Phytotherapy dhe libido femër


 • Herbs natyrore, rritjen e dëshirës seksuale të femrave
 • Përdorimi i barnave bimore për të rritur epsh

 • Sipas një studimi të kohëve të fundit,
  libido femër efekte të mëdha negative stres, lodhje në punë dhe disa probleme
  seksualiteti femër; Shpesh, këta faktorë ndikojnë në epsh edhe më të fortë
  se klimaterike ndryshon trupin. Vetëm për këtë arsye galene (bimor)
  shtojcave për të rritur epsh duhet të konsiderohet si pjesë përbërëse e
  Qasja për qëllim përmirësimin e cilësisë së jetës. Relaksimi, të ushqyerit
  dhe vetë-realizim - se themelet e një jetese të shëndetshme, në të cilën është ruajtur

  dëshirë të fortë seksuale.

  Para se të marrë drogë galene
  për të rritur epsh, të kryejë një hetim të plotë për të shmangur të jetë e mundur
  efekte anësore, dhe në qoftë se ju jeni duke marrë këto barna ju duhet
  dhe të kujdeset për shëndetin e përgjithshëm dhe nivelet më të ulëta të stresit Ying Th
  Efekti i barnave do të jetë i dobët.


  Herbs natyrore, rritjen e dëshirës seksuale të femrave

  Tribulus kacavjerrës (Terrestris Tribulus). Tribulus zvarrit - më e zakonshme
  produkt medicinal bimor të përshkruara për të rritur seksual
  trajnojë të dy gratë dhe burrat. Efektet e Tribulus në bazë të prodhimit në rritje
  hormoni lutenizues (LH),


  stimulimin nivele të larta të testosteronit. Në gratë me epsh të dëmtuar shpesh
  ulur nivelet testosterone, kështu rritur nivelin e këtij hormonit çon tek
  Normalizimi i dëshirës seksuale.

  Përveç kësaj, futje e Tribulus
  ndihmon për të mbajtur nivele normale të testosteronit, i cili është thelbësor për
  të parandaluar zhvillimin e karakteristikave seksuale mashkullore të mesme. Tribulus duhet të marrë
  me kujdes, pasi ata kanë një numër të efekteve anësore, duke përfshirë edhe duke shkaktuar
  flashes nxehtë në menopausal grave të moshës (edhe për shkak të rritur
  prodhimi i hormoneve luteinizing, e cila me sa duket e rrit klimaterike
  manifestime).

  Damian (Turnea diffusa). Kjo bimë është përdorur gjerësisht

  për të rritur epsh në të dy burrat dhe gratë kanë për shekuj.
  Si Tribulus, Damiana dhe rritjen e nivelit të testosteronit. Ajo është e
  Kjo është baza e veprimit të saj si një nxitës.

  Shatavary (Asparagus racemose ) (Asparagus
  racemosus). Kjo bimë është përdorur gjerësisht në
  praktikë ayurvedycheskoy dhe rritet në pyjet tropikale të Indisë. "Shatavary" fjalë për fjalë
  do të thotë "të kesh 100 burra." Në Ayurveda përdor rrënja e bimës.
  Shatavary është kryesor bimë anti-plakje për gratë, njëjtë si
  Ashvahanda - burra.

  Tonet Shatavary dhe rejuvenates parë
  Organet gjenitale femra. Ajo është një antioksidant i njohur që parandalon

  ndryshimet degjenerative të lidhur me plakjen. Por në mënyrë efektive
  ndikon në të gjitha organet dhe sistemet e tjera, qarkullimi,
  frymëmarrjes, tretjes, riprodhues. Dobësia e zakonshme
  Organet femra, dobësisë, infertilitetit, menopauzë. Ushqen
  vezë dhe rrit aftësinë e fekondimit. Përveç kësaj, kontribuon
  e dashurisë.

  I egër patate e ëmbël (Villosa Dioscorea) . Firtosteriny përfshira në zhardhokët e yams egër - origjinal
  prekursorët e seksit hormonet estrogjenit dhe progesterone. Shkencëtarët nuk e bëni
  mund të vijnë në
  njëjti konkluzion nëse patate e ëmbël të egra rrit nivelin
  progesterone,

  megjithatë, kjo bimë të vërtetë stimulon libido duke rritur
  marrje
  estrogjenit.
  Përveç kësaj, patate e ëmbël të egra zvogëlon gjasat e
  zemër
  sëmundje dhe gjirit kanceri në grave postklimakterychnoho moshë.


  Përdorimi i barnave bimore për të rritur epsh

  Bimët që rrisin epsh në gratë
  gjithashtu i dobishëm për trajtimin e sëmundjeve të caktuara dhe crregullimeve, stresi, sindromi premenstrual thatësirës së vaginë dhe simptomat e menopauzës. Me përvojë
  phytotherapeutist ndihmojë ju të zgjidhni një kombinim të përshtatshëm të bimëve që nuk do të
  vetëm rritjen e dëshirës seksuale, por edhe lehtësimin e simptomave të menopauzës.

  Ushqimi bimor
  Supplements nuk do të vetëm të rritur dëshirën seksuale, por edhe për të hequr shkakun e dobësimit

  libido dhe përmirësimin e shëndetit në përgjithësi. Dobësimi dhe humbja e makinë seksi
  - Një problem i zakonshëm, por arsyet për këtë janë të shumta. Para
  galene merrni ndonjë drogë të duhet të kalojnë një mjekësore
  Studim dhe të konsultoheni me mjekun tuaj.