Pra ju që rritje e jashtëzakonshme


 • Lidhje të dobishme
 • Kur testuar për bakteret rritje e jashtëzakonshme?
 • Si testuar për bakteret rritje e jashtëzakonshme?
 • Metodat e diagnozës dysbiosis
 • Cons bacteriologicexamination
 • Analiza Vlera e përafërt në Moskë

 • Lidhje të dobishme

  Njeriu është i lindur pa microflora
  zorrë. Megjithatë, në orët e para pas lindjes së trupit, dhe
  më tepër, zorrë, shkruani "emigrantë të paligjshëm". Ata jetojnë pa parë
  dritë në një ikje në rrëmujë të tmerrshme, si punëtorë mysafirë nga Taxhikistani, gërmoj
  ... Në përgjithësi, të bëjë punë të pista. Dhe ky bashkëpunim i përshtatet të dy
  dorë.

  Bakteret nuk e vetëm të na hanë dhe mbush zorrët
  "Skorje".

  Ata punojnë, stimulojnë sistemin imunitar, janë të përfshirë në tretje
  dhe heqjen e toksinave sintetizohet substanca që mbështesin
  Bilanci i ujit-electrolyte në trup, dhe vitamina B dhe C.

  Pak
  e microflora të përfshira në metabolizmin e acideve biliare dhe kolesterolit,
  dhe në kundërshtim me këtë proces mund të jenë të gurëve të tëmthit.


  familje ka dele e saj të zezë - rreth 15% e mikroorganizmave të zorrëve është
  patogjenike (dëmshme), dhe 85% e bakterieve normale parandaluar ato
  edukate dhe futja e patogjenëve të reja jashtë.

  Ne nuk mund të bëjë pa bakteret, dhe ata pa ne. Kur kjo simbiozë është prishur ... Në fakt, kur ai ka shkelur?
  Bakteret
  krijesa të vogla por shumë të çuditshëm. A nuk e tolerojnë ekologjinë e keqe,
  ujë të pista, preservatives, dietë të parregullt, dietat strikte. Madje
  stresi tonë në punë pasqyrohet menjëherë në to. Çfarë për të thënë rreth
  Sëmundjet, pothuajse të gjitha sëmundjeve të traktit gastrointestinal
  duke çuar në dysbiosis e ashpërsi të ndryshme.

  Përveç kësaj,
  një sfidë e madhe, si për ne dhe për bakteret tona janë
  kirurgji, radiotherapy, mungesës së imunitetit. Dhe
  pakontrolluar marrjes antibiotikët gjerë të spektrit, dhe jo
  hidro shkon nga e modës, duke çuar në të tashmen
  Holokausti bakteriale.  Si rezultat, shkelje
  microecology bumerang godet trupin. Kjo negativisht
  ndikimi në shëndetin e njeriut dhe efektivitetit të trajtimit të saj
  sëmundje. Shumica e flora e thyera të shkaktuara nga konsum
  droga zvogëlon përpjekjet mjek në asgjë. Një rreth vicioz.


  Kur testuar për bakteret rritje e jashtëzakonshme?

  Nëse
  ju nuk mund të shkojnë jashtë në një datë sepse ata nuk zlazyv me tualet.
  Nëse
  ju betohem për veten time për të pasur ngrënë në kafene gjeorgjiane. Nëse ju goditje larg nga
  produktet e qumështit. Nëse ju telefononi një mik dhe të kërkojë një mjek,
  që është për të pranuar, sepse asgjë nuk i ndihmon. Nëse ju nuk mund
  Kissing përmes frymëmarrje.

  Nëse keni shtat të vogël, dhe ju nuk e bëni
  pëlqen vajzat ...

  Në 4 e 5 rasteve rritje e jashtëzakonshme ndodh
  për shkak të sëmundjeve të sistemit tretës, ulcera stomak, kolecistit,
  hepatiti, pancreatitis, sindromi i nevrikosur zorrë, dhe kështu me radhë. d. Të tjera
  tha se studimi në rritje e jashtëzakonshme duhet nëse ndonjë
  sëmundjet gastrointestinale.

  Arsye të tjera për
  Anketa: temperaturë të ulët-grade mbajtur gjatë (deri në
  37,90), reaksione alergjike (përfshirë intolerancës ushqimore)
  i nxituar (dhe kjo mund të jetë pjesërisht për të fajësuar për bakteret!)
  dhe kimioterapia dhe më shumë se shtatë ditë e antibiotikëve.


  Si testuar për bakteret rritje e jashtëzakonshme?


  Klasifikimi Ndërkombëtar i Sëmundjeve diagnoza "dysbiosis" - jo
  atje. Shkelja e microflora - ajo është gjithmonë rezultat kryesor
  patologji. Pra, para së gjithash, është e nevojshme për të identifikuar dhe të saktë
  krijojë sëmundje që çoi në shkeljen e përbërjes së microflora
  zorrë dhe vetëm së dyti - për të angazhuar drejtpërdrejt,
  dysbiosis.

  Nga rruga, trajtim korrekt obligim themelor
  sëmundje në shumë raste të çon në zorrëve vetë
  microbiota.


  Metodat e diagnozës dysbiosis


  popullor dhe i përbashkët metodë e përdorur për
  dysbiosis diagnozë - Ekzaminimi bakteriologjik (autor

  Metodat - Epstein-Litvak dhe Vilshany, 1970). Nga njëra anë, ai
  Ende konsiderohet të jetë relativisht i saktë, nga ana tjetër - ajo është mjaft kohë.

  Për qëllim të këtij studimi pacient do të thotë se analiza duhet
  të grumbullohen jo më shumë se dy orë para se të studimit, dhe për
  laboratorike mjekësore - një material që bakteret brenda katër ditëve
  janë rritur në media lëndë ushqyese çdo ditë të kontrollit.
  Puna është shumë e mundimshme, sepse në kundërshtim me çdo fazë
  çon në rezultate të pasakta, dhe kjo ndodh shpesh.


  Cons bacteriologicexamination

 • Në zorrët të jetojnë më shumë se 500 mikroorganizmave të ndryshme më parë

  vlerësuar e florës kështu e ndryshme shtetërore është shumë i vështirë. Në
  laboratorë përcaktohet 20-25 lloje të baktereve që nuk është një total
  foto e microflora.
 • Kur analiza bakteriologjike përcaktuar kryesisht
  microflora në lumen të zorrëve - dhe që shkon nëpërmjet saj në tranzit.
  Që është, janë ato bakteret që nuk kanë marrë rrënjë në trup. Në
  microflora pjesa më e madhe, e cila duhet të përcaktohet në
  dysbiosis - prystenochnaya. Ajo është duke jetuar në mukusit parietal
  mikroorganizmave të zorrëve të përfshirë në shkëmbimin, sintetizimin e vitaminave dhe kështu me radhë.
  e. Ajo është e lidhur me ta dysbacteriosis shkelje.

  Në këtë
  Prandaj, shifrat e marra nga analiza bakteriale, vetëm

  konfuze mjeku sepse ata nuk e pasqyrojnë gjendjen e vërtetë
  zorrë osnovnoymikroflory. Analizat bakteriologjike më të dobishme
  në sëmundjet infektive se sa dysbacteriosis.
 • Idealisht analiza bakteriologjike rekomanduar asnjë
  të paktën tri herë, për të shmangur bllokuar aksidentalisht në trup (apo
  Pjatë Petri me duar) mikrobet e një mjeku.

  Në kapërcyell të shekujve XX-XXI
  Shkencëtarët duke menduar për kërkime alternative bakteriale dhe
  zhvilluar katër të re dysbiosis metodë diagnostike:
  kimi, electrophoresis me tension të lartë në letër, jonik
  chromatography dhe studim i emrit të pashprehur -

  chromatography-masë spectrometry.

  Aktualisht duke u zhvilluar edhe
  metodat molekulare (teknikë autorit - G. Tanok, 1997). Megjithatë
  Shumica e tyre janë të madhe, mund të thuhet se nuk ka lënë
  Muret SRI. Ata nuk janë përdorur gjerësisht në diagnostikimin
  dysbiosis për shkak të kostos së lartë të saj, kompleksitetit apo i ulët
  informativeness.

 • Analiza Vlera e përafërt në Moskë

 • Analiza bakteriologjike e feces nga 800 rubla
 • Analiza biokimike e shpejtë e feces nga 300 deri në 1500 rubla
 • Metoda më e suksesshme ishte kimi. Në fillim të këtij
  shekull ajo është përmirësuar dhe sjellë në mendje në mënyrë që të
  përfshirë në praktikën klinike.


  Fekal biokimik shprehin
  dysbiosis (teknikë autorit - Ardatskaya MD, 2000) në bazë të
  Përkufizimi produkt microflora - ashtu-quajtur korotkotsepochechnyh
  Acidet yndyrore (KZHK) dhe mënyrë adekuate reflekton florën
  zorrë.

  Dallimi kryesor i saj nga një studim bakteriologjik
  se ai është duke studiuar jetesën e shumë informative
  prystenochnoy microflora zorrëve. Për analiza biokimike, përcaktimin
  Raporti i metabolitëve të baktereve të ndryshme, mjeku nuk mund të zbulojë
  vetëm tejrritje, por traktit gastro-intestinal,
  ajo e shkaktuar.

  Fekal biokimik shprehin

  bërë në disa orë, dhe grumbullimi i materialit nuk kërkon
  Raste të pacientëve të tilla si metodë bakteriale (analize mund
  të merret në një kohë të përshtatshme dhe do të ruhet në frigorifer).

  Nga
  Çdo vit, kjo metodë e diagnozës është duke u bërë më të dysbiosis
  popullor. Kjo dëshmohet nga fakti se shumë laboratorë
  refuzuar të kryejë analiza bakteriologjike, dhe kosto
  KZHK analiza biokimike qendrat komerciale mjekësore
  rritur ndjeshëm.