Propolisi kundër eritemë me gunga


 • Propolisi mrekullueshme
 • Përmbledhje e eritemë me gunga

 • Propolisi mrekullueshme

  Eritemë nodosum nuk është gjithmonë e lehtë për të trajtuar. E megjithatë, para se të merrni në antibiotikët, mund të jetë me vlerë duke u përpjekur mënyrat e thjeshta për të hequr qafe këtë sëmundje?

  Kjo është ajo që u tha për përvojën e tij të suksesshme të gjetjes shpëtoj e eritemë gunga me ndihmën e produktit kombëtar të një vizitor portaleve mjekësore:

  - Pasi, duke punuar në patates fermë, unë jam sjellë ndaj infeksionit. Së shpejti pëllëmbët ishin njolla të kuqe. I - te mjeku. Ai dikur definuar "ka punuar pa doreza në kopsht dhe u pre!"


  Përshkruara vaj të parfumuar, por me sa duket unë ishte vonë. Këmbët e gju në shputë gunga nënlëkurës ishin shumë të dhimbshme. Shkoi për të kirurg, pastaj në Tanners. Ai "ngushëllohen": eritemë nodosum është, nënshtruar keqtrajtimit. Pilula e përshkruara dhe çdo gjë.

  Unë mezi u zhvendos prapa banakut - ka punuar shitësi. Por sapo ajo është në Store fqinjin e pyetën se çfarë ka ndodhur me mua. Ai premtoi për të kuruar. I solli fletë ngjyhet Propolisi. Kjo shkarkimin bletarë koshere mbuluar me kapak. Ai tha se ai mori shpëtoj ekzemë në këmbët e tij pas një javë shkoi nga ambalazhi një këmbë fletë, sikur në çorape.
  All bëri ashtu siç e kishte urdhëruar ai. Në natën, të mbështjellë në këmbë fletë dhe shkoi në shtrat. Në mëngjes zgjohem dhe ka vetëm tre kone! Procedura është përsëritur dy herë të tjera. Falë Peter Ilyich - çdo gjë shkoi, mosha e tij do të kujtohet.
  Përmbledhje e eritemë me gunga

  Grua të sëmurë atë shpesh, sidomos kur natyra e punës që ata kanë për të qëndruar gjatë në një vend të ftohtë dhe për sa kohë mbahemi në këmbë. Sëmundja fillon akute, temperatura e trupit rritet në 38-39 ° C, nuk është një ndjenjë e kësaj pafuqie të përgjithshme, ethe, dobësi, lodhje të rënda, dhimbje të përbashkët, dhimbje koke, etj Të gjitha këto fenomene janë mbajtur zakonisht për disa ditë.  Në këtë sfond, thellë në lëkurë dhe indin nënlëkuror (zakonisht mbi kofshët dhe parakrahët) shfaqet nodules shtrënguar dhe të dhimbshme që rriten shpejt dhe arrijnë madhësinë e një arre të madhe. Shpesh gjatë kësaj periudhe pacientët vëreni një dhimbje të mprehtë, ndjesi djegie në gjymtyrë e prekur kur ulur atë poshtë, nganjëherë ata nuk mund të ecin. Numri i nyjave është i vogël. Lëkura mbi ta në fillim të ndritshme rozë pas disa ditësh ai bëhet i ngopur kuqe, pastaj ngjyrë kafe-kuqe, gjelbër-verdhë (lulëzim si një mavijosur).

  Gjatë njësitë e plota të zhvillimit tmerrshëm mbi lëkurë, pastaj gradualisht bëhen më të dendura dhe të zgjidhen, duke lënë një pigmentim të përkohshme.

  Jetës të secilit element individual rreth 2 javësh, sëmundja zakonisht zgjat 3 - 4 javë.

  Eritemë nodosum është përgjigje toksike dhe alergjike vaskulare që ndodh në sëmundje të ndryshme akute dhe kronike dhe intoksikimet.

  Vlerë e madhe këtu ka infeksion strep dhe eritemë nodosum shpesh ndodh pas një pectoris kaluar. Nodosum kronike eritemë është manifestuar në të njëjtën mënyrë si akute, vetëm nyjet izoluar zakonisht dhe do të ruhet 2 - 3 muaj, dhe sëmundja mund të zgjasë deri në një vit.

  Mbani në mend se eritemë nodosum mund të jetë si sëmundje e pavarur, ose një simptomë e një tjetër sëmundje.

  Pra, edhe në qoftë se ju vendosni që do të trajtohen në mënyrë të pavarur nga eritemë me gunga, konsultoni një mjek i kualifikuar nuk do të tepërt. Cheers!

  Informacion nga artikullin "Për Propolisi, thupër dhe gjethe delli hirit. (Nodosum Erythema dhe më shumë ...). "