Pyavka në luftën kundër celulititProblemi i përjetshëm femërore - celulitin - një grup i zgjidhjeve. Dikush ka për të hequr qafe e "lëvozhgë portokalli", është shkruar për masazh dikush bën në kabinën ose të përfundojë mban mbledhjet e veta të kapsulë Spa dhe kasolle infra të kuqe ... por për disa arsye në mesin e shumë metodave të propozuara për trajtimin e celulitit krejtësisht "i humbur" hirudotherapy (Z. 'yavkamy). Ndërkohë, ekspertët besojnë se është më efektive në largimin e celulitit, veçanërisht "vonë" dhe format e tij më të rënda dhe fazat.


Celuliti Fundit

Ka 4 fazat e celulitit:

 • Faza 1: ënjtje të vogël, ndryshimet janë të dukshme vetëm kur presion në lëkurë në rrudhë.
 • Faza 2: Më shumë zona plagë, të tipit "portokalli zhvishem" show i uritur, kur presion në lëkurë - induracionit.

 • Faza 3: Shkeljet më të rënda, nodules shumta nënlëkurore, ënjtje dhe i shumtë i uritur, filluan të zhvillojnë ind lidhës në formën e qelizave. Faza e tretë e celulitit është e vështirë për të trajtuar për shkak të formimit të njëjtën ind lidhës që është i bashkangjitur në një anë të tabelë, dhe të tjera - për lëkurë. Lose peshë në këtë fazë të celulitit është gjithashtu shumë e vështirë, sepse edhe me dietë më optimale të humbur peshë të gjithë, por pjesët e trupit, celulitit bllokuar.
 • Faza 4 (celuliti i rëndë), nodules të shumta të mëdha, i uritur, zonat e forcim, ënjtje, dhimbje kur prekja e lëkurës është e ftohtë dhe ka një ngjyrë cyanotic. • Pështymë i tyre prishet yndyrë dhe rikthen rrjedhjen e gjakut

  Sekreti është në pështymë e Leeches përmban substanca biologjikisht aktive - enzimat. Në total janë rreth njëqind, por për trajtimin e celulitit më e rëndësishme e këtyre janë hialuronidaza dhe lipase. Ata ofrojnë efekt themelore kurative.

  Hialuronidaza - Një enzimë që kontribuojnë në ndarjen e substancës bazë të indit lidhor dhe depërtimit të substancave të tjera biologjikisht aktive në trupin e njeriut. Efekti "thithshëm" shumë domethënëse i hyaluronidase në trajtimin e sëmundjeve që përfshijnë mbresë dhe proceset ngjitës. Një lipase prishet yndyrë që ka nevojë për asnjë shpjegim të mëtejshëm.  Për shkak të pranisë së substancave të tjera biologjikisht aktive në pështymë e Leeches përmirëson microcirculation në indet eliminuar edemë dhe bllokimet.

  Efikasitet të lartë Hirudotherapy celulitin shpjegohet nga një pikë. Fakti se trajtimi me Leeches çon në rivendosjen e qarkullimit të gjakut kapilar dhe kullimit limfatik.

  Kështu, substancat e përfshira në pështymë e Leeches, kontribuojnë në avari e yndyrave, tërheqjen e tyre nga trupi natyrisht dhe uljen e kolesterolit. Ky efekt çon në një rënie në volumin dhe zbutjes "lëvozhgë portokalli".

  Është e njohur se pamja e celulitit është e lidhur edhe me çekuilibër hormonal në trup.

  Me disa prodhime Leeches mund të rregullohen dhe normalizuar. Në të gjitha këto prona shushunjat rritur imunitetin, e cila, sigurisht, një efekt pozitiv në shëndetin e përgjithshëm.

  Por nuk do të blej shushunjat dhe vënien e tyre në "problemit" vetëm zonat - nuk e merrni rezultatin! Për të arritur efektin, ju duhet të shihni një specialist. Në të vërtetë, si në sëmundje të tjera, qasje për zgjidhjen e problemit të celulitit të jetë një profesionist dhe gjithëpërfshirës.

  Informacion nga artikullin "Leeches fitojë celulitit!"