Auster më popullore receta - pije hangover


 • Auster "Red Ring"
 • Auster "Extreme"
 • Auster "Rime"
 • Auster me rrikë
 • Auster (shtrembëruar Eng gocë deti -. Gocë deti), të pijë, e cila zvogëlon simptomat e dehjes apo gjellë e mbetur.
  Një tipar karakteristik Auster - përmbajtje të ulët alkooli. Komponentet e nevojshme të këtyre pijeve - e verdhë veze vezë të papërpunuara, komponent domate (ketchup, lëng domate) dhe erëza, kryesisht të mprehta. Auster shpesh ka shërbyer për mëngjes apo drekë. Vëllimi i një recetë të mirë, zakonisht nuk i kalon 25 ml.

  "Red Ring"

  Vezë e verdhë veze -. 1 pc, Gene, salcë me erëza domate - lëng limoni 20 ml - 2-3 pika, piper i kuq dhe i zi, arrëmyshk, dhe kripë.

  Në kapacitet të gjerë qelqi të 50-60 ml derdh një xhin pak, me kujdes të ulur verdhë veze. Rreth të verdhë veze të vendosur një unazë e kuqe salcë domate me erëza, shtoni lëng limoni, piper i kuq dhe i zi, arrëmyshk integruar, dhe kripë. Qelqi bosh para-pije vaj.

  "Extreme"

  Vezë e verdhë veze - 1 pc, Gene -. 2 teaspoons piper i kuq i nxehtë.

  Charco shpëlarje disa pika të vajit vegjetal për lirimin e verdhë veze veze e saj të para, shtoni xhin, sasi e vogël me piper të nxehtë të kuqe.

  "Frost"

  Vezë e verdhë veze - 1 pc, hudhër -. 1 karafil, qepë - 5g, lëng domate - 1 filxhan sheqer - lëng 1/2 lugë çaji limoni - 1/2 lugë çaji port - 1 lugë çaji, lëng boronicë - 1 lugë çaji kripë dhe piper - për shije.


  Karafil hudhër grimcuar me qepë, shtoni lëng domate, sheqer dhe limon lëng, verë e portit, lëng boronicë, kripë dhe piper fllad terren i zi. Të gjitha prodhimet janë të përziera. Toka High fshij limon prerë qelqi dhe rënie e horizontit në sheqer pluhur - do të "acar" (numri garniturë 19). Pastaj me kujdes derdh një gotë me vezë e verdhë veze dhe pije domate. Pini në një gllënjkë.

  Auster me rrikë

  Vezë e verdhë veze - 1 pc, Konjak -. 10-15 ml keçap - vaj 1-2 ml vegjetal - - lëng 15-20 ml artichoke 5,10 ml uthull bërë nga grirë rrënjë rrikë - 1/2 lugë çaji kripë dhe piper - një majë.

  Llokoçis në raki, vezë e verdhë veze, lëng artichoke, ketchup, vaj vegjetal, kripë dhe piper i kuq dhe i zi.

  Në krye vuri përzierje përgatitur me uthull copëtuar rrënjë rrikë.