Getting shpëtoj puçrra fytyre


 • Çfarë Duke folur puçrra fytyre?
 • Gabimet e shpeshta në luftën kundër puçrra fytyre
 • Çfarë duhet të bëni?
 • Trajtim
 • Çfarë Duke folur puçrra fytyre?

  Puçrra fytyre
  ndodh kur ka një bllokim kanalet dhjamë-flokëve.
  Kjo nga ana e ndihmon kur lëkura akumulon
  sasi të tepruar të sebum, qelizat e lëkurës vdekur. Adoleshentët
  puçrra fytyre promovon rritje natyrore hormonal. Në mënyrë të ngjashme
  ndyshime të hormoneve në trup mund të shkaktojë puçrra fytyre në
  mosha. Kjo shpjegon pikërisht faktin se përafërsisht
  gjysma e ciklit menstrual femra duket të puçrra fytyre.

  Shfaqje
  kontribuojnë në sëmundjet e puçrra fytyre dhe të ndryshme - të sistemit endokrin dhe

  gonads. Kozmetikë cilat gratë përpiqen të fsheh
  mangësi (pluhur, themeli) shpesh është shkaku i
  puçrra fytyre sepse lëkura nuk do të "frymë". Ushqimi luan një rol të rëndësishëm.
  Ushqime të tilla si çokollata, ushqime yndyrore, gjalpë mund të kontribuojë
  paraqitja e akneve. Por mbi ndikimin e të ushqyerit mbi daljen e
  puçrra fytyre nuk ka të dhëna të bazuara në dëshmi, përfundimet janë tërhequr nga
  Vëzhgimet e pacientëve.

  Shpesh
  në puçrra fytyre shtëpi të quajtur "hotyunchikami." Kjo është për shkak të idesë se puçrra fytyre
  njolla duket të mungon apo seksi i tepërt. Megjithatë, asnjë
  provuar fakte shkencore mbi këtë temë nuk ekziston.


  Gabimet e shpeshta në luftën kundër puçrra fytyre


  Gabimi më i zakonshëm në trajtimin e -
  vetë. Në mënyrë tipike, ata që ishin të puçrra fytyre, këtu fillon
  tërësisht dhe shpesh larë, në shtim sapun. Gjithashtu aplikoni
  kremra të ndryshme, lëkurë të thatë. Veprime të tilla vetëm përkeqësohet
  sëmundje, si shkaku rrënja e puçrra fytyre nuk është higjiena e keqe
  lëkurës.

  Cosmetic kundër akneve
  Scars janë shpesh vetëm kur përdorimi i tyre filloi në fillim
  fazë e sëmundjes, nëse nuk vijnë kot. Sepse
  kozmetike - ka shërim dhe nuk ka mjekim tjetër përveç sëmundjes, si
  njohur nuk trajtohet. Gjëja më e rrezikshme në vetë-trajtimin e puçrra fytyre - scars

  që mund të mbetet në lëkurë për një jetë. Pra, është më mirë për të aplikuar
  ndihmë profesionale.


  Çfarë duhet të bëni?

  Për të ndihmuar të heqin qafe e lëkurës nevojë fytyre
  kompetencë. Së pari, është e rëndësishme për të përcaktuar shkakun e paraqitjes së tyre
  (Dermatolog Konsultimi), dhe së dyti, për të vepruar sipas
  mosha. Jo nëse pacienti mbi 25 vjet, ajo është e nevojshme vetëm
  konsultoheni me një dermatolog, por edhe për t'u ekzaminuar në detaje
  prania e sëmundjeve.


  Trajtim

  Ju nuk mund të trajtuar aknet çdo një
  Skema template. Në fund të fundit, të gjithë kanë arsyen e tyre për paraqitjen e të pamend. Trajtim
  ka emëruar mjekun pas një ekzaminim të plotë të pacientit.


  Trajtimi Qëllimi regjim kapur moshë të po pacientit, seksin,
  kohëzgjatja dhe ashpërsia e sëmundjes. Shpesh trajtim për puçrra fytyre
  skuqje kërkon trajtim lokal me antibiotikët acideve.
  Kohëzgjatja e trajtimit varet edhe nga faktorët e mësipërm.


  Mesatarisht, ajo është më shumë se dy muaj. Kur trajtimi është i nevojshëm
  merrni rekomandime në mjek në kujdesin e duhur
  lëkurës.