Plagosin mbulim proteoks-tm zbulim i madh në trajtimin e ulcerat deje dhe diabetik


 • Kur trajtimi i ulcerat deje dhe diabetik vonohet për disa javë, muaj apo edhe vite ...
 • Proteoks-TM "punon" 10 herë më shumë se melhem enzimeve dressings bazuar
 • plagë që mbulon Proteoks-TM shkurton trajtimin e ulcerat 2-3 herë
 • Një lajm shumë pozitiv!


 • Kur trajtimi i ulcerat deje dhe diabetik vonohet për disa javë, muaj apo edhe vite ...

  Çdo ulçerë - një zonë e nekrozë, dhe një parakusht për trajtimin e suksesshëm të plagëve të tilla është pastrimi i saj i plotë i nekroza dhe qelbëzim, i cili është i domosdoshëm për rritjen e indeve të shëndetshme granulimi dhe kështu mbylljen e plagë.

  Antiseptics lokale, zakonshëm drenuvalni, pastrim kirurgjikale, ekzotike melhem miq sjellë jashtë shtetit, metodat tradicionale Leeches ... Çdokush që sores trajtuar pa sukses me lehtësi mund të zgjasë lista është e pafund dhe e dhimbshme.

  Shkencëtarët rusë nuk e reinvent timon, por vetëm u përqëndrua në teknologjitë që lejojnë qasje në potencialin e fuqishme e komponentëve medicinale të njohura. Këto janë enzima proteolitik që janë pastrohen shpejt plagë nga masa purulent necrotic dhe bëjnë dukshme efektin terapeutik në trajtimin e ulcerat venoz dhe diabetik, nëse aplikuar në formën e mjeteve të veçanta të veprimit të zgjatur.


  Proteoks-TM "punon" 10 herë më shumë se melhem enzimeve dressings bazuar

  Përdorimi i enzimeve kanë njohur gjatë në botën e shkencës, dhe ka kohë që njihet se në qoftë se enzimat e përdorur në formën e pluhurat thjeshta, ointments dhe zgjidhjet, ato japin efekt shumë të dobët dhe brenda orë humbasin aktivitetin e tyre për shkak të autolysis (dmth samoznyschuyetsya), kështu që - më nuk sigurojnë mjekësor efekt mbi plagë.


  Zhvilluesit plagë mbulesa Proteoks-TM enzimat proteolitike të detyruar të punojnë jo vetëm për orë të tëra, dhe madje rreth orën nëpërmjet përdorimit të teknologjisë molekulare modelimit kur enzimat fjalë për fjalë "të ngulitura" në zgarë materiale molekulë. Sepse plagë shëruese shtresë shtresë Proteoks-TM nuk ka seeps ose komponentë vaji.
  Përbërësit aktiv janë lëshuar gradualisht nga shtresa e trajtimit, duke siguruar efekt shërimi LONG ulçerë.

  Kjo është një ndikim të qëndrueshme në enzima indeve ulcerat sjell shprehur pozitiv.


  plagë që mbulon Proteoks-TM shkurton trajtimin e ulcerat 2-3 herë:

 • Shumë pastrohen shpejt ulçerë e purulent masave nekrotike dhe detritus, "duke punuar" në një "bisturi biologjik". Ulcerat Pastrimi ndodhin pa dëmtim të indeve të gjallë, duke mos kursyer pacientin nga vuajtja morale dhe fizike.
 • Të stimuluar formimin e indeve te granulave dhe epithelialization buzë të lartë.
  Efekti është i dukshëm nga ditët e para të aplikimit, shërimi ulçerë është 2-3 herë më shpejt se me metodat tradicionale.
 • mjekësor minimizon barrën mbi pacientit - një minimum prej efekteve anësore.
 • Të zvogëlojë sasinë e reaksioneve lirë radikal në indet, të përmirësuar microcirculation dhe frymëmarrje qelizore (për të përfshirë meksydola një anëtar).

 • Inflamacion qethur shkurt, kanë veprim mestnoanesteziruyuschee.
 • atraumatic - nuk rrinë dhe nuk shkaktojnë dhimbje kur ndryshon dressings.
 • Teknologjia e prodhimit patentuar nga zhvilluesit, plagë e mbulimit Protex-TM unik dhe nuk kanë analoge në mesin e prodhimit vendas dhe të huaj.


  Një lajm shumë pozitiv!

  Mbulimi plagosin Proteoks-TM në 20 vitet e fundit ishin vetëm kirurgët dispozicion dhe profesionistë spitalore quajtur. NN Burdenko, Instituti. NV Sklifosovsky spitalet ruse dhe departamentet kirurgjikale tjetër kryesor.

  Tani mbuluar plagën Proteoks-TM mund të blihen në shitje në Moskë

 • të gjithë farmacitë e rrjetit "Samson-Pharma" Telefoni: (495) 99-44-888,
 • farmacitë e rrjetit "Old Lekar" Telefoni: (495) 38-000-38,
 • në supermarketet shëndetësor "kapur" Telefoni: (495) 6-4444-11
 • Porosit shpërndarjen në shtëpinë tuaj ose të punës dhe në çdo rajon të Rusisë:

 • Store Online "SikstuMed» www.sixtumed.ru, (495) 225-50-95
 • Për më shumë informacion mbi produktet për trajtimin e ulcerat deje dhe diabetik dhe plagët e tjera të ndërlikuara referohen www.sixtumed.ru në "Trajtim i ulcerat deje, plagë presion, djegiet" apo specifikojë thirrje (495) 225-50-95, (495 ) 351-49-61