Parafine


 • Çfarë është parafine?
 • Si është procedura parafine?

 • Njerëzit janë të gatshëm për të vazhduar me përparimin dhe të tërheqë urtësinë e njerëzve për shekuj me radhë.
  Ata kombinojnë "teknologjisë së lartë" dhe receta e gjyshes së tij. Të gjitha - në mënyrë që të jenë të bukur dhe të shëndetshëm, të rinj dhe wildly tërheqës.

  Një mjaft popullor sot kujdes mënyrë është një metodë, e njohur si fjala misterioze "parafine".


  Çfarë është parafine?

  Ajo filloi përdorimin e dylli, si një mjet për të ngrohjes dhe zbutës masazh para. Fasha të ngrohta, e cila ishte pjesë e parafine, të përdorura për trajtimin e çrregullimesh dhe tensioni i muskujve.

  Pronat e mrekullueshme e kësaj substance kanë çuar në faktin se parafine përzier organikisht në cosmetology moderne.

  Një nga karakteristikat më të dobishme është nxehtësia e saj të lartë parafine. Parafine fillon të shkrihet në 52-54 gradë, gradualisht po shndërrohet në një masë të trashë trashë të bardhë. Dylli parafine përdorur, i shkrirë në një gjendje të lëngët. Ajo është aplikuar në lëkurë në formë të aplikacioneve.

  Dylli temperaturë të lartë absolutisht jo të rrezikshme në drejtim të djegieve - ajo ka përçueshmëri ulët termike dhe i jep off ngrohjes pjesë shumë të vogla. Temperatura e lëkurës nën një shtresë prej dylli të nxehtë, rrit me 1,5-2 gradë.
  Ngrohja Uniform rrit hapësirat ndërqelizor e lëkurës, zbut corneum shtrese e sipërme. Si rezultat, poret e lëkurës të hapur, djersitje - rritur.

  Lagështi nuk zhduket nga sipërfaqja, është e zhytur përsëri në lëkurë, duke rivendosur ekuilibrin e saj lagështi. Prandaj parafine e madhe më mirë se çdo krem, hidratues lëkurën.

  Me rritjen e temperaturës të lëkurës gjithashtu rrit rrjedhjen e gjakut. Kjo ndihmon për të përmirësuar funksionimin e nyjeve, riparimin e indeve dhe plagë shëruese të shpejtë. Prandaj parafine është përdorur gjerësisht në mjekësi për të trajtuar sëmundjet e nyjeve dhe efektet e lëndimeve të ndryshme.  Përveç kësaj, me rritjen e qarkullimit të gjakut rrit qarkullimin limfatike. Pastaj lirimin e toksinave. Madhësia e molekulave të toksinave shumë më shumë se vlera e molekulave të ujit. Kjo është, ata janë të zhytur me pjesën e pasme të ujit! Rezultati është e lehtë të parashikohet se: trupi është pastruar, shporta fillon të "frymë" më mirë.

  Përveç parafine zvogëlon vëllimin e saj nga ftohjes. Kjo pronë shkakton "shtrydhet" parafine efekt - efekt arrin efektin e saj maksimal në 25-30 minuta. Si rezultat, shtresa procedurë i ngushtë i dylli që mbulon të gjitha indeve përreth, e cila promovon shtrihen dhe zbutjen e lëkurës.

  Shtrihen efektin e parafine ndihmon për të luftuar ënjtje fytyrën.

  Aplikimi i dylli mund të bëhet në çdo pjesë të trupit - e armëve, këmbët, fytyrën, barkut dhe kofshët. Më të shpenzojnë duart parafine dhe fytyrën, si ajo është - pjesët më të ndjeshme të trupit. Në vetëm një seancë të lëkurës parafine bëhet e butë, e butë dhe të qetë. Efekti i parafine i dukshëm pas sesionit të parë dhe ruhen për një javë.

  Kujdes shumë efikase këmbë duke përdorur parafine. është gjithashtu shumë efektive. Disa seanca të mjaftueshme për të bërë një mëndafshi këmbë. Këmbët dhe duart parafine gjithashtu ka zbutës efekt.


  Si është procedura parafine?

  Përgjithësisht procedurë parafine është fare e thjeshtë. Nëse ju doni të shpenzojnë atë në shtëpi - kartat në dorë.

  Për ta bërë këtë, ju lutem të jetë posaçërisht i pastruar parafine - të paktën 2 paund në procedurë. Shkrirë në "banjë me ujë" në një tenxhere smalt. Hiq pastrim grimca të lëkurës vdekur nga epidermë, vendi i aplikacioneve të ardhshme, të aplikojnë moisturizer. Kontrolloni temperaturën e dylli dhe të fillojnë procedurën.

  Nëse qëllimi juaj është që të mbajë duart parafine, parafine wrists dip dorë dhe të mbajë për disa sekonda, stakoj për 10 sekonda, pastaj thith në vaskë.

  Këto lëvizje të përsëritur 6-8 herë derisa furçë është i mbuluar me një shtresë të trashë të dylli. Pastaj të vënë në një qese plastike në dorën e tij në krye - dorezë mëndafsh. Pas 25 minutash, hiqni qese fiks dhe për të hequr dylli. Me këmbët - e njëjtë.

  Kur aplikimet parafine në fytyrë pas shtresës së parë të vendit parafine garzë. Ajo pastaj duhet të hiqni maskë. Në mbulese aplikohen 5-6 shtresa, dhe pas 20 minutash, hequr maskë në drejtim të qafës të ballit.