë fryrë, ka një pamje cyanotic, vëllimit të vogël impuls dhe shumë më të shpejtë. Në format e rënda, ka arrhythmia shumë i fortë.

  Nëse inflamacioni kapur një pjesë të vogël të muskujve të zemrës, aftësia shtrëngohet i cenimit të zemrës butë dhe nganjëherë mungon dhe parat përçueshmëri - dridhje atrial, takikardi. Presioni i gjakut në pacientët me miokardit është reduktuar zakonisht si venoz, sepse këta pacientë janë të prirur për një rënie të mprehtë në presion, dmth kolapsit.

  Nga të gjitha miokardit tij duhet forma më e zakonshme - miokardit reumatike.


  Ajo është gjithmonë rezultat i sulmit të mëparshme reumatike. Kjo formë është relativisht i rrallë shoqërohet nga pamjaftueshmërisë kardiovaskulare. Ankesa kryesore e pacientëve është dhimbje në zemër. Dhimbja zakonisht është e gjatë, aty janë zgjeruar periodikisht gjatë ushtrimit. Ata nuk i japin një pamje të tillë, e cila është angina, dhe janë bërë të rëndë dhe të vazhdueshme. Miokardit Rheumatoid ndodh me aritmi dhe përcjelljeve. Dështim kardiovaskular kur ajo ndodh vetëm në rastet më të rënda.


  Phytotherapy me miokardit

  Nëse një pacient diagnostikuar me miokardit, pranimi në spital është e nevojshme.

  Ne rekomandojmë pjesën tjetër krevat. Në
  identifikimin e shkaqeve të sjelljes trajtimin e duhur (protyvobakteryalnoe, antivirale,
  droga antifungal, etj - në përputhje me kauzën e saj).

  Ata që shpresojnë për të kuruar veten miokardit, shkon rrezikun e dështimit kronike të zemrës. Mbani në mend se duhet të bëhet trajtimi i miokardit akut
  vetëm në spitale të specializuara.
  Mjekimi është
  bimët mjekësore dhe metodat tradicionale është vetëm
  karakter ndihmëse.

  Kur mjekësi miokardit tradicional ofron receta e mëposhtme.

 • Hidh një lugë gjelle e thata murriz filxhan fruta ujë të valë për 2 orë në një termos dhe filtri.

  Prano do të thotë 1-2 lugë 3-4 herë në ditë para ushqimit.
 • 2 tablespoons Arnica derdh 300 ml ujë të vluar, të lënë për 1 orë, pastaj thahet. Merrni 1 lugë gjelle (me qumësht) 3 herë në ditë pas ngrënies.
 • Merrni 60 g gjethe të thata pluhur e rozmarinë, limon balm lë 20 g dhe 1 litër verë të thatë të bardhë. Të gjitha përzierje dhe të lënë në një vend të ftohtë të errët për 21 ditë, herë pas here lëkundje përmbajtjen.
  Merrni 50 ml para drekë dhe darkë.
 • Bluaj përbërësit: Lulet Adonis - 1/2 lugë, fruta kopër - 1 lugë gjelle, nenexhik lë - 1,5 lugë, rrënjë sanëz - 2 lugë rigon barishte - 2 lugë, fruta dëllinjë - 1 lugë gjelle barishte Leonurus - 1 tbsp. 2 tablespoons grirë koleksion pour dy gota me ujë të valë, të lënë gjatë natës në një termos, thahet.

  Merrni 1 / 3-1 / 4 filxhan 3-4 herë në ditë. Kursi - 1,5-2 muaj. Një kurs muaj mund të përsëritet.
 • Bluaj Përbërësit: Calendula - 1 lugë gjelle, hop - 1 lugë gjelle u rrit hips - 2 lugë, levzei rrënjë - 1 lugë gjelle, Adonis - 1 lugë çaji, rrënjë Rhodiola - 1 lugë gjelle, lule kamomil - 2 lugë rrënjë, jamball - 2 lugë. 2 tablespoons grirë koleksion pour dy gota me ujë të valë, të lënë gjatë natës në një termos, thahet. Merrni 1 / 3-1 / 4 filxhan 3-4 herë në ditë. Kursi - 1,5-2 muaj. Një kurs muaj mund të përsëritet.
 • Bluaj Përbërësit: rrënjë jamball - 2 pjesë tufë bari - 4 pjesë, lule Filipendula - 2 pjesë kamomil lule - 2 pjesë Yarrow barishte - 1 pjesë barishte Leonurus - 3 pjesë barishte Wort Shën Gjonit - 2 pjesë bari Adonis - Pjesa 2 , rrënjë luleradhiqe - 3 e rigon barishte - 3 copë buds thupër - 4 pjesë, fruta dëllinjë, 1 pjesë rrënjë levzei - 2 pjesë. 2 tablespoons grirë koleksion pour dy gota me ujë të valë, të lënë gjatë natës në një termos, thahet.

  Merrni 1 / 3-1 / 4 filxhan 3-4 herë në ditë. Kursi - 1,5-2 muaj. Një kurs muaj mund të përsëritet.
 • Për fëmijët është e rekomanduar për të përgatitur infusions dhe decoctions në e dozës tjetër e përditshme të mbledhjes medicinale të thatë: 1 vit - 1/2 - 1 lugë çaji; 1 deri në 3 vjet - 1 lugë çaji, 3 deri në 6 vjeç - 1 lugë ëmbëlsirë, fëmijët 6 deri në 10 vjet - 1 lugë gjelle; më të vjetër se 10 vjet dhe të rriturit - 2 lugë e mbledhjes.

  Collection i bimeve mund të përdoren në kombinim me të ilaçeve të tjera.

  Para se të pranojë një koleksion të veçantë, dua të lexoni contraindications për barëra që janë pjesë e këtij koleksioni të Herbalist dhe konsultohet me një specialist.

  Informacion nga neni "miokardit".