Lose peshë pa një dietë të rreptëVetëm dua të them se ne nuk duhet të merret në qoftë se të gjitha pikat e "planit" tonë për humbje peshe nga nesër në mëngjes. Filloni me atë që ju mendoni se më e thjeshtë. Jepini vetes pak ditë (kohë optimale - një javë) për të drejtojnë pushuar të shkaktojë tension dhe të bëhet rutinë. Vetëm atëherë përfshijnë në jetën e tyre të mëposhtme paragrafi. Pra shkoni atje!

 • Pini ujë - të pastër dhe mineral. Pini TEAS bimor, fruta dhe kokrra të kuqe komposto dhe lëngje të freskëta. Pothuajse asnjë kufizim përveç klauzolës se ditë ju duhet të pini një gjysmë - dy litra lëng. Dhe, sigurisht, nuk shtoni sheqer në pije.

 • Mëso për të përtyp ushqimin tërësisht. Në qoftë se ju "bystroezhka" provoni të parë disa ditë të kuptoj se sa lëvizjet përtypet ju bëni çdo herë para se të gëlltitjes. Ata duhet të jetë rreth tridhjetë. Ushqim i copëtuar mirë është tretet lehtë pa irrituese rreshtim stomak, dhe procesi i prishjes së karbohidrateve fillon në gojë.
 • Përjashtojë pije gjatë ngrënies.
 • Mëngjesi - vakt kryesor të energjisë. Proteinat Limit dhe yndyrna, karbohidratet komplekse - çfarë ju duhet. (Perfect Mëngjesi - mnohozernovye lugë qull fruta e ëmbël dhe arra ose fara).
 • Shmangni të hahet nga afër zakonet në kohën e gjumit.


  Mbushur fort me stomak ju pengon nga gjumi, dhe ditën tjetër ju do të hani dy herë më shumë se zakonisht për të kompensuar mungesën e gjumit.
 • Çdo ditë hani të paktën një shërbyer të perimeve të errët gjelbër: spinaq, brokoli, zarzavate, lakër brukseli.
 • Mëso erëza shije dhe barëra në vend të kripës.
 • Si snacking mbajtur në dorë fruta të freskëta.
 • Nëse ju nuk bëni si ushqim ju provoni, të marrë atë më shumë tek ajo apo kontakt. Pse keni nevojë për kalori shtesë që rrjedhin asnjë kënaqësi?
 • Çdo ditë, hani një grusht të vogël të arra (bajame, arrat inde, lajthi, arra, Brazilian, pishe) ose fara (luledielli, kungull, liri).

  Eshtë e panevojshme të thuhet, ata duhet të jenë nesmazhena dhe pakripur.
 • Çdo pije në mëngjes në një stomak bosh gjysmë ore para gotë mëngjes me ujë të ngrohtë apo dhomë me temperaturë të ujit me limon për të ndihmuar të sjellë toksina trupit akumuluara gjatë natës dhe mos mbani me vete gjatë gjithë ditës.
 • Para se të marrë ushqim, të dëgjoni ndjenjat e tyre. Nëse ju ndjeni një ndjesi të lehtë të urisë dhe mund të bëjë gjëra të tjera në sfond, të vënë një vakt në gjysmë ore. Pra, trupi juaj do të kaloni dyqane pak yndyrë. Vetëm mos teproj: Nëse ju e mbani trupin e uria, ajo fjalë për fjalë do të shtrydh vjen nga të hahet çdo gjë të mundshme në rast të "luftës bërthamore", dhe në vend të humbjes së peshës, ju shtoj në peshë ekstra.

 • Gradualisht futur në rutinën e tyre të përditshme këto rregulla të thjeshta, ju keni disa javë do të vini re në përmirësimin e shëndetit, të rritur të energjisë dhe të qeshur reflektim. Dhe në qoftë se kjo është që ju të ecin dhe të marrë frymë e ajrit të freskët, efekti është mahnitëse. Cook matjen pantallona!