Bora e parë mbi supet e origjinës së zbokth


 • Zbokth nuk është larg për asnjë arsye
 • Ne trajtimin e zbokth. Cili komponentëve të zgjidhni? • Zbokth nuk është duke qëndruar për asnjë arsye
  Zbokth kurrë
  nuk vjen në kohë, shpesh ajo manifestohet në më përgjegjës ose
  kohë të vështira për trupin - vjeshtë, dimër, gjatë trazirave dhe stresi.
  Si ajo arrin të grumbulloj pak nga pak në momentin më të pakohë? Çfarë
  shkakton zbokth dhe zhvillimin e saj? Konsideroni themelor
  skenar.

  - Lëkura e thatë kontribuon në pamjen
  zbokth. Kjo është arsyeja pse shpesh vuajnë prej saj gjatë vjeshtës dhe të dimrit,
  atëherë kur një person është në një dhomë të ngrohtë, pastaj në ajër të ftohtë. Një lëkurë e kokës, dhe
  karakteristika të njëjtin flokët, ekstremet e temperaturës shumë të frikësuar.

  Përveç kësaj, njerëzit pijnë
  shumë më pak likuid se në sezonin e ngrohtë. Thatësi është gjithashtu një rezultat i
  tharje flokët shpeshta. Zmadhues me lëkurë të thatë zakonisht i vogël, ligët dhe
  ngjitës.

  - Lëkurës me vaj edhe
  është një terren ushqyes për zbokth. Arsyeja për rritur
  yndyrë - është i përforcuar nga gjëndra dhjamor. Lëkurës me vaj është vazhdimisht
  i mbuluar me një film që mbyllet poret, pengon lëkurën të marrë frymë, të irritojë nerv
  fund dhe shkaqet kruarje. Si rezultat, qelizat e lëkurës me brirë të rrinë
  njëri-tjetrin dhe me shkëputje, shohim thekon zbokth në një pjesë të madhe,
  mbarsur me dhjamë.

  - Jo e mjaftueshme gjel i shpeshtë .


  Nëse nuk i shpeshtë ose larje të pahijshme e flokëve të kokës
  përzierje e akumuluar e qelizave të lëkurës të vdekur dhe sebum - zbokth. Hairspray,
  mus, xhel, dylli dhe mjete të tjera për styling flokët mund
  të grumbulluar në flokë, duke i bërë ato edhe më shumë yndyrë, e cila rrit rrezikun e
  sëmundje. Zbokth në këtë rast
  të qëndrueshme dhe mjaft të madh, në mënyrë të qartë të dukshme në flokë dhe rroba.

  - Sëmundjeve dhe stresi janë gjithashtu shkaqet e zakonshme e zbokth. Njerëzit që vuajnë
  sëmundjeve të caktuara neurologjike ose pëson stres të rëndë
  shtet në rrezik më të madh të zbokth. Për të zonave me rrezik të ketë edhe

  sjellin eksitim zakonshme dhe stresin që ne të përjetojnë pothuajse çdo
  ditë në punë, transporti, ngarje një makinë ose, për shembull, me një deficit
  gjumë të shëndetshëm. Zbokth gjithashtu mund të shfaqet në sfondin e dështimit hormonal.

  - Mungesa e vitaminave, tipike për shumicën e njerëzve me vonesë
  vjeshtë dhe dimër, ul imunitetin dhe kështu provokon reagimit të kokës - zbokth. Kjo është arsyeja pse shteti ndikon drejtpërdrejt kokës
  dietë e duhur, nëse dietë është zink i pamjaftueshëm, vitamina
  B dhe yndyrë unsaturated, personi është në rrezik në rritje
  zbokth.

  Përveç kësaj, zbokth
  selektive referohet për pronarin: shumica janë meshkuj (raporti i gruas

  3: 2) në adoleshentët dhe të mesme të moshës zbokth është më shumë gjasa se të vjetër
  qytetarët. Fëmijët zbokth gjithashtu është e rrallë dhe pothuajse asnjë provë
  simptomat e tyre.

  Serioz
  zbokth nevylikuvanoho pasojë mund të jetë pezmatim i lëkurës seborrheic. I thjeshtë
  gjuha është pothuajse i njëjtë xham zmadhues, por fazat e saj të avancuara.
  Seborrheic dermatitis - është një sëmundje inflamatore të lëkurës, e cila ka kaluar tashmë
  në fazën kronike. Kjo nuk ndikon në
  vetëm kokës, por disa
  trup, të cilat janë zhvilluar veçanërisht mirë dhjamor
  Kanceri:
  lëkura përreth veshëve dhe hundës, ijë, zonë
  gjoks dhe madje edhe sqetull.

  Pavarësisht nga gjinia, mosha, ose karakteristika kusht kokës

  durueshëm, shkaku i përgjithshëm - kërpudhat Pityrosporum ovale ose Malasseziafurfur. Prani
  zbokth i papërfillshëm është e pashmangshme - procesi i rinovimit të vazhdueshëm të qelizave të lëkurës.
  Problem lind vetëm kur praninë e qelizave të vdekur në formën e thekon
  papritmas rritet, për shkak të rritjes së tepruar të kërpudhat Pityrosporum
  Ovale, e cila jeton normalisht në lëkurën e kokës, si dhe çrregullimit
  saloobrazovaniya.

  Ne trajtimin e
  lupë. Cili komponentëve të zgjidhni?

  Çfarëdo shkaqet, zbokth
  duhet të trajtohet. Kur zgjedhjen e një mënyre të veçanta për trajtimin e zbokth duhet t'i kushtojnë
  vëmendje, natyrisht, në depo. Nëse komponentet kryesore janë ...

 • oksid salicili, selen disulphide, - Mjetet
  largon "zbokth dukshme" (peshore) dhe parandalon formimin e reja "thekon"
  por nuk mund të përballen me të shkaktojnë - kërpudhat e lëkurës.
 • tar, pirition squfur, zink, - Excellent
  do të thotë për normalizimin e kokës. Ajo exfoliates, megjithatë, nuk mund të përballojnë
  kërpudhat ...
 • klimbazol,
  ketoconazole
  , - agjentëve antifungal dhënave
  për qëllim eliminimin e kërpudhat.
 • Shampo terapeutik Keto Plus përmban vetëm dy përbërësit aktiv që ofrojnë gjithëpërfshirës
  Ndikimi: në të njëjtën kohë të hequr shkakun e zbokth dhe e saj
  manifestime të jashtme.

  Kjo e bën të drogës më efektive në luftën sperhotyu

  sot.

 • zink pirition
  normalizuar gjendjen e kokës, heq flaking
 • ketoconazole
  eleminuar rrënjë të shkaktojë zbokth - kërpudhat
 • keto
  PLUS - MINUS zbokth


  Aktualisht, shumica e dermatologists
  Rekomandoni ajo Keto Plus shampo që
  konfirmuar nga të dhënat e studiues që tregu i drogës Comcon në Rusi në "Ekstrakt
  dermatologists shampoos për zbokth "për periudhën nga prilli 2010 deri në prill 2012


  Respektimi i rëndësishëm dhe i rreptë me udhëzimet
  aplikimit. Ndonjëherë joefikasiteti ilaç i lidhur me pasaktë saj
  përdorni.

  Keto Plus shampo është aplikuar në
  prekur zonë për 3-5 minuta dhe pastaj del me të larë me ujë.

  Përdorim
  trajtim shampo Keto Plus ju duhet çdo ditë dhe 2 herë në javë,
  ditë të tjera nëse është e nevojshme, ju mund të përdorni shampo normale. Kurs
  Trajtimi - 1 muaj.

  Prit
  zbokth optional - Keto Plus është përdorur për parandalimin - të gjithë
  1 ditë në javë për 1 muaj.

  Një bonus bukur - në barnatore Moskë, rajonin e Moskës dhe Shën Petersburg
  Shampo terapeutik
  Keto Plus në dispozicion për
  Oferta e dobishme, blerjen e një pakete të dytë merr falas
  - shikoni për paketim që thotë Veprimi Keto Plus 2 për çmimin e 1! Ngut - Oferta

  i kufizuar!

  Për të zvogëluar rrezikun e zbokth nuk është
  vetëm në kohë për të aplikuar një ilaç, por me kompetencë të kujdesen për
  flokëve dhe kokës, mos harroni për të ushqyerit e duhur dhe marrja e vitaminave dhe
  gjithashtu provoni pak nervoz dhe më shumë për të shijuar çdo ditë të re!