Miliaria parandalimit


 • Saddleblankets
 • Miliaria parandalimit

 • Saddleblankets

  Arsyeja kryesore është acarim miliaria lëkurës shkaktuar skopyvshymsya nën epidermë pastaj. Miliaria të jetë në ri-lindur. Edhe pse këtë moshë dhe nuk ka djersitje, por ata miliaria origjina mund të jetë për shkak të acarim të lëkurës në mua-out Stakh gjëndra djerse nuk e bëjnë atëherë, dhe mekanik ose kimik Haguenau Tami. Acarim në vendet e gjëndra djerse është e lehtë në atë pëlhurë në këto vende nuk është i diferencuar, lehtësisht i dëmtuar dhe i irrituar ekspozuar ndaj pikave negative në kujdesin e fëmijëve. Miliaria mund të ndodhë në qoftë se kujdes i gabuar lëkurën e fëmijës, sidomos kur duke i dhënë atë me një mushama dhe mbështjellës tepruar kur ajo është e lagur për një kohë të gjatë.

  Nga kjo lëkurë në vendet e gjëndra djerse duket kuqërremtë skuqje të lëkurës të vogla, ndonjëherë i ngjan fruth i keq, është shpesh në gjoks, mbrapa dhe fytyra.

  Prodhimi është zakonisht i favorshëm, i nxituar shkon, dikur i quajtur eliminuar shkakun e saj.

  Nën kushte të pafavorshme për Saddleblankets kujdesit të zakonshme mund të lidheni në-mesëm infeksion purulent, dhe pastaj vendosja nga gjëndra djerse poshte epidermë ka akumulim i qelb dhe të formuar flluska të vogla të bardha qelb rrethuar nga një sfond rozë. Përmbajtja e këtyre vezikulave shfaqin Stafilokoket; një puçërr të vogël mund të shërbejë si një pikënisje për zhvillimin e shumëfishtë abscesi-ing - pyoderma dhe lezionet e tjera kronike të lëkurës, dhe në fëmijët e kequshqyer çojë në pyosepticemia.
  Në fëmijët më të vjetër, si në të rriturit, zakonisht para-miliaria të vënë në vend një akumulim i gjëndra djerse lirimin e tepërt të dalluar schehosya-djerse djersitje të tepërt dhe i shpejtë. Ndonjëherë ajo është vërejtur në disa sëmundjet infektive, sidomos në rastet kur ka një rënie kritike temperaturë gjatë djersitje. Bubbles djerse nën veshje e guaskës në raste të tilla nuk janë të rralla-grupe e trungut dhe sipërfaqet flexor e gjymtyrë.

  Bubbles mos qelbëzim dhe të thatë deri në disa ditë për të formuar peshore të vogla; në disa raste të rralla rri rëndë-kompani miliaria një djersë më tej reuptake mund të shkaktojë ethe dhe të përkeqësuar për disa kohë kusht përgjithësi.  Miliaria parandalimit

  Miliaria Parandalimi Zack Luciano në ruajtjen e pastërtisë së trupit të fëmijës, përjashtimi i çdo lloj overheating dhe mbështjellës tepruar. A mos i lënë një fëmijë të mbështjellur në shtrat për një kohë të gjatë, shpesh duhet të bëni atë në ajër në dhomë dhe herë pas here duke bërë banja e ajrit. Mbani gjurmët e fëmijës lëkurës kur skuqjen derdhur dhe lezione të tjera të lëkurës të kërkuar ndihmë mjekësore, më mirë do të ishte në qoftë se një person i aftë në artin.

  Feed gjoksin fëmijën tuaj. Qumështi i nënës është krejtësisht forcon sistemin imunitar të fëmijës.
  Ekspertët upverzhdayut se fëmijët të cilët janë qumësht ushqyer të gjirit, miliaria është më e shpejtë.  Duke përdorur pluhur apo pudër talk për foshnjat. Mos lyej lëkurën reddened fëmijën krem. Kur Saddleblankets ndihmojë pluhur talk ose të veçantë për fëmijët. Së pari, mbasi e vuri në pëllëmbë të tij dhe gishtat e ndarë në mes të vendeve të kuqur. Kështu që ju aplikoni mjete sa më shumë që është e nevojshme.

  Ventiluar mirë. Air - mjek i bukur në Saddleblankets. A nuk veshin fëmijën menjëherë pas notit, unë do të thotë kjo thjesht nuk është e vlefshme fort ukutuvaty le lëkura e tij për të marrë frymë disa minuta, gjatë së cilës kohë dries e mbetur lagështi. por para se të thatë fëmijën.

  Rregullisht bandë e fëmijës.

  Mjete të thjeshta që ju mund të bleni në farmaci do të ndihmojë fëmijën tuaj të përballen me miliaria. Shtoni ato kur banje. Mix tufë dhe lule kamomil në proporcione të barabarta dhe të krijoj mori 1 litër ujë 6. lugë përzierje të thatë. Data supë krijoj dhe pastaj protsidite me napë. Shtoni atë në ujë kur banje. Bakteret e dëmshme janë shumë të frikësuar prej këtyre bimëve. Supë duhet të jetë gjithmonë i freskët atëherë ai do të japë favorin e tij. Ju gjithashtu mund të përdorni një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium, mos harroni se mangan predvoritelino duhet të jetë i holluar në një gotë të zbehtë rozë. Për të sozheleniju në zgjidhje marhontsovki është një efekt anësor, ajo thahet lëkurën.

  Informacion nga artikullin "Saddleblankets."