Mos le thonjtë veprën tuaj, ose nuk mund të trajtohen për kërpudhat


 • Në trajtimin e kërpudhat gozhdë "ilaç popullore"
 • Nga vetë-trajtimin e Onihomikoza në 3 ditë
 • Më të trajtimit "thonjtë kërpudhat" për 300 rubla
 • Kujdes nga qasjeve të rreme dhe të paefektshëm të trajtimit

 • Natyrisht, nga kërpudhat gozhdë duhet të trajtohet në mënyrë që të të shpëtoj prej tij përgjithmonë ose të paktën për një kohë të gjatë. Një efekt i dëshiruar mund të arrihet me më shumë ose më pak. Ndërsa nuk do të trajtohen për kërpudhat? Ndoshta kështu që trajtimi ishte i paefektshëm, dhe mbeti në kërpudhat gozhdë. Ajo rezulton se shumë prej trajtimeve të praktikuar dhe gjerësisht reklamohen për Onihomikoza për rishikim janë joefektive dhe nuk kanë asnjë bazë provuese.

  Megjithatë, ata kanë sukses të konsiderueshëm komercial, për shkak se këto mjete dhe teknika janë të blera nga shumë njerëz. Ky opsione


  Në trajtimin e kërpudhat gozhdë "ilaç popullore"

  "Tradicionale" ose "gjyshja" Fondet janë kërkuar nga shumë njerëz me këpurdhë gozhdë. Atraktiviteti i këtyre fondeve - një popullaritet të madh ("mjekësi popullore" përdoren në sëmundje të ndryshme), kosto relative të ulët dhe siguria e dukshme (ajo nuk është pilula që janë "helm" trup "!). Sidoqoftë, sëmundjet e ndryshim fungale të lëkurës dhe thonjtë e sëmundjeve të tjera njerëzore atë infeksion fungale - një infeksion dhe kuruar ajo vetëm mund të shkatërrojnë patogjen.


  Asnjë prej këtyre mjeteve juridike popullore, herbs, etj, të cilat do të vrasin kërpudhat në të gjitha pjesët e gozhdë. Ka disa antiseptics, të cilat kur aplikohen për efekt të dëmshëm të lëkurës në një shumëllojshmëri të mikrobeve, duke përfshirë kërpudhave. Por veprimi i tyre është krejtësisht i pamjaftueshëm për të vrarë kërpudhat që thellësisht "ngulitur" në thonjtë. Edhe antifungals moderne në forma të jashtëm (ointments, zgjidhjet, etj) nuk janë gjithmonë në gjendje për të shkatërruar kërpudhat në thonjtë. Pra, trajtimi i Onihomikoza jo ndonjë antifungal, dhe droga të tjera, dhe madje edhe pa mbikëqyrje mjekësore, padyshim dënuar me dështim.


  Nga vetë-trajtimin e Onihomikoza në 3 ditë

  Në një studim të kryer kohët e fundit zbuloi se mbi 30% e të cilave shkojnë në pacientët mjeku me Onihomikoza e zakonshme mësuar për diagnozë të gjatë të tyre, por trajtohen në mënyrë të pavarur.

  Ajo nuk ka të çojë në trajtim, dhe më pas pacienti kishte për të ri-aplikojë te mjeku. Dhe në të trajtuara më parë ashpërsi fungale sëmundje ishte më i madh.

  Pse kaq shumë pacientë me vetëm gozhdë trajtim kërpudhat duke u përpjekur, edhe pas vizitës te mjeku? Disa adresa problemi duket shumë i lehtë - vetëm të shkojnë në farmaci dhe për të blerë vaj "të mirën e kërpudhat 'se këto ointments dhe krem ​​shitur dhjetra. Disa, megjithatë, duket shumë e komplikuar mjekun dhe ata duan të merren me kërpudhat të tyre. Dëshira e përbashkët, natyrisht - të marrin veten nga një kërpudhat në vend dhe kosto.

  Mundësisht, në një ditë pak (p.sh., tre). Por këto mrekulli nuk do të ndodhë. Onihomikoza vuajnë vjet thonjtë rriten për disa muaj, dhe kohëzgjatja e shkurtër e trajtimit (marrja e drogës antifungal dhe procedurat) është, në të mirë, disa javë.

  Nuk është një tjetër lloj i vetë-ilaçe, e cila ka nevojë të thuhet. Ajo është - i pavarur (jo të përshkruara nga mjeku) marrja e drogës antifungal brenda. Ne këshillojmë në këtë, dhe fuqimisht rekomandojmë që kurrë nuk përdorin këto barna vetë, pa u konsultuar me një mjek dhe ekzaminimin paraprak.

  Më të trajtimit "thonjtë kërpudhat" për 300 rubla

  Sigurisht, çështja e kostos së trajtimit është shumë e rëndësishme. Për më tepër, jo nëse sëmundja është më e mundshme të kërcënojnë jetën njerëzore. Pra, sa mund të shpenzohen për trajtimin e kërpudhat gozhdë? 300 rubla, ose 300 $? Kostoja e trajtimit të plotë të rënda, afatgjatë Onihomikoza ekzistues shpesh leans deri në shifrën e fundit. Really antifungals efektive sot shumë e shtrenjtë.
  Në këtë sfond, një vështrim shpalljes shumë atraktive të "kërpudhat plotë kurë për thonjtë" për vetëm 300, apo 500 mijë rubla. A mund të besoni atyre? Siç u përmend më lart, trajtimi i kërpudhat ka vetëm drogë antifungal.

  Vetë (mjet të jashtëm që ju mund të bleni më për të holla) dhe zakonisht dështon. Nga kjo ne mund të konkludojmë se për të njëjtën sasi e trajtimit efektiv dhe kërpudhat gozhdë kurë nuk do të funksionojë. Ju mund të blej një mjet për 300 rubla, dhe pastaj (nëse jo të ndihmojë), dhe ende një tjetër - por ajo do të qartë të humbur paratë.

  Kujdes nga qasjeve të rreme dhe të paefektshëm të trajtimit

  Krijo këtë faqe kanë nxitur mjaft e materialeve të rrjetit në trajtimin e sëmundjeve fungale gozhdë. Shpërndarje në masë të infeksioneve fungale, miliona vuajnë dhe ëndrra për të hequr qafe kërpudhat njerëz ishin të pranishëm për njerëzit që kanë kohë që janë prodhuar dhe promovuar mjetet mrekulli që premtojnë shërimin e shpejtë të sëmundjeve të ndryshme.

  Mbi ta kemi thënë. Por doli se disa mjekë praktikuar teknikat që me të vërtetë nuk do të kontribuojnë në trajtimin e Onihomikoza.

  Çfarë duhet të dinë dhe çfarë duhet të ketë frikë?
  Trajtimi duhet të çlirojë ty nga kërpudhat. Akoma!
  Dhe asgjë më shumë. Vetëm - hiqni kërpudhat gozhdë me të kështu që ju mund të jeni i sigurt se është jo regrowth pas pjatë gozhdë përsëri. Në fakt, ajo nuk është e lehtë. Por asnjë qëllim tjetër në trajtimin e Onihomikoza jo. Kjo neglizhohet disa mjekë ende "naznachayuschye":

 • Mjete gjoja rritur imunitetin gjoja ulur
 • Ilaçe homeopatik në çdo formë
 • Phytomedication dhe Supplements
 • Metodat e ndryshme të ndikuar trupit me veprim të paprovuar dhe pashkelur - të tilla si UV gjakut, ozonit, rrezatim lazer
 • Mos harroni - asnjë nga këto metoda ndihmon trajtimin e infeksioneve fungale.

  Ajo është gjithashtu e panjohur se si të gjithë të përfitojnë nga përdorimi i tyre.

  Për më tepër, aplikimi i metodave të tilla nuk është e lejuar mjekët e huaj dhe nënshtruar kritikave të ashpra dermatologists moderne në të gjitha vendet e zhvilluara. Përdorimi i tyre në Onihomikoza mund të shpjegohet me mungesën e kompetencës, ose mjekët, ose futja e qëllimshme e pacientit në rrugë të gabuar.

  Mos le thonjtë vepër tuaj. Deri tani tifozët zhdukur të "tërheqë" thonjtë, edhe pse nevoja për një procedurë të tillë nuk është gjithmonë. Pas heqjes kirurgjikale (madje mënyrë "të butë" dhe pa komplikime) mund të zhvillojnë rezistente thonjtë tendosje, thyer rritjen e tyre.

  Fshij - një masë ekstreme për të cilat baza të rreptë nevojës. Ndonjëherë mjeku ose infermierja i përfshirë tradicionalisht hequr në mënyrë të ndryshme duke përmendur (kjo është më e lirë, do të duhet të marrë më pak pilula, ata janë vetëm kaq shumë vite dhe të ndihmojnë, etj). E di se ka metoda më të mira dhe më të sigurta.

  Trajtimet e mëposhtme për Onihomikoza, si ndikimi në lazer gozhdë, dhe të fushave të ndryshme magnetike. Asnjë nga këto metoda nuk është testuar në mënyrë adekuate për sigurinë dhe efikasitetin. Ka disa efekte anësore të lazer (p.sh., cicatrices).

  Sidomos vlen të përmendet komponimet e ndryshme agresive përdoren për të zbutur dhe për të hequr pjatë gozhdë.

  Deri tani, aksione të zakonshme dhe receta shtëpi kompozim i panjohur (i quajtur "qiri" dhe të tjera, ndonjëherë ata madje shërbeu si "pronarit" dhe "e lejuar", edhe pse askush nuk e testuar). Ndryshe nga kompozimet tradicionale dermatologjike për thonjtë dhe përgatitjet i dyqanit, kompozime të tilla janë më pak efektive dhe mund të shkaktojë efekte të rënda anësore - të tilla si djegiet kimike dhe reaksionet alergjike.

  "Garanci për trajtimin" kërpudhat shpesh premtoj përfaqësues të mjekësisë alternative ose ointments shitësit mrekulli apo këshilla në marrjen e shpëtoj e kërpudhat. Mjekët zakonisht nuk japin ndonjë garanci në një sëmundje (sepse njerëzit - kjo nuk është një makinë larëse).

  Megjithatë, infeksion fungale të thonjve - një sëmundje e disa dermatologjike kur trajtim me të vërtetë mirë dhe ndoshta relativisht lehtë të arritshme. Vetëm garanci e suksesit për Onihomikoza - ajo ka filluar me kohë, i zgjedhur në mënyrë korrekte trajtim, pajtim me skemën e saj të kontrollit dhe i detyrueshëm pas regrowth gozhdë kurë. Ne shpresojmë se kuptim të përbashkët do të ju ndihmojë për të zgjedhur midis shtigjeve të vërteta dhe të rreme.

  Informacion nga artikullit "Si të mos për të kuruar kërpudhat ... Gabimet në trajtimin e mikozë veç e veç e thonjve."