Rinses rritje frymëRoli i nuhatjes në jetën moderne nuk mund të overemphasized. Siç e dini, më pëlqen dhe nuk i pëlqen ndodh nën ndikimin e erë, edhe pse njerëzit shpesh edhe nuk mendoj. Por në qoftë se era e pakëndshme e djersës mund të hiqet nga higjiena e rregullt, me situatën e fryma e keqe nuk është aq e thjeshtë.

Larja e dhëmbëve dy herë në ditë, flossing dhe çamçakëz nuk mund gjithmonë të hequr qafe të aromë të pakëndshme. Herët ose vonë, ajo mund të jetë shkaku i problemeve në jetën e tij personale dhe në karrierën e tij - kur kolegët që kanë të bëjnë do të përpiqet për të larguar dhe për të shkuar larg. Ajo do të duket se ka një mënyrë për të dalë - përdorin për pije gojën tuaj.

Dentistët rekomandojmë pacientët e tyre rregullisht përdorin conditioners flokët që kanë veti antibacterial dhe neutralizues.
Por kohët e fundit, shkencëtarët kanë gjetur se një lëng i tillë freskuese jo vetëm parfum të pastër, por edhe të kontribuojnë në shfaqjen e saj.

Fakti se pothuajse të gjithë rinses që përmban alkool, e cila rrit efektin e mente freskuese, e cila është pjesë e lëngshme. Alkooli dries rreshtim të gojës dhe pështymë ngadalëson luftuar me ndodhjen e erë. Një rreth vicioz - për një periudhë të shkurtër softener heq erë të pakëndshme, por pas mukusit saj të aplikimit thahet më shumë se zakonisht dhe tingull Resurface.


Përveç kësaj, kur përdoret rregullisht pije produktet toksike ndarje e alkoolit gradualisht të grumbulluar në mukozën. Nëse një person pi duhan, rinses nxisin depërtimin më të shpejtë të nikotinës në mukozën.