Karakteristika reja e mjekësisë bimor në trajtimin e sëmundjeve inflamatore të mukozës orale


 • Nën cilat kushte janë më të efektshme Stomatofit ®, dhe nën çfarë Stomatofit ® A?
 • Pse Stomatofit ® efektive se leh lisi të zakonshëm apo i urtë?
 • Si funksionon aplikimi Stomatofita ® mbi përbërjen gojë microflora?
 • Duke pasur parasysh përbërjen multi-drogës si ka reaksione alergjike shpesh dhe acarim?

 • Etiologji e sëmundjeve inflamatore të gojës është shumë komplekse. Patogjene mund të jenë të gjitha grupet e mikroorganizmave: bakteret dhe toksina e tyre, viruset, kërpudhave.

  Droga dhe Stomatofit Stomatofit ® ® A (SHA "Fitofarm KLENK") në mënyrë optimale prek çdo grup mikroorganizmave patogjene. Në një veprim antiseptik dhe anti-inflamator të drogës kanë astringent, plagë shëruese dhe efektet analgjezik.

  Një Stomatofit ® është një formë e re e ekstrakt bimor Stomatofit ® me një cilësi të dendur të përbërë nga 7 bimëve përveç kësaj është komponent analgjezik - benzocaine.

  Besimit të konsumatorit në ndonjë rritje të drogës me sasinë e informacionit rreth tij dhe përvojën e akumuluar të zbatimit të saj. Efektiviteti i ekstrakte bimore dhe Stomatofita Stomatofit ® ® Një provuar nga studime të shumta klinike.

  Praktika e përdorimit të drogës dhe Stomatofit ® ® Një Stomatofit gjetur më së shpeshti ndodhin pyetje:

  Nën cilat kushte janë më të efektshme Stomatofit ®, dhe nën çfarë Stomatofit ® A?


  Të dy barna janë përdorur me sukses në sëmundjet inflamatore të gojës, të shoqëruar nga gjakderdhje, ënjtje dhe butësi nga mishrat (stomatit, malcim nullesh, periodontitis).

  Stomatofit ® Një përdorim më i mirë për sëmundjet e shoqëruara me dhimbje të forta, sepse ajo përmban benzocaine. Forma e tij e dendur lejon për një kohë të gjatë për të mbajtur të drogës në zonën e prekur, duke siguruar efektin efektive dhe më të qëndrueshme. Ekstrakt bimor përdoret siç rekomandohet në të gjitha kërkesat inflamacion i përsëritur aftoz dhe aftah, lezione ulcerative e zgavrën me gojë shkaktuar nga protezat.

  Stomatofit ®, mund të përdoret jo vetëm për trajtimin e sëmundjeve inflamatore (stomatiti, gingivitis, periodontitis), por gjithashtu për parandalimin e tyre.

  Pse Stomatofit ® efektive se leh lisi të zakonshëm apo i urtë?

  Përgatitja përbëhet nga shtatë bimëve. Me këtë strukturë ai jep ndikim të plotë efektive në grupe të ndryshme të mikroorganizmave. Sage, kamomil, AIR trumzë dhe të sigurojë antimicrobial, efektet antifungal dhe anti-inflamator, duke eliminuar shkakun e sëmundjes. Leh lisi, karamele mente, Arnica veprojnë në një gamë të gjerë të simptomave - të ndihmojë në lehtësimin e ënjtje, kanë astringent, hemostatic dhe analgjezik efekt, rivendosur qarkullimin.

  Si funksionon aplikimi Stomatofita ® mbi përbërjen gojë microflora?

  Ai vepron shumë të butë, pa shkaktuar dysbiosis në gojë dhe normalizes përbërjen microflora. Dhe prania e komponentëve të tillë si trumzë dhe sherebelës të siguruar efektivitetin e drogës me candidiasis e mukozës orale.

  Duke pasur parasysh përbërjen multi-drogës si ka reaksione alergjike shpesh dhe acarim?

  Natyrisht, para se të përdorni ekstrakt bimor, si çdo drogë tjetër, ju duhet të konsultoheni me një specialist.
  Në rastin e hipersensitivitetit me një prej komponenteve të përgatitjes nuk duhet te aplikuar.

  Është e rëndësishme të theksohet se si rezultat i hulumtimit klinik të drogës Stomatofit ®, e cila u ndoq nga 9.000 njerëz, 92,3% e pjesëmarrësve në dukje të tolerancës të mirë. Vetëm 6,3% raportuan si një efekt anësor i një ndjesi kalimtare djegur pas aplikimit.

  Aplikoni droga përshtatshëm dhe të lehtë.

  ® dozë Stomatofit përshtatshme përmes filxhan matës, bashkangjitur me paketimin. Ajo duhet të jetë 7,5 ml holluar në 50 ml (1 \ 4 filxhan) ngrohtë zier ujë. Rezultuar zgjidhje është përdorur për shpëlarje gojën. Përsëriteni procedurën 3-4 herë në ditë. Kursi i trajtimit - 10-15 ditë. Stomatofit ® rekomandohet për përdorim me 12.

  Stomatofitom ® A duhet të lyej zonat e prekura të paktën 3 herë në ditë, pasi u shkaktuar atë në swabs pambuku. Menjëherë pas trajtimit duhet të përmbahen nga të hahet dhe mos shpëlarje gojën tuaj për 30 minuta.

  Aplikoni Stomatofit ® Një kanaçe e 18 vjet.

  Diskutoni komuniteteve:

 • Bruxism (Dhëmbët bluarje gjatë gjumit)
 • Malcim nullesh
 • Pediatrik Stomatologji (teething, kujdes dentar për fëmijë, etj)
 • Frymë
 • Gurit, pllakë mbi dhëmbët
 • Korrigjimi i kafshimit dhe formatimin e teksteve
 • Karies
 • Teeth Whitening
 • Sëmundjes periodontale
 • Periodontitis dhe sëmundjes periodontale
 • Protezat
 • Kleri
 • Stomatit
 • Stomatologji
 • Kujdesi Oral
 • Flux