Phyto-hedhjen


 • Të brendshme femrash
 • Phyto-futje
 • Të gjitha llojet e tualetin
 • Pronat e shërimit të bimëve


 • Të brendshme femrash

  Edhe disa 150 vjet më parë ajo përbëhej nga të brendshme femrash këmisha të gjata fund, pantallona ishin konsideruar një luks. Dhe gjatë ditëve kritike të seksit të dobët përdorur tampona prototipa aktuale. Në rrjedhën ishin një shumëllojshmëri të materialeve - nga leshi dhe myshk në papirus dhe verr patate të skuqura. E gjithë kjo e krijuar në brendësi të trupit të femrës terren ideal të mbarështimit për bakteret, duke përfshirë patogjene. Megjithatë, në vend të mbrojtjes na aq mirë sot - të butë, të qetë, "supervpityvayuschie" - pads?


  Problemi është se të gjitha lëngjet e trupit (dhe seleksionimi natyror midis ditëve kritike, dhe të gjakut veçanërisht menstrual) duhet të largohet sa më shpejt të trupit të femrës.

  Kështu sigurohet nga natyra, si në hapësirën në mes të trupit dhe copë litari menjëherë fillon riprodhimin e mikroorganizmave.


  Ajo do të duket për të zgjidhur ky problem është e lehtë: ju duhet vetëm për të thith pads sanitare antiseptik. Megjithatë, nën ndikimin e agjentëve antibacterial vrarë vetëm një pjesë të mikroorganizmave - të shndrrohet e mbetur dhe të përshtatur. Përveç kësaj, antibiotikët reduktuar mukozale imunitetin lokal - dhe ai e shumica e grave tashmë jo shumë e lartë. Output, si zakonisht, u shkaktua nga natyra. Shfaq kohët e fundit në rusisht tregut fito-pads, të cilat përfshijnë një gamë e ekstrakteve bimore, duke ndihmuar jo vetëm higjienës më të mirë, freskinë dhe pastërtinë e, por edhe të ndihmojë në parandalimin e sëmundjeve të ndryshme gjinekologjike.


  Fito-pads - rezultat i viteve të specialistëve orientale bimor. Një paste unik bimor, i cili ka një numër të karakteristika të tjera tashmë ofrohet atyre një njohje në Evropë, Azi dhe Amerikë. Nuk është çudi, këto pads tani janë në arsenalin e përditshme e çdo grua të vetë-respektuar.  Phyto-futje

  Me shpikjen e paste bimor filluar një raund të ri të evolucionit të produkteve sanitare të grave. Kohët e fundit, disa prodhues të produkteve të higjienës janë shtuar për prodhimet e tyre, antiseptics buta - për shembull, të njëjtën daisy. Por ndikimi i një barishte për të zgjidhur të tilla një problem kompleks dhe delikat nuk është e mjaftueshme.

  Në paste bimor Lindore është përdorur tashmë për një kohë të gjatë, duke përmirësuar vazhdimisht teknologjinë e tyre dhe receta. Mjekësi Lindore ka qenë gjithmonë e bazuar në stimulimin mbrojtjen e vetë, mjekët e saj orientale për shekuj me radhë në kërkim të parave, mënyra më e mirë për të përballuar me këtë detyrë. Si rezultat, pads sanitare konvencionale, të cilat, në çdo rast, gëzojnë shumicën e femrave janë tani në të njëjtën kohë e përdorur për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të grave të ndryshme për. Siç shkon duke thënë, dy - në një!


  Përveç shtresës së zakonshme të thatë të lartë, superabsorbent brenda dhe krahët jeni të vendosur kuti që përmban ekstrakte ngjyhet e bimëve.

  Shërimi mbushjen efektivisht retards rritjen e mikroorganizmave brenda shtresës thithje pa shqetësuese të microflora natyrore. Komponentet paste bimor, ngadalë duke qëndruar jashtë nën ndikimin e temperaturës trupore, ditë pas dite reduktohet imunitetit lokal organe gjenitale të jashtme dhe të brendshme. Formula bimor mbron mucous dhe pengon shfaqjen e erë në 12 orë. Ajo ofron kujdes të shkëlqyer dhe higjienës gjatë menstruacioneve dhe në mes.


  Pads sot me thekse bimor janë të pakrahasueshëm jo vetëm një produkt të vërtetë të rehatshme higjienike, por edhe si një ndihmë në parandalimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve të grave.

  Dhe kjo është arsyeja pse ata janë të rekomanduar çdo grua moderne, pavarësisht nga mosha. Një grua që dëshiron të qëndrojë për një kohë të gjatë një celular, të rinj dhe të shëndetshëm.  Tualetin ndryshme

  Një grua moderne me fat: për të përmbushur të gjitha nevojat e saj, madje veçanërisht intime industri, globale tani prodhon këto produkte, të cilat janë disa qindra vjet më parë paraardhësit tanë edhe ëndërr nuk mund të!


  Duke parë në shumëllojshmëri të produkteve të ndryshme të higjienës, të vendosur në raftet, ne nuk mendojmë për historinë e origjinës së tyre. Vajzat e reja që janë përdorur për të diversitetit të tillë, duket se gjithmonë ka qenë.
  Ndërsa ata që janë më të vjetër, ende gjallërisht kujton se "sovjetike" ditët kur gratë trajtohen inversi garzë pambuku.

  Ose ndarësit shtëpi me rrobat që duhej të lahen me dorë.


  Sigurisht, të gjitha këto të bukura moderne dhe të avancuar materiale paketimi - rezultat i përparimeve teknologjike dhe teknologjive të reja. Megjithatë, për shekuj thelbi mbetet i njëjtë: së pari, është mbrojtja e gruas gjatë ditëve kritike kur trupi i saj është më i prekshëm.


  Rondelet e para industriale përbëhej nga mbuluar, brenda e cila u thithjen shtresë e celulozës loosened, dhe në bazë të saj ishte e vendosur celofan për të parandaluar rrjedhjet. Sot, kjo copë litari vështirë se do të duan të përdorin. Kohët kanë ndryshuar.

  Dhe ideja e rehati - në vendin e parë. Copë litari modern ideal duhet të:

 • mirë thithin lëngjet e trupit duke i mbajtur sipërfaqe të thatë;
 • parandaluar kultivimin e mikroorganizmave brenda rreshtim për kohën e nevojshme duke mbetur i sigurt për microflora normal të mukozën;
 • mbrojtur kundër acarim dhe kruarje;
 • parandaluar erë të padëshiruar;
 • forcojnë imunitetin lokal mukozale.
 • Të gjitha të paraqitur në tregun e brendshëm e brezit të kaluar pads sanitare punë e mirë me paragrafin № 1. Shtresa e tyre e lartë është projektuar në mënyrë që lëngu kalon nëpër poret në pads të veçantë nuk mund të kthehet, sepse sipërfaqja e saj është e thatë.

  Sipërfaqja e thatë mucous izolon nga i mbushur tepër me mikroorganizmave insides pads - ajo redukton rrezikun e avullimit dhe për të ndihmuar të përballen me një erë të pakëndshme. Shfaqja e pads me antiseptik - kamomil largua drejt paragrafin e dytë. Por Rondelet që mund të trajtojë në mënyrë adekuate të gjitha detyrat që bëjnë jo vetëm pengesë, por edhe funksionin e kujdesit shëndetësor deri kohët e fundit nuk ekzistonte.


  Por tani aty janë të pranishëm në rusisht tregut fito-pads, që përputhen në mënyrë të përkryer me të gjitha kërkesat e rreshtim ideal. Shtresa e brendshme permban fito-guarnicioneve në tradicionale bimeve orientale mjekësi përdorur për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të lëkurës dhe problemeve lidhen me shkeljes e ciklit hënor.

  Përbërja Phyto jep një ndjenjë e thatësi, ka veti të fuqishme antibacterial dhe thith aromat. Kjo është ajo që çdo grua duhet.  Pronat e shërimit të bimëve

  Ajo ka qenë prej kohësh e ndihmësit kryesorë në ruajtjen e shëndetit të grave dhe bukuri ishin bimët. Njohuri në lidhje me përfitimet e pronat medicinale të bimëve të kaluar nga brezi në brez dhe përdoret pothuajse çdo ditë. Këto njohuri për fuqinë shëruese të veprimit dhe përbërësit efektive bimor janë marrë si bazë për krijimin e një linjë phytomedications kujdesen shtrojë intime dhe higjiena e përditshme.


  Duke zgjedhur fito-pads çdo grua mund të besimit shekuj përvojë në fushën e mjekësisë bimore.

  Dhe në sajë të këtë zgjedhje për të shmangur probleme duke përdorur pads sanitare konvencionale, të tilla si siklet dhe erë të padëshirueshme. Përbërësit bimor, të cilat i përkisnin të fito-insert pads, aftësitë mbrojtëse të rritur trupi i femrës të ketë efekt antiseptik dhe anti-inflamator, efektivisht të mbrojtur dhe për të ruajtur ndjenjë të rehatshme në ditët kritike.


  Bimët që janë pjesë e pads ekstrakt bimor janë me të vërtetë veprim unik kurative dhe parandaluese.


  Kështu, rrënja e Sophora (Sophorae burim) ka kohë që njihet për vetitë e saj anti-inflamator dhe antiseptik që parandalojnë kruarje dhe acarim.

  Në mjekësi bimore, kjo fabrikë ka kohë që përdoret për prodhimin e barnave për trajtimin e trichomoniasis është një tonik i mirë.


  Ekstrakt nga leh e kadife Amur (Phellodendron amurense Ruprecht) siguron antiseptik, anti-inflamator dhe posedon tharje, përmban fellavin e përdorur për prodhimin e barnave antivirale aktiv kundër virusit herpes. Në popull leh mjekësi ekstrakt është përdorur për të trajtimin e kancerit të qafës së mitrës.


  Frutat torilisa Japanese (japonica Torilis) që përdoren në mjekësi Korean si një astringent, anti-inflamator, tonik. Ekstrakt frutash tregon aktivitet anti-tumor.
  Ink shkon arra djegëse (Cortex Rhois) kanë një efekt qetësues; të ndihmojë me mosmbajtjeje.


  Alum ka veti antibacterial që eliminojnë aromat e pakëndshme.


  Brenda problemit? Replace copë litari më shumë!


  Në jetën e çdo gruaje raste të veçanta kur sferë seksual është veçanërisht i prekshëm në zhvillimin e sëmundjeve inflamatore. Këto periudha janë ditët kritike, aktivitetin e hershëm seksual, shtatzëninë, lindjen e fëmijës dhe periudhën pas lindjes dhe menopauzës. Në këtë kohë, është thelbësore për të zgjedhur higjienën e domosdoshme, duke parandaluar zhvillimin e inflamacionit dhe imunitetit proceset mbështetëse natyrore.
  Informacion nga artikullin "Ndërtimi - grua arma e fshehtë"