Mos prisni deri kërcimit presion - kungull zyizh


Është shumë e rëndësishme për të parandaluar presionin e lartë të gjakut dhe e trajtuar atë në
fazat e para të një ushtrimi terapeutik. Ajo duhet të përfshijë
vetë-masazh, gjimnastikë ritëm-plastike, ski uji dhe hipur,
pikturë interesante krijuese, por ajo është e lehtë për të punuar (, gdhendje druri,
qëndisje, thurje, etj).

Gjimnastikë - janë të qetë nën
Armët e rotacionit, vendosur në të nyjeve sup dhe bërryla. Alternativ
Mahi vijë i drejtë armëve mbrapa dhe me radhë. Lakimi dhe straightening këmbët me
gjunjë, etj

Çdo situatë stresues na prek
vetë, si të thuash në mënyrë indirekte - si ne e perceptojnë atë.
Antidoti më i mirë - një ndjenjë e humorit dhe tolerancës.

Edhe më mirë shmangur
pakëndshme, të zemëruar, njerëz hakmarrëse dhe konflikt.
Buzëqeshja e përhershme miqësore - gjithashtu një mënyrë
neutralizimin e stresit.

Ilaç i tretë
Hipertensionit - dietë racional. Gjëja kryesore - ushqime gatimi
minimum i mishit akute dhe skuqur. Por produkteve bimore
duhet të hani të paktën 600-800 gram në ditë. Veçanërisht të dobishme
karrota, lakër, majdanoz, shalqi, pjepër, kungull, panxhar, hudhër dhe manaferrat.

I parë
ndër manaferrat murrizi duhet të zhvendoset dhe chokeberry. Dhe lule
Murriz me tërfili verdhë ëmbël, nenexhik dhe rigon dobishme
TEAS. Nëse tensioni i lartë ose duke marrë infuzion me lule


Manaferrat grimcuar Murriz, chernoplodky, lë Leonurus, dhe
supë gjithashtu Valerian rrënjë.

Për të parandaluar një tjetër
jump presion, për shembull, në pritje të konfliktit apo
Ndryshimet e motit rekomanduar stroking ballin e tij nga hunda për veshët,
Njësia ekonomike - nga balli deri mjekër (larë), tempujt - këshilla e mes dhe
duke treguar gishtat, qafën - nga qafa deri blades shpatullën.

Të gjithë të mirëpritur
të përsëritura 15 herë, nxjerr frymë duke përsëritur me veten e tij: "Unë jam i qetë. Nuk ka të
alarmet. Anijet zemra ime dhe truri pushojnë. Kreu është
i lehtë. Zemra ime rreh pa probleme dhe pa zhurmë. Enët e mi të gjakut relaksuar. Kokë
ishte e lehtë.

Nuk ishte një ndjenjë e ngrohtësi në zemrën time. "

Në përgjithësi,
barazim karikaturat, buzëqeshje, pini pije frutash, hani karrota, përplasje
Duart, hipertension dhe ju nuk e bëni pidstupytsya. Është e thjeshtë, dhe
gjyqtar efikasitetit ju.

Komuniteti Obsuditv

Më i lartë