Pro dhe kundër të syrit femra


 • I suksesshëm dhe dritëshkurtër ...
 • Vizioni Laser korrigjim - për të ndihmuar gruan moderne
 • Korrigjim Laser - është e dobishme?

 • I suksesshëm dhe dritëshkurtër ...


  Ritmi i jetës së grave moderne në dekadën e fundit ka përshpejtuar jashtëzakonisht shumë. Ajo është tani jo vetëm që të ketë një familje të madhe dhe një shtëpiake, por një grua të suksesshëm të biznesit, të bukur, praktike, të qëllimshëm dhe të vetë-mjaftueshme. Në punët e saj të përditshme nuk ka vend të gjitha llojet e kufizimeve dhe vizion veçanërisht i dobët. Për fat të keq, sytë tanë çdo ditë gratë janë projektuar nga natyra për të robëroj dhe magjeps ndjehen stresit të madh.

  Për njëzet vjet, të lodhur e librave, kompjutera, televizorë, atmosferë zyre, ata fillojnë të kujtoj veten miopi.

  Shumica e grave nuk do të shkojnë për të fundit një okulist. Sigurisht, ne hedh një sy më të lehtë se të rinjtë të veshin syzet. Megjithatë, cosmetologist atëherë duhet të paguajë ekstra për të hequr qafe e rrudhave ... Çfarë duhet të bëni për probleme vizion nuk ndërhyjnë me një grua me besim të shkuar nëpërmjet jetës? Me këtë pyetje ne u kthye në një okulist Tatiana Manoilo.


  Vizioni Laser korrigjim - për të ndihmuar gruan moderne

  - Për të zgjidhur problemin e radikal të lidhur me miopine, largpamësisë dhe astigmatizëm, ka dhjetra mënyra për të korrigjuar sistemin vizual. Por më e përshtatshme dhe e sigurt është kirurgji lazer.


  Me këto dy faktorë në disa vitet e fundit ajo ka pushuar të konsiderohet si operacion dhe u zhvendos në rangun e procedurat kozmetike mjekësore.

  Gjyqtari për veten tuaj, çdo grua vetë-respektuar është i detyruar të ndjekë bukurinë dhe shëndetin e trupit. Kjo është motoja kryesore popullor tani e një jetese të shëndetshme. Kjo nuk është vetëm e armëve, këmbët, gjoks, por veçanërisht sytë.
  Për çdo komunikim fillon me një vështrim.

  Më parë, gratë tona nuk kanë shumë zgjedhje, dhe të gjithë ata që kanë vuajtur nga abuzimi thyerjes, herët a vonë duhet të veshin syzet. Por korniza tablo jo gjithmonë të duken të mira në fytyrën e një gruaje, dhe kozmetika duhet të zgjidhni një të përshtatshme.

  Disa gra mund ata edhe më i vjetër dhe më mbresëlënëse. Për më tepër, vendosjen shumë e modës nuk është i ruajtur nga inconveniences shumë e lidhur me të veshur syzet.

  Për shembull, çdo ditë e më shumë gra janë transplantuar pas timonit. Shumë pa menduar për cilësinë e vizionit tuaj. Por, për 70% e - dëshmi të veshin syzet, ndërsa ngarje. Rastësisht, syze shumë të ngushtuar fushën e parë të shoferit, në sezonin e ftohtë të qelqit i errët nga ndryshimet e temperaturës. Në rrethana të tilla, dhe jo larg nga aksidenti. Dhe në syzet mjaft e vështirë për t'u kujdesur për fëmijën që mosha më pëlqen duke luajtur me pajisje të nënës.

  Tridhjetë vjet më parë gratë në të gjithë botën filloi për të kaluar gradualisht të kontaktoni lente, duke i dhënë më shumë liri se syzet. Por lentet e kontaktit - një kohë e tmerrshme e grave absorbimit s. Guximshme të kontaktoni lente, grua dooms vetvete për të ritualit të përditshëm të kujdesit.

  Ndjenja e një sëmundje e lehtë të lehtë apo të ftohtë, lente është më e mirë për të harruar për të përfunduar shërim. Me kalimin e kohës, madje edhe në lente më të mrekullueshme të grumbulluar produkte metabolike, dhe ajo ka për të ndryshuar. Gjithashtu vini re se kornea me kalimin e kohës bëhet më i ndjeshëm ndaj lente dhe më pak trup të huaj ushtron në sipërfaqe të saj. Përsëri, para se të ujit ose avull trajtimet lente më mirë.

  Sidomos në një moshë të Pilates, palestër, përkul Trupi, gjimnastikë aqua dhe yoga, grua modern thjesht duhet të jetë i lirë nga faktorë kufizues të tilla si syzet dhe lentet.


  Korrigjim Laser - është e dobishme?  Prandaj, më të rehatshme, më të sigurtë dhe më të lirë për të bërë korrigjim vizion lazer. Në korrigjim lazer me cilësi të kryhet disa komponente. Se profesionalizmi i mjekëve, provim para të sakta diagnostike, përgatitja e individuale korrigjim rezultat prognozë, pajisje të besueshme, metodat e përdorura, mungesa e komplikimeve, sterilitetin e procedurës dhe rezultatin e tij të qëndrueshme.

  Për shkak të futjes së teknologjive të reja dhe diagnozë të saktë lejon lazer kirurgji vetëm disa orë për të hequr qafe të parehati lidhur me dëmtime shikimi. Rastësisht, në krahasim me disa trajtime bukurie që ofrojnë bukuri - operacion lazer shumë më të sigurt. Është vlerësuar se kirurgji lazer lejon për të ruajtur ditë për rreth 40 minuta, që një grua mund të kushtojnë entuziazmin e tyre. Le të parë të dobët ju pengon nga të qenit i suksesshëm dhe tërheqëse!

  Informacion nga neni "pro" dhe "kundër" e syve të grave. "