Në brendësi të varices


 • Pyetja numër 1
 • Pyetja numër 2
 • Pyetja numër 3
 • Pyetja numër 4
 • Pyetja numër 5
 • Pyetja 6
 • Pyetja numër 7
 • Pyetja numër 8
 • Pyetja numër 9

 • Pyetje № 1. varices - Kundërindikimet për procedurat më estetike përmes trupit. Prandaj, të gjitha gratë me këtë problem në beautician nuk mund të aplikojë?

  Shumë varet nga ashpërsia e sëmundjes. Pyetja e procedurave të caktuara duhet të adresohen individualisht. Vetëm duke kërkuar në këmbët e klientit, cosmetologist mund të vendosë se çfarë lloj korrigjim estetik i përshtatshëm për këtë rast të veçantë.


  Pyetje № 2. Për të filluar procedurat e hardware për korrigjim.

  Që ato kryesisht me venat me variçe?

  Para së gjithash - myostimulation, i quajtur gjimnastikë për dembel. Thelbi i saj është i thjeshtë: trupi mbivendosur elektroda, dhe nën ndikimin e një frekuencë të caktuar muskujt e tanishme të fillojë të tkurret. Për varices është shumë e mirë. Për pacientët me mur të enëve të gjakut dobësohet, shtrirë dhe të dobët të përballen me presionin e gjakut.

  Vetëm finesë është se elektroda mund të vendoset në zonën e enëve të gjakut. Cosmetologist duhet të zgjidhni të shëndetshme të lëkurës, të cilat as edhe shenja të lehta të venat me variçe. Vetëm këtu dhe ju mund të vënë një elektrodë. Unë duhet të them e pamundur që Myostimulation për edhe një masë profilaktike për të parandaluar sëmundjen.  Pyetje № 3. Dhe çfarë lidhje me një masazh? Sepse ka shumë specie të tij.

  Kur variçe masazh mund të bëni, por vetëm me lejen e mjekut. Një përjashtim është masazh vakum për të cilën venat është një contraindication absolute. Kjo bëhet e qartë pas takimit me teknikën e procedurës. A është instalimi i pompës, e cila pompa ose thithje hundë ajrit me kanaçe tipit.

  Këto banka "thithje" të fillimit të lëkurës dhe masazh. Për shkak të vakum përmirëson microcirculation, shkatërron yndyrë ... dhe rrit vaskulare pėrshkueshmėrisė. Ndonjëherë pas masazh nuk janë edhe të imët hemoragji dhe bruises shumë e vërtetë.

  Kjo do të thotë se ekziston shkelje e integritetit të anijes. Dhe madje edhe anije të shëndetshme. Çfarë për të thënë rreth variçe mureve të venave me i dobët i saj? Ajo dobëson më tej, ajo bëhet më e lirshme dhe zgjeruar.

  Disa beauticians besoj se këmbët variçe mund të bëhet masazh dinamike vakum. Kjo është se bankat shpejt të çojë në sipërfaqe të trupit. Dhe me vakum statike nozzles masazh të mbetet në të njëjtin vend për disa sekonda. Për anije të këtij lloji të procedurës, natyrisht, më keq - pëlhurë "thithur" mure shumë të dobësuar venë shpejt. Por për variçe rrezikshme edhe efektet flutur e vakumit, kështu që kur variçe qielli Dynamic masazh është e kundërindikuar gjithashtu.


  Pyetje № 4. Dhe çfarë lidhje sot endermology popullore? Është gjithashtu lloj i masazh vakum.

  Tepër, një kombinim i mekanik dhe vakum masazh. Kjo është bërë duke përdorur një pajisje të veçantë, e cila përsëri është një dhomë vakum me rul cilindrik. Pajisja kthehet në dhe kamera duket presion negativ. Në të njëjtën kohë të dy fillojnë të rrotullohen në cilindër kështu që ka do skinfold. Ai është i përpunuar me vakum dhe "bluar" lëviz rul.

  Është e qartë se endermology - kjo nuk është ajo që është e nevojshme për njerëzit që vuajnë nga venat me variçe.

  Kurs i saj më i keq pas trajtimeve pak. Dhe arsyeja është e njëjtë - nën ndikimin e vakumit reduktoi mjaft tonin e murit venoz. Ne kemi nevojë për të sqaruar një gjë: në qoftë se kamera nuk është një beautician çon në këmbët e tij, atëherë në rregull. Ju mund të trajtojë barkut, prapanicë, rajon mesit, por nuk femur dhe fyell e këmbës i nyjeve spikatur venat.


  Pyetje № 5. Tani një nga trajtimet më të njohura sallon ishte terapi presion. A është e mundur për të bërë me venat me variçe?

  Kjo është një nga procedurat më beninje të edemë. Në këmbë veshin çizme të veçanta multi, dhe ata ngadalë filluan ajrit injektuar.

  Valët Presioni mbi pëlhurë mbuluar - nga këmbëve deri në mollaqe. Ai siguron një efekt limfatik të mrekullueshme dhe shumë të dashur kullimit. Me atë jo vetëm largon ënjtje, por redukton efektet e celulitit.

  Procedura është aq i saktë që mund të bëhet dhe venat me variçe. Përkundrazi, faza e parë e sëmundjes. Në këtë rast, presion pak më poshtë asaj që duket në këmbët tuaja të shëndetshme. Megjithatë, kjo procedurë jep rezultate shumë të mira - stimulon qarkullimin e gjakut, rrit energjinë një venat pak. Faza e tretë është një contraindication absolute të procedurës.
  E pra, faza e dytë kërkon një qasje individuale, se procedura mund të vizitohet vetëm pas lejes fleboloha.

  Ende dua të them në lidhje me terapinë e presionit veprim parandalues. Ajo në mënyrë të përkryer parandalon sëmundje. Prandaj, kjo procedurë - si Myostimulation - mund të bëhen për ata që kanë një rrezik në rritje e venat me variçe.


  Pyetje № 6. Kam dëgjuar se kur venat me variçe janë të kundërindikuar rreptësisht përfundon të ndryshme - alga deti dhe baltë. A është e vërtetë?

  Kjo deklaratë është vetëm pjesërisht e vërtetë. Përfundon Hot me venat me variçe vërtetë kundërindikuar absolutisht. Ata e rrisin rrezikun e trombozë - mpiksjen e gjakut në lumen të shfaqjes së venave. Por përfundojë ftohtë me mente sjellin ndonjë të keqe. Për më tepër, ata përforcojnë tonin e murit të enëve të gjakut dhe për të reduktuar peshën e venat me variçe.


  Pyetje № 7. Që ne të preken trajtimeve termike - ajo që për parafine?

  Sot ajo është një nga shërbimet më të njohura sallon. Por ata që vuajnë nga venat me variçe, këmbët parafine mund të mbajë. Pas dylli është ndezur në rreth -55. Atëherë në masë i trashë është aplikuar në trup, dhe këto "kushte serë" të lëkurës temperatura rritet me 1,5-2S.

  Kjo është duke shkaktuar dëme të pariparueshme për venat me variçe. Anët e tyre janë edhe më të paaftë, për më tepër, provokoi zhvillimin e thrombophlebitis. Ky proces është i pakthyeshëm, dhe trajtimet madje disa metra parafine mund të çojë në komplikacione të rënda.


  E njëjta gjë mund të thuhet për thermotherapy. Tani ajo është një trajtim më të popullarizuara të celulitit dhe trashje. Në trupin e vënë në goma të veçanta që gjenerojnë rrezatim infra të kuqe e një gjatësi vale. Një minuta pak pëlhurë ngrohur disa gradë. Cila sërish kërcënojnë rrjedhën e venat me variçe.


  Pyetje № 8. Çfarë anti-celulitit programe gra ende i lejuar me venat me variçe?

  Ajo mbetet lipolipoliz, Mezoterapia dhe ozonit. I pari i këtyre procedurave është se zonat problematike mbivendosen elektroda dhe embarks aktual që shkatërron qelizat yndyrë.

  Rreth Mezoterapia nuk është e nevojshme të them - rreth saj dhe kështu të gjithë e dinë.

  Dhe terapi ozoni - një lloj i Mezoterapia, por në këtë rast lëkura nuk është futur kokteje biologjike dhe përzierje ozon-oksigjen. Ata gjithashtu bëjnë një punë të shkëlqyer e "lëvozhgë portokalli". Dhe ndërsa neutral në lidhje me venat me variçe.

  Edhe pse kjo kërkon sqarim: nuk elektrolipoliz ose ozonit terapi, Mezoterapia apo jo i rrezikshëm në fazën më të hershme të sëmundjes. Faza e dytë kërkon fleboloha paraprak konsultimi. Por ka një mundësi shumë e lartë se mjeku do të lehtë të kryejnë të gjitha procedurat. Vështirësitë lindin kur faza e tretë, kur sëmundja është në gjendje të keqe.

  Në këtë rast, ju duhet të mendoni për manipulimet kozmetike, por trajtimin.

  Prandaj fleboloh ngjarë, procedurat e hardware ndaluar. Dhe beautician i arsyeshëm do të ndërmarrë punë në këmbët e tyre, që është në mënyrë të qartë komplikime të dukshme të venat me variçe.


  Pyetje № 9. Në përfundim, ne i kërkojmë dhomë me diell. A mund të shkoj për njerëzit me venat me variçe? A ka një regjim special për zjarrin e tyre? A duhet ata të përdorni krem ​​të veçanta mbrojtëse?

  Me anë të filtrit UV duhet të përfitojnë të gjithë klientët dhomë me diell. Çfarë për venat me variçe, pastaj përsëri të aplikojë një qasje të diferencuar.

  Njerëzit me fazat e para dhe të dyta të sëmundjes mund të përballojë pak cirk. Por kjo nuk duhet të shkojë përtej arsyes. Është e nevojshme që gjatësia totale e qëndrimit në shtrat për rrezitje nuk ishte më shumë se 20-30 minuta në javë, me seanca duhet të jetë të paktën dy. Pastaj contraindication sëmundje variçe për rrezitje nuk do të jetë.

  Informacion nga neni "Sallonin e varices?".