Nënat tona dhe baballarët si qëndrojnë zemrat e rinj


 • Hipertensionit
 • Dështimi kronik të zemrës
 • Sëmundje koronare të zemrës
 • Angjinë
 • Infarkt miokardi
 • Si për të mbrojtur veten dhe të dashurit?
 • Përse ekspertët rekomandojnë marrjen Kardiohen?


 • Në çdo të jetës sonë një ditë pas ditës kur e kuptojmë se është rritur deri në këmbët e saj, mori strehim, kishte fëmijë ... dhe është akoma më i dashur dhe i dashur për ne njerëzit - prindërit tanë. Sa shpesh ata janë duke u shënjestër sëmundje kardiovaskulare. Ka vështirë se një person i cili nuk ka dëgjuar ankesat nga dikush në presionin e lartë të gjakut, dhimbje të zemrës dhe gulçim. Rrjedhimisht, përkeqësimit të cilësisë së jetës, reduktuar efikasitetin shpesh deri në aftësinë e kufizuar.

  Zakonisht njerëzit priren të mendojnë se këtë "moshë" se asgjë nuk mund të bëhet, dhe nuk kërkojnë trajtim. Kjo ide është e gabuar, sepse shpesh këto simptoma janë ekran i frikshëm i sëmundjeve të zemrës.


  Hipertensionit

  Sipas raporteve të ndryshme periodikisht ose vazhdimisht presion të lartë të gjakut është gjetur në 10-30% të popullsisë së rritur. Shpesh simptomat e presionit të lartë të gjakut fillon përkojnë me shenjat e lodhjes së përgjithshme. Kjo është arsyeja pse ky njeri sëmundje mëson vetëm në gjendje kritike. Në normal presionit të shëndoshë të njeriut 120/80 mm Hg Por në qoftë se presioni i kalon 140/90 mmHg - Kjo ka të bëjë me zhvillimin e hipertensionit.  Dështimi kronik të zemrës

  Dështimi kronik zemra është e përhapur, sidomos në të moshuarit. Kjo është një gjendje në të cilën zemra nuk është në gjendje për të pompimit të gjakut të mjaftueshme, duke rezultuar në organet dhe indet e mungesës së oksigjenit dhe ushqyesve. Njerëzit fillojnë të njoftimit se zemra jote "shaka" gjithmonë mos harroni: diagnoza e hershme e dështimit të zemrës dhe, si pasojë, fillimi i hershëm i trajtimit - çelësi i suksesit në trajtimin e sindromi.


  Sëmundje koronare të zemrës

  Shumë njerëz me moshë të filloni të ndjeni dhimbje ose squeezing në zemër. Në fillim ata shfaqen vetëm kur një stres të konsiderueshëm fizik ose emocional, dhe stresi.

  Por me kalimin e ngarkesës kohore në të cilën janë këto ndjenja janë më pak. Një ditë në mjek në hyrjen hartë duket: "sëmundje koronare të zemrës".

  Sëmundje koronare të zemrës ose "agjërimi i zemrës" - rrjedhjen e gjakut në muskujt e zemrës i pamjaftueshëm. Kur gjaku që sjell oksigjen dhe lëndë ushqyese nuk është në sasinë e duhur përmes enëve të zemrës nëpërmjet ngushtimit të tyre apo bllokim.


  Angjinë

  "angina pectoris" - i quajtur kështu angina. Një formë e sëmundjes koronare të zemrës. Shkaku i menjëhershëm i sëmundjes është atherosclerosis të arterieve të zemrës në të cilën lumen kardiake vaskulare ngushtuar pllakave aterosklerotike.

  Sulmi i dhimbjes angina duket si prerja, të ngutshme, si ajo djeg zemrën, squeezing fytin.


  Infarkt miokardi

  Miokardial infarkti - një formë e rëndë e sëmundjes koronare të zemrës. Nuk është çudi njeri, i mërzitur me fjalë ose veprime të saj, ata thonë "sjellë në një sulm në zemër." Thënie pasqyron një nga tiparet e kësaj sëmundje, zhvillimi i saj mund të provokojë shqetësime të forta emocionale dhe stresi. Vetëm sa e rrezikshme infarkt miokardi, me elokuencë statistikat: në 100 mijë vetëm i infarkt miokardi në meshkuj vdesin çdo vit dhe 330 154 femra.


  Si për të mbrojtur veten dhe të dashurit?

  Njëri prej parimeve rëndësishme në trajtimin e sëmundjes kardiovaskulare - eshte parandalimi. Nuk është çudi shumë laboratorë farmaceutike dhe kompanitë janë duke u zhvilluar më efikas, të sigurt dhe të përshtatshëm për t'u përdorur parandalimin e drogës.

  Kardiohen - kompleks peptid që përmban amino acidet që kontribuojnë në normalizimin e funksionit të miokardit. Aplikimi Kardiohena rrit efikasitetin e trajtimit kompleks të sëmundjeve koronare të zemrës, duke përfshirë pectoris, e kombinuar me hipertension, hypertrophy majtë ventricular dhe dështim congestive zemrës.


  Përse ekspertët rekomandojnë marrjen Kardiohen?

 • Gjendja e njerëzve të cilët janë trajtuar kardiogjenik përmirësuar dukshëm, duke u zhdukur dhimbjen e fortë të zemrës, gulçim zhduket, aktiviteti i rritur i përgjithshëm në krahasim me njerëzit me të njëjtat simptoma nuk janë duke marrë Kardiohen rregullt
 • Përdorimi Kardiohen% D
  0? Uetsya se si për të përmirësuar efektivitetin e trajtimit të integruar dhe parandalimin e sëmundjeve të zemrës
 • Nuk ka contraindications, nuk shkakton varësinë ose varësinë, mund të merret pa recetë
 • Kardiohen patentuar në Rusi dhe vendet kryesore evropiane.
 • Komplekset Peptidet absolutisht asnjë contraindications, dhe nuk ka asnjë varësi mbi përdorimin e tyre.

  BIOREGULATOR mund të merren kompleks trajtohet pavarur peptide eshte rreth 4 jave mbas një pushim që mund të përsëritet. A komplekset peptide - një ilaç për të gjitha sëmundjet e kohës do të them, por ne tashmë mund të pretendojnë bioregulators të aftë për të zgjasin jetën.

  Kardiohen rekomanduar për të marrë 1-2 kapsula 1-2 herë në ditë me ushqim. Kohëzgjatja e marrjes - 20-30 ditë.

  Para se të aplikoni janë të inkurajuar që të konsultoheni me mjekun tuaj.