Parandalimin e shënon shtrirje gjatë shtatzënisë


 • Shtatzënia dhe parulla

  Shtatzënia dhe parulla

  Si në
  ndonjë grua në trupin tuaj ka të ngjarë të ketë disa extensions. Shtrihen -
  pjesë normale e jetës së një gruaje, i shoqëruar nga pamja e tyre gjatë seksit
  pjekuria, rritja fiziologjik spurts kur presioni në lëkurë se saj
  tolerancë, dhe shtatzënia. Por nëse ju jeni të gatshëm për të thënë shtrirje vendimtar
  "Jo!", Atëherë ju duhet të dini në lidhje me mënyrat për të parandaluar shënon shtrirje gjatë
  shtatzënisë ose periudha të tjera të luhatjeve të mprehta në peshë.

  Si
  shkon duke thënë, ajo është më e lehtë për të parandaluar se sa për të kurë. Kjo perlë e urtësisë popullore
  mund të aplikohet me sukses në rastin kur bëhet fjalë për parandalimin

  shënon shtrirje. Si ju ndoshta e dini, heqjen e shënon shtrirje - jo një proces i lehtë
  dhe mund të duhen muaj, dhe rezultati nuk është gjithmonë
  i kënaqshëm. Ka krem ​​efektive dhe kremra për të trajtuar
  shënon shtrirje janë goxha të mirë me "riparimin" lëkurë të dëmtuar
  por ata nuk janë të lirë, dhe ju duhet të përdorin ato për një kohë të gjatë
  kohë.

  Më parë
  Nëse ju nuk duan të shqetësohen për trajtimin e shënon shtrirje pas shtatzënisë, përdorni
  këshilla të dobishme mëposhtme. Shanset shmangur dëmtimin e mëtejshëm të lëkurës dhe
  dhëmbëza do të rritet në mënyrë të konsiderueshme, dhe shenjat ekzistuese shtrirje do të bëhet më pak


  i dukshëm!

  Bëni një program të kujdesit të lëkurës. I parë
  Parandalimi Faza e shënon shtrirje - kujdesit të rregullt të lëkurës. Nuk kërkohet
  excel dhe të ndërgjegjshme të bëjnë një program të pamundur, të cilat ju mund të vështirë
  do të pasojnë. Një plan i thjeshtë që ju mund të kryejë lehtë jashtë tij
  ditë është më efektive se sa një program që përfshin një numër të kompleksit
  Procedurat që ju më shumë gjasa do të jetë bërë rregullisht, ose se
  të japë rezultatin e dëshiruar.

  Limit shtimi në peshë . Megjithëse
  shtim në peshë gjatë shtatzënisë është i natyrshëm, është e rëndësishme
  të kontrollojë ritmin e procesit. Mos harroni se lëkurë është një natyrore

  tendencë të shtrihet pa dëmtuar indet e lëkurës. Megjithatë, ndryshimi i papritur në peshë
  mund të çojë në hyperextension të lëkurës, duke shkaktuar formimin e kuqe dhe blu
  scars njohur si shënon shtrirje. Prandaj, është e rëndësishme për të monitoruar zbatimin e peshës
  gjatë shtatzënisë dhe të kërkojë për të kufizuar atë sa më shumë të jetë e mundur.

  Mos harroni të sherbet lëkurën . I mjaftueshëm
  hidratues të lëkurës gjatë shtatzënisë është një element kyç i çdo programi
  Kursi i kujdesit. Si gjatë shtatzënisë rrit ngarkesën në lëkurën e barkut,
  kofshët dhe mollaqe, lëkura bëhet më e ndjeshme. Gratë shtatzëna mund
  të ndjehen ndjesi kruajtje dhe presion pikë të shtrihet në lëkurë.

  Është në
  ky rast, përdorimi i krem ​​me cilësi të lartë ose locion për të hequr shënon shtrirje
  jo vetëm që mund të reduktojë disa nga simptomat, por edhe për të përmirësuar
  elasticiteti i lëkurës.

  Masazh lëkurë . Në
  Për fat të keq, masazh është shpesh neglizhohet, por ajo në të vërtetë mund të ndihmojë
  parandalimin e formimit të shënon shtrirje. Një furçë ose masazh i vogël fiks pak
  masazh fushat tuaj problem, dmth barkut dhe kofshët. Masazh përmirëson qarkullimin
  dhe stimulon rrjedhjen e gjakut në lëkurë, forcon indet e lëkurës.

  Klikoni mbi të ushqyerit dhe
  marrë vitaminat
  . Bashkangjit
  Përpjekjet për të ruajtur gjatë shtatzënisë dhe madje edhe të përmirësuar shëndetin

  -Ndryshimet pozitive nuk do të marrë kohë. Së pari, dhe më e rëndësishmja, e mirë
  Ushqimi nxit fëmijën të fortë dhe të shëndetshme. Së dyti, ajo ndihmon
  trupi rezistojnë stresi, i cili është nënshtruar tek gjatë dhe pas
  shtatzënisë.
  Trupi Shëndeti - ajo është e shëndetshme të lëkurës. Ushqyerit,
  pasuruar me vitamina dhe minerale të përshkruara nga mjeku juaj, për të ndihmuar të ruajtur shëndetin
  dhe shkëlqimi i lëkurës.


  nënshtrohen ekzekutimin e rregullt të këtyre pesë këshilla të dobishme për kujdesin e lëkurës ndihmë
  parandaluar formimin e shënon shtrirje gjatë shtatzënisë. Natyrisht, askush nuk
  nuk mund të ju jap një garanci absolute të tipit dallimet dhe gjendjen e lëkurës, por

  Programi i kujdesit të rregullt të lëkurës patjetër do t'ju ndihmojë të rrisë shanset e
  fitore në luftën kundër shënon shtrirje. Pra, mos kini frikë nga një pampered pak, bëni ju
  meritojnë!

  Informacion nga artikullit "Si për të parandaluar formimin e shënon shtrirje gjatë shtatzënisë".

  Diskutoni komuniteteve:

 • Shënon Stretch (striae)
 • Shtatzënësi