Largimi i scars lazer plagët lazer po rishfaqet


 • Çfarë është një mbresë
 • Laser heqjen mbresë
 • Laser procedurë heqjen mbresë
 • Numri procedura korrigjuese Charm

 • Çfarë është një mbresë

  Mbresë - një shtresë e indit lidhor. Shkaku i rubtsamozhet jetë ndonjë dëm në lëkurë. Për të hequr në mënyrë efektive mbresë apo të qetë atë, ju së pari duhet për të përcaktuar llojin e lë mbresë të lëkurës. Në cosmetology plagët janë të ndarë në disa lloje.

  Mbresë Normotroficheskiy - A është mbresë më të mirë opsion që ndodh në reagimet normale të indeve të traumave. Mbresë Normotroficheskiy është në lëkurë normale të shëndetshme, ajo është fleksibël dhe të lehta. Resorption e dhëmbëza mund të ndodhë edhe vetë pa trajtim.
  Scars atrophic dhe hipotroficheskie lindin kur një plagë është formuar kur shtrëngimi sasi të pamjaftueshme e kolagjenit. Kjo disengaging, plagët që janë nën lëkurë tërhequr. Pavarësisht nga hipotroficheskie ndritshme ngjyra dhe plagët atrophic dukshme si mbresë atrofik në trajtim janë të nevojshme.


  Scars Hypertrophic
  , Në anën tjetër, ka në reagimet e indeve të tepërta ndaj traumave. Në këtë rast, dhëmbëza, mbahet zakonisht në kushte të këqija. Kolagjenit tepërt nuk mund të shpërndajë tërësisht, duke rezultuar në mbresë hypertrophied duket se mbi sipërfaqen e lëkurës, zakonisht errët, shumë e dukshme.


  Scars Hypertrophic shpesh kërkojnë lazer plagët e procedurës rishfaqet.  Keloids
  - Pjesa më e dukshme dhe e pakëndshme. Shkaqet e keloids rreth njëjtë si hypertrophic.


  Mbresë keloid ashpër mbi nivelin e lëkurës, dhe lë mbresë zakonisht është më e gjerë se themelimi i saj. Keloids ngjyrë rozë zakonisht me ngjyrë të shënuar kaltërosh. Në pamjen e shëmtuar, Scars Hypertrophic keloid janë jashtëzakonisht të dhimbshme.


  Prandaj, edhe po ndajnë mënjanë konsideratat estetike, nevoja për të hequr keloids dukshme. Ky trajtim i scars keloid - një procedurë është jashtëzakonisht komplekse.

  Pak klinika heqjen mbresë praktikuar plagët output - keloids.


  Specialistët në cosmetology lazer dhe kirurgjisë plastike duke përdorur lazer heqjen mbresë mbresë për të korrigjuar ndonjë llojin, origjinën dhe vendin e kryerjes me sukses edhe trajtoj keloids dhe heqjen lazer e plagët në fytyrën tuaj!


  Laser heqjen mbresë

  Ka dy lloje të lazer heqjen mbresë.

 • Trajtim lazer e plagët dhe plagët në teknologji Neodime ® - një mjet i plagët, metodë efektive trajtimi për të hequr qepje dhe plagët me të cilin ind mbresë është konvertuar në normale. Në trajtimin e ndikimit impuls plagët lazer Neodime ® dhe krahason zbut mbresë të lëkurës.

  Kjo është edhe më e mundur për të rivendosur flokët scarred kokës!
 • Përshtatjet plagët metodë Microdermabrasion - Laser po rishfaqet e plagët dhe plagët lazer erbium. Korrigjimi i plagët dhe heqjen mbresë microdermabrasion është për shkak të faktit se shtresa lazer nga shtresa heq indeve mbresë. Sharm trajtim dermabrasion lejon korrigjimin e të gjitha llojet e plagët, veçanërisht plagët hypertrophic dhe normotroficheskaya.
 • Metoda e heqjen mbresë lazer është i përshtatshëm për scars atrophic. Scars shtrirjes të këtij lloji të kombinuara me tegel të mëvonshëm plastike. Scars atrophic snachalashlifuyut Herbie, dhe në një mbresë e mbushur mëvonshme plastike ose kolagjenit gels biodehradiruyuschie barazimit mbresë në sipërfaqe të lëkurës.
  Në plagët e huaja kozmetike të çdo lloji janë trajtuar me një lazer.


  Laser procedurë heqjen mbresë

  Në procesin e heqjes plagët bukuri dhe ndikimi impuls neodymium lazer stimulon fibroblasts (qelizat që prodhojnë kolagjenit) të punojnë më shumë, duke lejuar plagët këndshme, duke i bërë ata më fleksibël dhe nivelim sipërfaqen e lëkurës. Por me të vërtetë mbresëlënëse heqjen mbresë dhe mbresë korrigjim ofron një kombinim të lazer neodymium ndikimit dermabrasion plagët.


  Vetëm lazer po rishfaqet plagët mbresë lazer erbium në plastike dhe të aftë për të delicately për të brenda një mikron (!) Eliminimi i indeve mbresë, e cila pengon ndonjë metodë tjetër të trajtimin e plagët.
  Vetëm po rishfaqet lazer plagët e mjaftueshme nis sintezën e kolagjenit - "blloqe ndërtimi" për të rivendosur lëkurën.


  Vetëm lazer proces heqjen mbresë nxit ndarjen e qelizave të shëndetshme aktive, duke siguruar kështu heqjen e plagët, plagët e rezorbimit dhe formimin e një lëkurë të re të butë.


  Vetëm rreze lazer kundër dhëmbëza ka veprim baktericid, leveling rrezikun e infeksionit dhe komplikime në trajtimin e plagët dhe plagët microdermabrasion.


  Numri procedura korrigjuese Charm

  Sigurisht heqjen mbresë lazer është gjithmonë individual. Mesatarisht, ju duhet 4-6 trajtimet rishfaqet lazer e plagët apo plagët në intervale prej 6-9 javë.
  Pyetja se si për të hequr scars - jo bosh. Laser mbresë plastike praktikisht ka contraindications, trajtimin e plagët dermabrasion është teknologji e shpejtë dhe modern Naomi kishte plagët procedurë lazer po rishfaqet është absolutisht pa dhimbje.
  Pas procedurës, qepje lazer po rishfaqet gjithë pacientët e caktuara kozmetike dermatologjike për të përmirësuar epithelialization dhe mbrojtje UV.


  Shikoni për veten tuaj se teknologjia moderne në duart e profesionistëve tanë janë në gjendje të punojnë mrekulli, duke siguruar rezultate mahnitëse të rishfaqet lazer e plagët!

  Informacion nga neni "Largimin e plagët.

  Trajtimi i plagët e lëkurës dhe plagët dermabrasion. Largimi i lazer mbresë. Laser rishfaqet plagët. »