Panik


 • Kur një panik
 • Përballja me panik

 • Pra, shumë në këtë situatë, ka një ndjenjë të mprehtë të frikës, për të
  fyt pidkochuye top, ul edhe organet e brendshme të barkut, dhe më i shpeshtë
  është shkalla e pabarabartë zemër, ajri jo i mjaftueshëm dhe një njeri i fiksuar me i mprehtë
  Dëshira për të shpëtuar nga kurth mbyllur papritmas. Këto shtete
  marrë në kufi emër të Psikiatrisë e sulme paniku.
  Kushte të tilla mund të ndodhin në të ndalur në mes kateve
  ashensor në aeroplanë, atmosferë të shqetësuar në sallën e provimit,
  Turma ...


  Kur një panik

  Pasi themeluar, ata nuk e mbajnë rreziqe shëndetësore, por zafiksuvavshys,
  ata mund të çojë në zhvillimin e frikës ngulët-maniakal - agoraphobia

  ose fobi sociale. Vënë re një model - gra si kushte
  ndodhin më shpesh, por shprehja e saj është më pak intensive dhe më pak
  hronifitsiruyutsya se meshkujt. Faktorët kundër cila shpesh
  që kanë sulme paniku përfshijnë lodhje fizike,
  paqëndrueshmëria emocionale për shkak të situatave të vështira
  ditë kritike në gratë dhe shteti pas konsumit të tepërt
  alkool një natë më parë.

  Ajo ishte gjithashtu vuri në dukje se sulmet e panikut shpesh ndodhin në personat me i sigurt
  karakteristikat personale. Pra, në mesin e grave që manifestim i sulmeve panik
  ndodh me frekuencë më të madhe, e dominuar nga "gistrionov" personalitetit.  Ata tregojnë off veçantë, nevojën të ekzagjeruar për të tërhequr
  vëmendje dhe të ashtuquajturat "njohje etje."

  Në sjelljen e tyre ata shpesh tërhequr, ndjenjë të ekzagjeruar
  interesit dhe të kërkojë një ftohtë shpejt për ata që nuk e bëjnë
  tregon atyre se fati i shkallës në të cilën ata plot pasion duke pritur. Bëhu
  pa u vënë re - tragjedia më e madhe për ta. Angazhimi i tyre dhe
  prirjet e dhunshme, por i cekët. Burrat gjithashtu të prirur për sulme paniku zbulimin,
  shpesh një lloj patoharakterolohii krejtësisht të ndryshme - çfarëdo
  të referuara si "shëndetin hypochondria".

  Ky është një interes i veçantë, intensiv në fizik i tyre

  shëndetësor, përsosmëri e pafund e trupore të tyre
  burime. Për ta, është e rëndësishme që të jetë në mënyrë të rimëkëmbjes, atë
  gjithmonë duhet të ndjehen në formë të madhe. Nëse ne përpiqemi
  psikologjikisht të kuptojnë llojet e sjelljeve të tilla, të kuptojnë se
  afirmimi nga të tjerët që ne gjejmë në "fletoret
  Bukuritë "vjen nga dobësi dhe liri të strukturës së tyre të brendshme
  personalitet.


  Bibla jetesës së tyre me vend në krahasim me "unazë hundë ari në
  derra ". Përkundër famës së pasioneve të bie shumë në sy dhe dramatike, ata
  të paaftë për dashuri të thellë, një e vërtetë përgjegjës

  përfshirja në marrëdhënie kuptimplota dhe janë zakonisht interes të vogël për
  aspekt intim. Kujdes cigareve në spiritualitetit tradicional si
  jo të gjithë përkojë me qasjen dominuese sot. Pas të gjitha, më e zakonshme
  dolli në tryezat tona të tingujve "Për Shëndetin" dhe thellësisht i rrënjosur
  Ideja se "kjo do të jetë shërim, dhe pjesa tjetër do të ndjekë."

  Duke u bërë këtë pikëpamje, ne në mënyrë të pashmangshme të harrojmë se
  shëndetësor, sipas definicionit, nuk mund të jetë vlera e vetë-mjaftueshme. Ajo
  gjithmonë instrumentally, që ka për qëllim të shërbejë si një mjet për
  të arritur qëllimet më të larta dhe frymëzuar njeriun, të mirë.
  Dëshira për të marrë shëndetin në të gjitha shpenzimet gjithmonë dënuar me dështim

  sepse ne nuk mund të jetë gjithmonë kaq i shëndetshëm dhe mjaft e fortë
  si ne do të dëshironim. Në ndjekje të përsosur 100% natyral
  mirëqenien, ne rrezikojmë të dënuar për të përvojën e përhershme
  pakënaqësi.


  Përballja me panik

  Ajo do të ishte e mençur për të ndjekur parimin e "autopilot përfshirjes"
  dmth nuk mbajnë gjurmët e të gjitha parametrave të funksionimit të saj dhe
  besojë natyrën e asaj që ajo na dha. Zemër më të shëndetshme
  (Mushkëritë, veshkat) - se ne nuk e vërejnë. Çfarë mund të këshillojë
  ata që kanë sulme paniku përvojë? I parë
  Provoni transferimit vëmendjen vektor nga i brendshëm në ndjenjat e jashtme

  rrethanat. Ju mund lista butonat në gjendjen e tij pallto tjetër
  burrat. Apo të shikoni se si shumë gra ulen para veshëve të avancuara
  një palë vathë. Mundohuni të mbërthyer në reklamat dhe anasjelltas
  shikoni se çfarë ndodh.

  Kuptimi është që të gjitha metodat e kthyer levat e trupit
  njëjti trup. Nëse personi tjetër për ju e bukur, ju mund të kontaktoni me
  pyetje. Duke reflektuar përgjigje huaj të këndshme, ju fitoni disa
  minuta për stabilizimin. Ajo do të jetë mjaft e mirë në qoftë se zavyazhetsya
  bisedë rastësor. Në asnjë rast nuk duhet të konsiderohet apo pulsin
  shikoni në orën, sa kohë është treni.  Më mirë të kontrolloni përmbajtjen e qeseve, shikoni në pasqyrë, duke mos harruar
  thonë një fjalë të mirë ose të përpiqen për të kujtuar ajetin,
  mbetur në kujtesën nga vitet e shkollës. E pra gjithmonë kanë me nenexhik
  caramels. Nëse filluan sulmet e panikut të shfaqen më shumë dhe ju kap veten duke menduar se ju bëhen të
  pakëndshme karakteristikë metro erë, nuk do të shkojnë në gati kërcënuese ju
  neurozë. Mos harroni se doli, neurozë të përpiqet për të fituar ju
  më shumë liri e veprimeve tuaja personale dhe mendimet.

  Asgjë nuk duhet në këtë jetë ju shtrydh, përveç atyre kufizimeve
  keni vendosur për veten tuaj. Por në duke u përpjekur për të rezistuar

  neurozë përhapur nuk bëjnë gabime taktike - jo të caktojë
  një qetësues
  Vetë ose këshilla nga miqtë. Përkundrazi ata
  di se frikën ngulët që dalin më mirë të mos për të trajtuar
  qetësuesit, dhe ilaqet kundër depresionit.

  Pra, në qoftë se ju ndiheni të paaftë për të përballuar vetë, pa
  hezitoni të kontaktoni një profesionist. Çdo Moska i tretë
  Klinika është zyra psikoterapi dhe të aftë, veçanërisht
  fazat e hershme të neurozë është e lehtë për të ju ndihmojë të zgjidhur
  ky problem mjaft shpesh në ditët tona të trazuara.