Kurë Psoriasis për kohë të vështira


 • EKSPERIENCA
 • Me botën në një fije bari
 • Si për të trajtuar?
 • Shifër
 • Fakt

  EKSPERIENCA

  Edhe ky sëmundjet e patransmetueshme janë quajtur "perandorak". Kjo sëmundje vuajtur nga shumë njerëz të famshëm, duke përfshirë Josif Stalinit. Në vitet tridhjetë të shekullit të kaluar, Winston Churchill, për shumë vite vuajtur nga psoriasis, dëshpërimi i propozuar për të ngritur një monument të sëmundjes mister njeriut artë otkroyuschemu. Fondacioni Kombëtar Amerikan Psoriasis premton mjeku i çliruar njerëzimin nga Çmimit fshikullojnë krahasueshme në madhësi të Nobel. Fond financohet nga familjet e pasura në të cilat psoriasis është një sëmundje e trashëguar, dhe nuk pajis keq në hulumtim.

  Dermatolog konsulent dhe phytotherapeutist Svetlana Menshikov, i cili zhvilloi një metodë e trajtimin e psoriasis, fitues nuk pretendon të dafinat.

 • "Një të vërtetë të interesuar në trajtimin e pacientëve psoriasis nga vetëm një mjek, i cili vetë i sëmurë me sëmundje - thotë Menshikov. - Për mua është jo njohje e rëndësishme e "shkëndijë e jetës" akademike dhe në sytë e pacientëve, duke u paraqitur një muaj pas fillimit të trajtimit ".

  Vetë Menshikov vuajtur nga psoriasis për gati 30 vjet. Diagnoza ajo ishte shtatë vjeç. Vajzë në një testuara si thumba të mprehta dhe të dhimbshme u shfaq në "Rose e Djallit" - si në Mesjeta quajtur psoriasis.


  Si një fëmijë, nëna ime ka ndaluar ata për fëmijët e lagjes për të bërë miq "me një vajzë të çuditshme" në shokët e klasës e tij rinore "vetëm në rast" shmanget anën e saj. Në 28 vitet e sëmundjeve veneriane Chartered, dermatolog për shkak të artritit psoriatic (një lloj i psoriasis kur vuajnë nga lëkura dhe nyjeve) vendosi grupin e tretë të aftësisë së kufizuar. Së shpejti Svitlana larguar nga puna, nga Dr. vrapoi pacientët lemerisur.

  Kur ajo ishte e zhgënjyer në mjekësi zyrtare, ajo pëshpëriti me dikë që është në magjistare Sakhalin që trajton psoriaza Altai dhe bimeve Largët. Menshikov fluturoi në anën tjetër të vendit. Së shpejti sëmundje rënë.

  Me botën në një fije bari

  "Kam mësuar për të zbutur" i papërmbajtshëm "sëmundje krejtësisht të privuar pacientin nga vuajtje për disa vjet. Ndonjëherë ndjesë është 5 - 7 vjet. Nëse kjo pacienti nuk bie në eufori dhe paguan një 15 minuta në ditë, duke marrë infusions bimor, banja, pas një dietë, ajo pothuajse nuk e përmend sëmundjen ", - tha mjeku.

  Më shumë se një vit Menshikov jetuar në Sakhalin, duke miratuar përvojë Ga. Pas kthimit, Svitlana perevorushyty bandë e letërsisë fitolikuvannya, analizoi sukseset dhe dështimet "vëllezërit në fatkeqësi." Në përgjithësi, me botën në fije bari - lëshuar një metodë të re për marrjen e shpëtoj bimor psoriasis dhe produkte natyrore.

  Tani për prodhimin e bimor Ohnyevoy papërpunuara drejtuar nga Lindja e Largët, Altai, rajoni Krasnodar, Rumania (qytet i pastër "dush Hercules"), Ukrainë, Krimea.

  Si për të trajtuar?

  Metodat Ohnyevoy, duke përfshirë bimor 40 specie të inskenuar. Rregullat kryesore:

 • monitoruar gjendjen e traktit gastrointestinal, të marrë banjot bimor;
 • patrajtuar për shkak të përkeqësimit;
 • braktisim ndonjë metodat hormonale;
 • dietë, përjashtuar Solanaceae (patate, domate, patëllxhan), çokollatë, alkool, mish yndyror dhe peshku, condiments pikante, produktet e qumështit të larta në yndyrë;
 • nuk përdoret për trajtimin e barit që mbahet shumë se një vit;
 • rregullisht të marrë infusions bimor dhe monitorojë pjatë gozhdë prekur nga psoriasis.

 • Ky trajtim, sipas Dr Ohnyevoy shpejt sjell rezultate: në muaj në 90% të pacientëve të zhduket pothuajse të gjithë e jashtme shenjat e psoriasis. Pas këtij trajtimi vazhdon për dy muaj. Një dhe një kurs gjysmë viti duhet të përsëritet.

  Nga rruga, konfirmimi i pjesshëm i teorisë së tij Svitlana gjenden në osteopath amerikan John Pehano, autor i bestselling amerikane "Trajtimit Psoriasis -. Way Natyrore" "Në qoftë se pjesët e ndryshme të botës dy njerëzve të pavarur të këshillojë dhe të rekomandojë bimor përjashtuar nga dietë gamë e produkteve që shkaktojnë sëmundjen, kështu që kjo është diçka!" - Thotë Menshikov.

  Shifër

  3-6% e njerëzve në botë vuajnë nga kronike, psoriasis jo-ngjitëse. Me mijëra pacientëve dermatologjike diagnostikuar në 100 "psoriasis".

  Fakt

  Psoriasis është përmendur edhe në mjekësi traktatet e lashtë.
  Përshkrimi i parë i qartë nga manifestimet klinike të psoriasis datë '40 BC. e .., në 1801 R. Uillan dha përshkrim klasik i sëmundjes.

  Informacion nga neni Alexandra Mayantsevoy "Psoriasis kurë për kohë të vështira."