Një buzëqeshje fjala për të gjithë ata që kanë të shëndetshëm dhëmbët dhe mishrat
Kurdo
buzëqeshje mund të shkaktojë siklet? Kur mishrat e dhëmbëve nuk janë në rregull, ju nuk jeni i sigurt
Dhëmbë të pastër dhe frymëmarrje të freskët. E pra, kjo është pothuajse gjithmonë thonë njerëzit
i trembur. Dhe në disa mënyra ata janë të drejtë: besimi është kryesisht i varur nga
shëndetin oral. Kjo nënë nuk i them një fëmijë: Lahen dhëmbët tuaj, duart e mia,
Vetëm të ulem? Zakon mbërthyer në mendjet tona. Ajo do të duket si
mërzit? Megjithatë, ritmi i jetës moderne nuk mund të paguhet me higjienën
oral vëmendje sa më shumë si një fëmijë. Travel, stresi, ushqim të shpejtë - dhe
Pasi ne ishim të befasuar për të gjetur se mishrat e gjakderdhje apo i përflakur. E rëndësishmja

të përcaktuar shkakun dhe kohë për të ndërmarrë veprime. Po aq e rëndësishme është parandalimi. Pas
parandaluar sëmundje çamçakëz është shumë më e lehtë dhe më e lirë se sa të shpëtoj prej tij.
Një higjienë e mirë-zgjedhur oral personal të na japë ky
ndihmë e paçmueshme.

Më i mirë
aplikoni një kujdes të plotë në shtëpi me gojë. Nuk ka "magjike"
furçë dhe pastë dhëmbësh, seri modern zhvilluar për
plotësojnë dhe përforcojnë efektin e njëri-tjetrit.

Do të thotë seri "Parodontotsid ®» me natyrore
Botanicals (i urtë, nenexhik, karafil) janë të lehtë për t'u përdorur dhe ideal për shëndetin e mishit të dhëmbëve dhe gojës.


Nëse
ushqimi ose brushing përditshme ju filloni të ndjeni dhimbje, i pakëndshëm
ndjenjë ju keni gjakderdhje - një arsye për të kërkuar kujdes mjekësor. Pastë dhëmbësh parandalues ​​"Parodontotsid ®», jo vetëm që ruajnë pastërtinë dhe bardhësi e dhëmbëve tuaj, por
dhe për të parandaluar gjakderdhje mishrat, të ndihmojë ata që të jenë të fortë dhe të shëndetshme.
Kjo është bërë në Gjermani nga Dentare -KOSMETIK GmbH
Co.KG porositur nga SHA "e Moskës Fabrika Farmaceutike" (MosFarma).

Ekstraktet e bimëve (urtë dhe nenexhik)
pjesë e saj, të parandaluar inflamacion dhe infeksionit të mishit të dhëmbëve dhe
mukoza membranës i gojës; fluoride natriumi mbron dhëmbët nga prishja.

Dhëmb
paste ka një shije të këndshme butë e nenexhik dhe karafil, në dispozicion në "shtëpi"
(100 ml) dhe i përshtatshëm "rrugë" (50 ml) paketë.

Pastë dhëmbësh "Parodontotsid" e rekomanduar
alternuar me çdo muaj tjetër profilaktik paste më vonë përdorur.

Nëse
Problemet kronike çamçakëz, në bashkëpunim me pastë dhëmbësh të rekomanduara
Përdorimi zgjidhje "Parodontotsid ®». Ajo është projektuar për të
gargarë (15-20 pika në 1/3 filxhan me ujë) pas brushing dhe
rrit efektin e ushqimit.

Kërkesë
zgjidhje nuk ndikon në natyrën e microflora gojë, e cila është shumë e
i rëndësishëm për shëndetin, veçanërisht gjatë periudhave të sëmundjeve në masë SARS.

Zgjidhja nuk është
bojëra dhe dhëmb smalt mbushjet nuk përmbajnë preservatives dhe Ekonomi në
aplikimit.

Në pune
ose në mënyrë që ju mund të përdorni llak "Parodontotsid ®»: ai do të freskohem fryma dhe të ndaluar përhapjen e dëmshme
mikrobet. Ai përbëhet nga vajra natyrore esenciale të urtë, nenexhik dhe
karafil. Spray lehtë për të kryer, ajo i përshtatet lehtësisht në një beautician, madje
kuletë të vogël atë një vend. , Në dispozicion pas mëngjesit
dhe brushing mbrëmje. Llak në mënyrë të barabartë të ujitur gojën dhe përforcon
Ndikimi i pastë dhëmbësh.

Shpesh
gjendja e mishrat është një shqetësim kur i veshur me protezat ose formatimin e teksteve.


Provoni xhel "Parodontotsid ®»
- Është e lehtë për të aplikuar në zonën e dëmtuar. Xhel përmban njëjtë natyror
komponentët, dhe allantoin, i cili promovon rigjenerimin e indeve të dëmtuara çamçakëz. Ndoshta kjo
saktësisht se çfarë ju jeni duke kërkuar për - Xhel ndihmon të veshur formatimin e teksteve ose protezat
më të rehatshme.

Provoni seri e tërë "Parodontotsid." Ajo
janë efikase, objekteve moderne të bazuara në përbërësit natyral, dhëmb
paste, llak, xhel dhe zgjidhje. Me ta buzëqeshja juaj është i gjerë dhe i qetë, dhe
mishrat dhe dhëmbët - të shëndetshme.


Ka contraindications duhet
konsultohuni me mjekun tuaj ose të lexoni udhëzimet.