Hyperopia Parandalimi


 • Hyperopia Parandalimi

 • Hyperopia - një shkelje e fuqisë thyes i syrit optik mediave, si rezultat i të cilit rrezet paralele të dritës që vjen nga objektet e largëta pas indeksi thyes të tyre në sistemin optik të syrit konvergojnë në pikë qendrore jo në retinë, por pas saj.

  Më largpamëse njerëzit të shohin edhe në distancë dhe të kënaqshme - aty pranë. Pothuajse të gjithë fëmijët janë të lindur largpamëse, por vizion më vonë është normale dhe madje shkon në miopi.

  Niveli largpamje ulët në 3 dioptri është normale.
  Medium largpamje dhe shkallë të lartë duhet të konsiderohet si rritje të vonuar të syrit, arsye e cila nuk është e qartë.

  Akomodimi - aftësia e syrit të njeriut uvelichvat fuqinë e saj thyes në sy të përkthimit nga subjektet e largëta në afër që është e mirë dhe të shohin distancë dhe pranë. Me vizion të qartë për largpamësisë gjithmonë nevojë për tendosje strehim, dhe për këtë arsye nuk eyestrain, ka dhimbje koke, dhimbje e shurdhër në ballin dhe rreth syve, një ndjenjë e presionit në sy, duke lexuar letra bëhet e paqartë.

  Për të korrigjuar përdorimin e gota konveks. Ato janë veçanërisht të nevojshme tendencë për të hedh një sy dhe strabismus tashmë zhvilluar.

  Në moshën parashkollore kërkon një konstante pozitive lente korrigjuese edhe në hyperopia ulët.


  Pikët emëruar për të punuar në një distancë e afërt dhe me një shkallë të lartë - për veshin konstante. Me korrigjimin e duhur optik nuk mund të shpëtojë shikimi dhe efikasitetit.


  Hyperopia Parandalimi

  Për trajtimin e largpamje, veçanërisht fëmijët, duhet një mjek. Ai do të marr pikët e nevojshme për të përshkruajnë trajtim të duhur. Në të njëjtën kohë është e nevojshme për të forcuar trupin, për të kufizuar punën vizuale. Të gjitha kërkesat që zbatohen për miopi duhet të kryejë dhe pacientët që vuajnë nga hyperopia. Trajtimi do të jetë më efektive në qoftë se, së bashku me recetë të mjekut për të përdorur metodat tradicionale.

 • 5 me predhë grimcuar arre përzier me 2 tbsp rrënjë rodhe dhe 2 tbsp hithër, pour 1,5 litra ujë, vlim për 15 minuta dhe shtoni 4 lugë përzierje; mbi 50 droge rue, barishte gadyushnik vyazolistnoho, lule Acacia bardhë, përzierje Islandisht myshk, 1 lugë kanellë, 1 limon. Përsëri vlim 15 minuta, pini 40-70 ml 2 orë pas ngrënies.
 • Hani perime dhe barëra, karrota, panxhar, prej trangujve, selino, e çikores, majdanoz, spinaq, hudhër, kopër të freskëta. Pini lëng të freskët të këtyre bimëve.
 • Nuk janë boronica të freskëta dhe bllokim atë 2-3 tbsp 3-4 herë në ditë. Shumë të dobishme për të përmirësuar vizionin dhe për të zvogëluar lodhjen kur punojnë.

 • Nuk janë manaferrat qershi të freskëta, të bëjë locion sy në trupin e saj. 2 tsp Cherry lë pour 2 gota ujë të vluar për 1 orë, pini 0,5 gota 2 herë në ditë.
 • Me sy relativisht të kujdesshme popping ujë të ftohtë. Gradualisht të rritur numrin e sloshing deri në 40 herë. Ajo rrit qarkullimin e gjakut.
 • Për të parandaluar hyperopia pleqërie për masazh gishtat dhe këpucë me majë. Nevoja për 1 minutë masazh me kujdes të gjitha gishtat në një, duke u fokusuar në indeks. Në mënyrë të ngjashme masazh këpucë me majë, duke i kushtuar vëmendje të katërt. Kliko në një pikë në mes të pad palme e gishtit tregues për 1 minutë.

 • Hidh 50 g barishte ochanky 1 litër ujë të vluar për 3 orë, pini 0,5 gota 3-4 herë në ditë.
 • Plotësoni 2 gota ujë të nxehtë dhe të ftohtë. Alternuar ngremë një gotë për të syve, rënie në sy në ujë, injoroj, shoh nga sytë e saj dhe për të shkuar shekuj në drejtime të ndryshme. Klasat Koha - 5-7 sekonda. Pastaj të përsëritur të njëjtën gjë me një gotë ujë të ftohtë. A kjo çdo ditë kur larë, mundësisht disa herë në ditë, ajo do të përshpejtojë trajtimin.
 • Pra, për të bërë afat-gjatë - deri në gjashtë muaj. Por pas një muaji ju do të përmirësohet, të rritet mprehtësi vizuale. Punësimi kohë duhet të rritet, duke çuar në 5 minuta në secilin sy.

  Për të ndryshuar herë të shumta në seancën ujë të nxehtë gjithmonë të përfundojë me ujë të ftohtë. Kundërindikimet për këto procedura atje.

  Trajtimi mund të përshpejtohet nëse procedura bëhet disa herë në ditë, të kaluar në një dietë vegjetariane dhe trajtimin e zarzavate të freskëta dhe lëngje. Lëng shumë të dobishme karrota.