Perlat e reja pishe balm - mbrojtjes e trupit nga ftohjet dhe viruset
Vjeshtë është veçanërisht e rëndësishme për të kujtuar parandalimin
të ftohtë dhe SARS. Sigurisht, ju duhet të mbani sistemin imunitar me vitamina dhe të ndryshme
Komplekset parandaluese, por shpesh në ritmin e sotme dinamike të jetës
jo gjithmonë në kohë dhe rregullisht aplikoni nevojshme
Barna antivirale. Dhe në qoftë se ju
në të vërtetë, nganjëherë mund të harroni të merrni vitaminat, lahen dhëmbët në mëngjes
gjasa për të harruar.

Dhëmb
Paste "New Pearl halore balsam"
- Trajtimi i parë dhe parandalimi
Pastë dhëmbësh për kujdes të plotë për dhëmbët dhe mishrat me provuar [1]
efekt parandalimin e ftohjet, grip dhe viruseve herpes. Ajo jo vetëm

në mënyrë efektive pastron, redukton gjakderdhje mishrat, duke siguruar parandalimin
sëmundje në sëmundje periodontale, të nxitur shërimin dhe për të zvogëluar mëngjes
inflamacion në gojë, por edhe ka
veprim antiseptik
. Në
paste është shumë ekstrakt pishe (2%), e cila
halore përmban carotene, klorofil, një kompleks të pasura me vitamina të rëndësishme dhe antioksidantë
(A, E, C, P, K). Kjo është vërtetuar se përdorimi i rregullt i "i ri Pearl halore
Balsam "zvogëlon aktivitetit të virusit infektiv 4 herë
adenovirusi (ARI ARI) - 3 herë [2].

Sipas një studimi të kryer në
2011, 71% e të anketuarve 2 javë më pas duke përdorur pastë dhëmbësh "New Pearl halore


balsam "ishin përmirësime të dukshme:

 • ulur
  inflamacion i grykën (38%)
 • ulur
  gjakderdhje (33%)
 • Ngjit
  nuk përmban fluor dhe ngjyrat, ajo shton pisha e gjelbër natyror
  ekstrakt.

  "New
  Margaritar halore balsam "mund të përdoret në çdo moshë për parandalimin
  Sëmundjet. Dhe me 25 vjet përdorni këtë paste rregullisht
  sepse në këtë moshë të fillojnë proceset atrophic në mishrat. Në
  Periudha e sëmundjeve respiratore akute paste rekomanduar
  e gjithë familja, përfshirë edhe fëmijët nga 3 viteve.

  Mbaj mend
  Parandalimi në kohë i ftohjet dhe gripit - çelësi për shëndet të mirë.

  Dhe me pastë dhëmbësh "New Pearl halore balsam"
  Kujdesi shëndetësor për edhe më të lehtë.

  [1] Efektiviteti
  provuar Influenza Instituti i Shkencave Mjekësore Research.

  [2]

  tregon pronat medicinale e paste duhet të lahen dhëmbët të paktën dy minuta.