Fito-pads në periudha të ndryshme të jetës


 • Natyra u kujdes për shëndetin
 • Ditë kritike
 • Çfarë bijë këshilla
 • Shtatzënësi
 • Mami i shëndetshëm
 • Menopauzë


 • Natyra u kujdes për shëndetin

  Natyra shumë kujdeset për shëndetin e pjesëve intime të trupit të femrës, sigurimin e përzgjedhjes natyror midis hënë - një sistem të veçantë të mbrojtjes kundër hyrjes së tyre jashtë infeksionit.
  Natyra dhe bollëk e zgjedhje janë shumë individuale dhe varet nga shumë faktorë - nivelet hormonale të grave, të ciklit, temperamentin dhe shëndetin e tij. Ashtu si të rehatshme të ndjehen të, dhe se si përdorimi i pads do të ndikojë shëndetin tuaj varet nga formë, dizajn dhe materiale të cilat produktet higjienike janë prodhuar.
  Gjenital Ekosistemit femër përmban një numër të madh të mikroorganizmave të mbajtur një mjedis acid të dëmshëm për shumicën e baktereve. Ky ekuilibër delikat siguruar nga natyra, nuk shqetësohet vetëm kur substanca të buta termocentralit. Daily fito-rreshtim përmes komponentëve të bimëve të mbështetur vlerën individuale të mikroorganizmave në vaginë dhe pH e dëshiruar, të krijojnë kushte të favorshme për zhvillimin e microflora të dobishme. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për gratë që janë shpesh disa inflamacion, infeksion maja, vaginosis bakteriale. Shkak ekstrakt bimor bërë nga bimët janë kohësh përdorur në mjekësinë Koresë në trajtimin e sëmundjeve femra.
  Ditë kritike

  Nuk është sekret se shumë sëmundje zonë intime është përkeqësuar gjatë menstruacioneve. Menstrual gjak - një mjedis ideal për bakteret që jetojnë, të cilat lehtë mund të depërtojnë organet e brendshme nëpërmjet një qafën e mitrës të hapur. Përveç kësaj, bakteret aktivisht riprodhohet gjatë menstruacioneve, kur të ekspozuar ndaj kauzës oksigjeni nuk erë më e këndshme. Prandaj është e rëndësishme që të mos vetëm thithjen ndarjen pads, por edhe i bllokuar rritjen e baktereve.


  Për ditët kritike në një seri të fito-Rondelet janë ditë e natë. Bllok rritja e butë super i hollë fito-hedhjen bakteriale dhe ndalon pirjen e padëshiruar.

  Botanicals rritur thithjen vetitë e pads bimor, lëng në këtë mënyrë biologjike zhytur në çast, shpërndarë dhe ruajtur brenda, nuk përhapet. Për shkak të formës anatomik dhe materiale të pads bimor lidhur mirë me rroba dhe të padukshme edhe nën rrobat më të përshtatshëm.  Çfarë bijë këshilla

  Vajzat në çdo moshë rast këshilla e nënës sime. Një nënë që nuk e di rëndësinë e vajzës së duhur higjienës në pubertetit të hershëm dhe edhe më shumë - në fillim të aktivitetit seksual. Në këtë kohë, veçanërisht gjasat të lartë të inflamacionit, shkakun e cila - aktivizimin e çekuilibër patogjen microflora duhur mikroorganizmave të dobishme dhe të dëmshme.

  Kjo mund të manifestohet parehati, kruarje, djegie, pamjen whiter. Fito-pads mbështetur mjedisin e nevojshëm acid të zonës mukozës intime, kanë efekte anti-inflamatore dhe për këtë arsye rekomandohet çdo vajzë.


  Shtatzënësi

  Gëzuar fëmija shpesh duke pritur inflamacion muaj zahmaryuyutsya duke ulur imunitetin lokal. Shtatzënia - një shtet të veçantë të trupit të femrës. Për shembull, c 17 javë në grua shtatzënë rrit sekretimit vaginal, dhe në të njëjtën kohë si rezultat i presionit të rritjes së mitrës në fshikëz më shpesh një grua viziton dhomën e zonjat ". Të gjitha këto ndryshime në fiziologjik dhe krejtësisht normale periudhë ngjizje për një fëmijë, por nëse ajo nuk është e përgatitur për ta, ajo fillon të marrë nervor, nga frika për sigurinë e rrobave të tij dhe imazhin.

  Megjithatë, natyra ofron një mënyrë e sigurt dhe efektive për kujdesin rutinë. Phyto-ditore përbërja bimor Rondelet do të zvogëlojë gjasat e shumë trazirave gjatë shtatzënisë (të tilla si infeksion maja, vaginosis bakteriale) dhe të sigurojnë ngushëllim të jashtëzakonshme për çdo ditë të re një modalitet i lumtur.  Mami i shëndetshëm

  Në ditët e para pas lindjes mitrës nënë e re "opam'yatovuyetsya" rivendosja e anijeve të saj Sipërfaqja e brendshme rrëzuar dhe indet. Në këtë drejtim, ka gra lengjet vaginale, të ngjashme me menstruale. Si shërim të sipërfaqen e brendshme të mitrës janë ulur, të ndryshojë cilësi dhe ngjyra.

  Që shkarkimit pas lindjes mund të jetë mjaft e rëndë pas lindjes rekomandohet natës fito-pads, me thithjen e rritur. Efekt antiseptik dhe anti-inflamator i yellowing Sophora, torilisa japoneze që janë pjesë e fito-pads, normalizes microflora mukozën e zonës intime dhe parandalon zhvillimin e Postpartum endometritis.


  Menopauzë

  Pas përfundimit të vezoreve gjatë menopauzës tek gratë është reduktuar ndjeshëm nivelet e estrogjenit hormonit, e cila çon në hedh lëng mukusit. Numri i baktereve acid laktik varet edhe nga niveli i estrogjenit, kështu që mungesa e këtij hormoni prish microflora normal të zonës mukozës intime.

  Gjatë menopauzës është rekomanduar me forcë pads përditshme bimore, antiseptik paste bimor dhe sipërfaqe pambuku e butë të brendshme të mbajë një microflora shëndetshme.

  Shumica e grave përdorin peshqir sanitare çdo ditë, dhe është e rëndësishme që ky jastëk është e rehatshme dhe të sigurt për çdo shëndet dhe në çdo moshë. E gjithë kjo korrespondon pads super e hollë e butë bimor rehatshme anatomically formë që janë të rehatshëm kundër rroba, duke përsëritur konturet e trupit. Rritja e rehati arrihet edhe përmes përdorimit të sipërfaqes natyrore pambuku e brendshme të fito-hedhjen dhe e veprimit efektiv të komponentëve bimore.
  Bimët mjekësore mbajë një shtet i shëndetshëm i zonës intime të grave, ajo ofron mbrojtje shtesë. Përbërja e veçantë bimor brenda rreshtim:

 • parandalon erë padëshiruar në ato%
  D1? Enie 00:00;
 • parandalon riprodhimi i mikroorganizmave të dëmshëm;
 • normalizes microflora mukozës zonën intime
 • mbron kundër acarim dhe kruarje vulvarnoho;
 • forcon zonën lokale imunitetit mukozale intime.
 • Informacion nga artikullin "Ndërtimi - grua arma e fshehtë"