Relax dhe have fun


 • Prostatitis - sëmundje për burra
 • Simptomet e prostatitis
 • Trajtimi: Mbështetje nga pasme
 • Si për të diagnostikuar?
 • Unë e dua se jam e sëmurë prej jush nuk
 • Kushtet e prostatës shëndoshë
 • Prostatitis - sëmundje për burra

  Për më tepër
  shumë popullor. Sipas statistikave, çdo burrë të katërt të paktën një herë në
  jeta ra këtë diagnozë. Catch sëmundje "i keq" - it
  natyrisht, wildly qesharake, por si doli, asgjë qesharake në prostatë
  nr.

  Ill në ditët e sotme atë të thjeshtë. Pothuajse çdo dëm
  shkaktuar trupit, mund të shkaktojë inflamacion të prostatës, dmth
  prostatitis.

  Hipotermia, një mënyrë jetese i ulur, infeksion,

  sëmundje veneriane, kequshqyerja, përmbajtje, too
  sex zellshëm ...

  Në përgjithësi, sa kohë që jetoni, ju gëlltitje
  prostatitis. E tillë është kjo sëmundje e fshehtë.

  Prostatitis është
  dy lloje - infektive dhe ndenjur. Parë të majit
  ndonjë sëmundje infektive. Më të veneriane,
  edhe pse imuniteti i ulët mund të jetë dhimbje të mjaftueshme fytit, prishjen e dhëmbëve apo i zakonshëm
  të ftohtë.

  Congestive prostatitis - një rezultat i daljeve të dobët të gjakut dhe
  sekretimi i prostatës. Një mënyrë jetese i ulur, kapsllëk, mbledhje të zgjatur
  pa shkarkimit - këto janë shkaqet tipike të stagnimit.


  Simptomet e prostatitis

  Përafërsisht 25% të rasteve


  prostatitis bëhet fazën kronike pa asnjë simptomë.

  Simptomat shfaqen më vonë. Por ajo! Ndoshta asnjë tjetër i tillë
  sëmundje, simptomat e cila do të jetë aq i ndërlikuar dhe të ndryshme. Nga
  depresion dhe dhimbje koke për urinim i shpeshtë dhe i plotë
  Pafuqi - prostatitis kronike me krenari marshuar në organet e brendshme dhe
  sistemit nervor. Kudo që një njeri apo zasverbilo, ajo mund të sigurtë
  regjistroi një urolog.

  Por jo aq e keqe, është në
  prostatitis dhe forma akute, simptomat e cila me asgjë përzier:
  të shpeshta dhe urinim të vështirë, kruajtje në uretrës, dhimbje dhe
  parehati në scrotum apo rektum.

  Në këtë pikë, ju mund të
  shtrydh dhëmbët dhe shikoni se çfarë ndodh më pas - gjithmonë interesante
  eksperimentojnë në veten e tij. Dhe do të vazhdojë të rritet në temperaturë,
  Urina do të ketë gjak. All terren kënaqësi kat - urinim
  jashtëqitje, derdhje - të kthehet në dhimbje, dhimbje pa fund ...


  Trajtimi: Mbështetje nga pasme

  I mprehtë
  prostatës hequr në disa ditë me antibiotikë, dhe tre javë
  Terapi intensive mund të shërohet plotësisht. Kjo periudhë duhet
  përmbahen nga të gjithë të mprehtë dhe djegëse, duke përfshirë seksin. Një
  mendonte se prostatitis kronike nuk bëjmë plotësisht
  shërohet.

  Mjekësia moderne hedh poshtë këtë disfatist
  teori. Por pastaj një shumë varet nga pacientit - disiplinore, procedurat,
  ushqyerit dhe mjekësi përfundimisht të bëjnë mashtrim. Çfarë nuk është vetëm
  Tani trajtoj prostatitis: moduluar rryma elektrike
  thermotherapy, magnetike, mikrovalë dhe terapi lazer.

  Të gjitha këto
  sa mirë e provuar, por akoma më të popullarizuara
  është e mirë masazh i vjetër prostatës gisht. Nuk ka është
  Pajisja nuk zëvendëson gishtat e lodhur urolog.


  Si për të diagnostikuar?

  Për të vendosur diagnozën e saktë duke përdorur disa metoda:

 • Prostatë
  - Trupi i brendshëm dhe mjeku nuk mund ta shohin atë. Edhe pse prostatës
  të vendosura në zorrën e trashë, mjeku mund të mendojnë se me gishtin tuaj, veshur
  doreza gome, greased mirë me lubrifikant. Kjo tokësor
  procedurë është quajtur një hulumtim dixhital zorrës së trashë. Kjo lejon mjeku për të përcaktuar prostatës zgjeruar apo jo, nuk është e nodules dhe anomalitë e tjera.

  Edhe pse anal
  zbatimi mund të shkaktojë disa parehati, hulumtim manual
  është i sigurt dhe nuk duhet të shkaktojë dhimbje të forta
  (Sigurisht, në qoftë se nuk ka asnjë inflamacion).
 • Dixhital zorrës së trashë
  hulumtimi është përdorur për të përcaktuar kancerit të prostatës.

  Në fillim
  Fazat ajo është asimptomatik, por vetëm atëherë probabiliteti i plotë
  shërim është shumë e lartë.

  Shoqata Urological amerikan
  rekomandon nënshtrohen kësaj procedure çdo vit për të gjithë njerëzit mbi 40,
  edhe në qoftë se nuk ka simptoma. Menjëherë të gjithë ata që crept
  dyshim personalisht.

  Një masë tjetër diagnostikues i quajtur masazh prostatës.
  Për pacientin ai ndryshon pak gishtin e studimit. Gjatë
  masazh i gjëndër prostatës sekretuar lëng - Doktor mbledh atë
  në dalje të uretrës në pjatë qelqi dhe nënshtruar
  studim gjithëpërfshirës.
 • Metoda Trehstakannaya
  përdorur për të zbuluar gjurmët e gjakut në urinë dhe prostatic

  lëngshme.

  Pacienti është ofruar tre tuba provë të mbushur me urinë në
  kohë. Pjesa e parë do të tregojë nëse bakteret në urinar
  kanal, e dyta - në fshikëz, i tretë (pas masazh) - në
  gjëndër prostatës. Nëse bakteret në vitro treta dhjetë herë
  më shumë se në të parë dhe në të dytin, inflamacion kronik mund të konsiderohet
  të dhënë.

 • Unë e dua se jam e sëmurë prej jush nuk

 • I ndenjur (ose bezynfektsionnyy) prostatitis nuk transmetohet nëpërmjet kontaktit seksual. Nuk ka infeksion - nuk ka problem.
 • Infektues
  Prostatitis është, megjithatë, jashtëzakonisht e rrezikshme për një partner seksual.
  I parë
  është pa një infeksion prezervativ arrin vajzat mukoze,

  të cilat mund të shpejt të çojë në inflamacionet e ndryshme të gjenitale femërore
  sistem.

  Sigurisht, në mungesë të prostatës prostatitis tuaj së
  partner nuk është e kërcënuar. Por ajo mund të zhvillojnë trashje, endocervicitis
  ose salpingo. Në një nga emrat e tyre është e qartë se një grua
  urrej për jetën e atij që e lanë këto dhurata. E vërtetë
  për duhet thënë se shkalla e ndjeshmërisë ndaj infeksionit në të gjithë
  i ndryshëm. 10% e grave, për shembull, i rezistoi me sukses edhe virusin AIDS.
  Por më mirë të mos llogarisin në të.
 • E kundërta është e vërtetë.
  Një grua cystitis në heshtje i sëmurë ose inflamacion i kanaçe
  konsiderojnë veten seksualisht të transmetueshme të pastër pa atribuar "biznesin e grave" e tyre ndaj sëmundjeve "të keqe" (edhe pse kjo përfshin çdo infeksion,

  sëmundjet seksualisht të transmetueshme). Kjo edhe mund të ndihmojë të demonstrojnë
  Mungesa e virusit murtaja AIDS. Pa pagesë nga paragjykimet, atë
  ofrojnë një shok të fëmijërisë për të bërë seks pa prezervativ, dhe shpërblejë atë
  prostatitis. Mbi origjinën e të cilave njëra fillon të luftoj vit
  dhe një e gjysmë.

  Inflamacion Obzavivshys i prostatës, duhet të tregoni
  këmbëngulje në përkufizimin e saktë të variacioneve të saj. Jo vetëm se,
  Forma infektive dhe congestive ndryshojnë në aspektin e sigurisë
  seksi, ata janë ende të trajtohen ndryshe. Dëmtuesit urolog mund të bëjë
  ju ha antibiotikët me prostatitis congestive. Ju mund edhe
  të merren në qirinj protivohemorroidalnye.

  Gjej një e mirë
  klinikë.

 • Kushtet e prostatës shëndoshë


  Mbrohen.
  Tani,
  Sigurisht, duke u trajtuar për çdo gjë, por ai e la në fushën e betejës, veneriane i fshehtë
  Infeksioni mund të zachayitysya prostatës. Zhvillimi atje në heshtje, ajo mund të
  shkaktojë prostatitis kronike, e cila nuk duket të jenë të pakta
  vjet dhe pastaj ziej në kohë të gabuar.


  Jo mbiftohem.

  Mos u ul në një të ftohtë, të ftohtë të pirë. Në imunitetit të ulët
  infeksion kataral merr në prostatë me gjak. Ndërsa plyuhayutsya ardhmen impotent një shkallë të ftohtë pishinë në pohriysya
  sauna - prostatës do të ngrohjes.


  Mos rri pomnohu.

  Mungesa e lëvizjes çon në stagnim e gjakut në enët e pelvisit. Përveç kësaj,
  njëjtë kur ju jeni ulur ju të ushtrojë presion mbi të prostatës në të gjitha të saj esom se
  përkeqëson situatën. Leviz, nuk e le rastin për të shpërndarë gjakun.
  Goditje e lehtë, duke notuar, të ecin apo të arsyeshme të lehtë akuzuar.

  Shmangni kapsllëk.
  Kur tuzhyshsya shumë dhe shpesh, rritjen e intra-abdominale presion
  përsëri çon në stanjacion. Get mjaft e ushqimeve bimore,
  laksativ, gastroenterologist e mirë - dhe çdo gjë do të jetë mirë.


  A nuk merrni përfshirë në erëza.

  Si pjesë e bisedës sonë për të përfshirë erëza të tilla, duhan, alkool. Të gjithë
  ata të irritojë prostatës, për të mos përmendur sistemin imunitar.

  Prostata gjithë
  lidhura ngushte te sistemit nervor. E gjithë kjo e keqe në të gjitha të dëmshme dhe
  ajo. Por hekur tonë të çuditshëm të vërtetë i pëlqen atë kështu
  salcë butë domate.

  Duke pasur seks . Sigurisht, unë dua të qartë se mërzitshëm, por
  nevojë për të detyruar veten. Sepse unë nuk e bëjnë. Rezultatet e zgjatur maturi në
  i ashtuquajtur "Sëmundjet detarë" - stagnimi në sekrecioneve të prostatës.

  Gjëja kryesore
  seksualiteti - jo intensiteti dhe rregullsinë. Secili ka vet. Pasi një
  ditë? Excellent. Një herë në javë? Perfectly. Çfarë nëse ajo shkoi?
  Muzikantët në këto raste janë kënduar dëshpëruar. Mund të lënë fëmijën mi ... Shub-në lis ...
  Në përgjithësi, ai e di se çfarë të bëni.

  Urologists mirëpritur dhe masturbim
  këshilluar për të marrë kënaqësi nga ajo. Prostatës është përgjithësisht ende,
  whats e jashtë.


  Por nuk e teproj.
  Një
  natën puthje e dhjetë raundeve nuk lënduar, por i rregullt
  maratone seksi mund. Midis derdhje prostatës pëlqen të relaksoheni të paktën
  00:00. Dhe ata që ishin me intensitet normale është pesë ose më shumë
  orgasms një ditë, do të trajtojë poligrafike. Pa anestezi.


  Fillimi dhe të përfundojë.
  Nëse
  ju jeni shpesh në një gjendje të zgjimit pa derdhje,
  prostatës fillon të humbasë ton. Dëgjuar ndonjëherë si
  pallje lopë nedoennye? Çfarë është ajo që e bën të prostatës, por nuk dëgjohet.


  Orgazmë më energjik, më shumë ajo është e liruar nga gjaku dhe lëngjet.
  Pra, nuk do të forcojë derdhje, mos luani një lojë dashurie
  kot dhe nuk e ndërpresin derdhje.