Kthejeni ty, të virgjër bukur


 • Çfarë duhet të bëni
 • Ngrohjes apo të ftohtë?
 • Procedurat Delicious

 • Çfarë duhet të bëni

  Para së gjithash - një masazh të butë me pastrim: pas lëkurës gatshme
  të mësojnë sa më shumë të jetë e mundur gjithë shërbimeve të përfshira pjesërisht për
  përfundon. Pas një pastrim të mirë për të marrë një vaskë të nxehtë me
  alga deti apo deti i kripur: ajo përmirëson qarkullimin e gjakut dhe
  hap poret.


  Dhe në fund të jeni gati, gjithë trupi ose fusha të veçanta (p.sh.,
  bark dhe kofshë) janë të veshura me një përzierje të përfunduar, dhe pastaj përfundoi
  film apo fletë e disponueshme. Atëherë të mbuluar me një klient
  termoodeyalom, që të vendosur temperaturat e larta ose të ulëta -
  në varësi të llojit të mbështjellës.

  Ardhshme 30-40 minuta të mund
  marr një sy gjumë - ose të gëzojnë Aromatherapy dhe të lehta muzikë
  program, që shpesh vijnë me mbështjellës.

  Pas përzierjes seancës larë në dush. Excellent nëse brenda
  kabina instaluar me avionët rrethore ata përveç kësaj masazh
  fusha të problemeve, stimulimin e qarkullimit të gjakut në to dhe rrjedhën e limfatike. Dhe
  Përfundimi i lëkurës jashtëm lëvizje vënë moisturizer
  do të thotë.


  Ngrohjes apo të ftohtë?

  Hot përfundon zakonisht e bëjnë të gjithë trupin. Mos kini frikë - jo
  i pjekur, temperatura optimale që nuk i kalon 38 °. Megjithatë, kjo
  të mjaftueshme për të ndjehen pothuajse si një dush të mirë.  Dhe të ngjashme efekt: enët e gjakut zgjerohet, qarkullimin e gjakut dhe aktivizuar
  Procesi i lipolysis.
  Toksina lënë trupit dhe gjurmë tona elemente,
  vitamina dhe substanca biologjikisht aktive, megjithatë, në mënyrë aktive
  tretet. Hot përfundon janë veçanërisht të mira në trajtimin e celulitit
  dhe shumë të favorshme për humbje peshe.

  Përfundon Ftohtë të ndihmuar ata që kanë venat me variçe ose
  dështim të zemrës - kur këto çështje opsion nxehtë
  kundërindikuar. Ftohtë përdorur në disa pjesë të trupit - shpesh
  në këmbë. Struktura zakonisht përbëhet nga një përzierje e mente dhe nenexhik që japin
  Efekti shtesë ftohje. Përfundojë Ftohtë enët e gjakut të ngushtoj,

  lehtësimin e ënjtje, përmirësimin e kullimit limfatike, të zvogëluar lodhjen dhe
  shurdhim në këmbë.

  Kundërta përfundon janë ideale për ata që duan të heqin qafe e
  celulitin dhe trashje. Në këtë rast, menjëherë pas nxehtë në përfundon
  E njëjta pjesë e trupit imponuar maskë algave me ftohje
  efekt. Temperaturat kontrast përmirëson qarkullimin e gjakut, rritet
  ton lëkurës, nxit ndarje më të mirë të yndyrë dhe toksina.


  Procedurat Delicious

  Përfundon në bazë të algave, balta dhe balta - më
  i zakonshëm. Algat e pasur me jod, stimulimin djegien
  yndyrë, kështu që ata shpesh përfshijnë humbje peshe program dhe luftimin

  celuliti. Ato ndihmojnë trupin të hequr qafe e toksinave njom
  micronutrients lëkurës dhe moisturize atë mirë.

  Clay, kripë dhe baltë e pasur me elementet gjurmë dhe minerale,
  na frymëzojnë me energji, lehtësimin e stresit, forcimin dhe rivendosjen
  muret e enëve të gjakut që janë të dobishme për shpinë dhe nyje.

  Megjithatë, llojet tradicionale të përfundon sot janë asgjë e re.
  Në një përpjekje për të tërhequr konsumatorë të rinj, ofrojnë bukuri të re,
  Procedurat e nganjëherë shumë ekzotike.

  Përfundojë Honey bërë duke përdorur verë
  maja, mjaltë dhe vajra esenciale. Ky koktej bën të kujdesen për

  lëkurës, zvogëlon paraqitjen e celulitit, rrit tonin e përgjithshëm.

  Chocolate Wrap siguron një të fuqishëm anti-stres
  efekt, rejuvenates lëkurës, pastron atë nga pika të moshës dhe puçrra fytyre.
  Kafeina dhe hormonet lumtur endorphins që janë prodhuar kur ju
  çokollatë të veshura gjithashtu ndihmon avari e yndyrë.

  Fruta dhe perime përfundon -
  kënaqësi jo vetëm veheteriantsev. Ata në mënyrë të qartë të rritur
  humor dhe, më e rëndësishmja, të ketë një efekt të theksuar heqjen:
  forcuar dhe tonin e lëkurës.

  Përfundon nga kafe gjelbër përdoret për
  trajtim celulitin. Fasule kafeje Raw stimuluar lipolysis,

  të ndihmojë në eliminimin e toksinave dhe të nivelit sipërfaqen e lëkurës,
  reduktuar në masë të madhe efektin e "lëvozhgë portokalli".