Këmbët Rritja djersitje


 • Problemet Solutions këmbë
 • Për djersitje të tepruar të këmbëve
 • Deodorant Refreshing Spray këmba
 • Këshilla të dobishme


 • Problemet Solutions këmbë

  Gjatë ditës, barra kryesore bie në këmbët tona. Prandaj, ata kërkojnë mirëmbajtje të kujdesshëm. Këmbët Rritja djersitje, erë të mprehtë, sëmundje fungale. Kjo nuk do të thotë, por në qoftë se ka një problem, të zgjidhë është e nevojshme.

  Mënyrat për të zgjidhur problemet me këmbët mjekësisë moderne dhe ofertë cosmetology shumë. Është e rëndësishme të mos supozojmë se situata është bërë kritike. Përveç kësaj, disa simptoma (këmbët e tepruar djersitje) mund të tregojnë probleme shëndetësore.

  Nëse ju vazhdimisht këmbët e lagësht, madje edhe në kombinim me një erë të fortë, atëherë asnjë të keqe do të kontrollohet nga një specialist në temën e tuberkulozit, sëmundje tiroide, dështimi i zemrës, infeksioneve apo sëmundjeve kërpudhore. Nëse këmbët djersitje - vetëm tipar i bezdisshëm e trupit tuaj, atëherë ju do të ndihmojë tualetin elementare dhe parandalimin.  Për djersitje të tepruar të këmbëve


  Për djersitje të tepruar të këmbëve, deodorants komerciale në dispozicion që eliminojnë erë, antiperspirants, reduktuar djersitje, dhe talk, thithjen lagështi të tepërt. Për të parandaluar infeksion fungale, ju duhet të ndiqni rregullat e thjeshtë: kurrë vzuvayte këpucët e dikujt tjetër apo çorape (stockings).


  Pishinë, sauna gjithmonë ecin në pantofla gome. Shikojnë si këmbët tuaja: çdo ditë t'i lash me ujë dhe sapun dhe të ndryshojë çorape (stockings). Sigurohuni që këmbët janë gjithmonë të thatë.

  Mënyra më e zakonshme dhe të njohur për të luftuar atëherë është deodorant. Deodorant - një medikament i projektuar për të zbutur ose hequr odors.
  Në disa deodorant pjesë aktive - aromë - "ndërpret" erën e djersës, komponentet e tjere antibakteriale që pengojnë zgjerimin e djerse, mirë kanalet e treta të përkohshme të ngushta të gjëndra djerse.

  Deodorants përmbajnë Amortizatore erë (deodorant), substanca aromatizues (odorant), bactericides dhe komponentëve të tjerë.

  Secili nga substancat që përbëjnë deodorant kryen detyra specifike. Substancat antimicrobial të parandaluar zhvillimin e baktereve që shkaktojnë erën e djersës. Material absorbues (p.sh., talk) absorbuar erën e djersës dhe aromatizues komponentëve të mbuluar atë.

  Ndryshe antiperspirants (substanca që reduktojnë djersitje), deodorants nuk e reduktuar djersitje. Deodorant veprim i projektuar zakonisht për 6-7 orë, kështu djersitje deodorant nuk i ndihmon. Deodorants në aerosol paketimit lehtë për t'u përdorur, nuk e lë njolla në rroba. Një mjet efektiv për rritjen e këmbët djersitje janë deodorants aerosol.

  Këto ju lejojnë të freskohem jo vetëm këmbët dhe për të eleminuar erën e djersës, por për të parandaluar sëmundjet fungale.  Deodorant Refreshing Spray këmba

  Freskuese Deodorant Spray për këmbët ka një ftohje të mrekullueshme, deodorizing dhe veprim antibacterial kontrollon djersitje ndihmon ruajtjen freskinë këmbë të gjata. Mbron kundër djersës dhe formimin erë, heq tensionin dhe tonet këmbët i lodhur. Aplikoni rekomandohet si vijon: Shake mirë dhe llak nga një distancë prej rreth 15 cm mbi thjesht lau këmbët dhe në mes të këmbëve, ose çorape, stockings (edhe pse kjo, natyrisht, të zvogëlojë efektin).  Këshilla të dobishme

 • Për këmbët më pak djersitje, veshin çorape dhe këpucë të bëra nga materiale natyrore, edhe të kalojë në ajër dhe nuk parandalojnë frymëmarrjen e lëkurës.
 • Një nga shkaqet kryesore të era e djersës, baktereve tretem që nuk kanë erën e shkarkimit djerse. Kështu që ju duhet për të vënë deodorant për trupin Svizhovymyte.
 • Kafe, seasonings pikante dhe erëza të nxitur djersitje, kështu që është më mirë për të kufizuar përdorimin.
 • Hani douches.
 • Merrni një dush me një zierje e sherebelës, lisi leh.
 • Një pak më shumë të shkojnë zbathur.
 • Informacione nga artikullin "këmbët djersitur"