Dënimi ynë nxitim kudo


 • Radiculitis gjithë
 • Gërmimet patch - dhimbje të nervit shiatik gërmuan
 • Mos u nxito të më fyerje për lëndim - është më mirë për të mbështetur
 • Kopshti unë mbolla veten - ajo do të merrni të sëmurë në të?
 • Radiculitis gjithë

  Çdo vit në Rusi me hapjen e sezonit të verës duke filluar vuajtjen e këtij populli. Dhe çdo vit përsërit të njëjtën gjë: dhimbje prapa, joints dhimbje, dhimbje të muskujve - Nuk ka fuqi për të duruar këtë dhimbje. Një punë-ne duhet. Në të vërtetë, për shkak të zonave periferike të ushqyer shumë familje.

  Jo më të lehtë për të jetuar dhe pronarët e shtëpive të vendit. Shtretër në to, ndoshta jo, por të kosit lëndinë, bar, gjethe zhrebty, shtretër farë e keqe - si duhet. Përsëri, përsëri dhimbje, joints dhimbje, dhimbje të muskujve ... Kjo filozofi e jetës - dhe princi dhe grepa varfanjak ashtu në terren.

  Dhe pa marrë parasysh se ku ata janë në shtretër, lawns dhe shtretër lule - në Angli, Gjermani apo Rusia - anglisht dhe gjermanisht, dhe rus Makarov një mbrapa dhimbje.

  Gërmimet patch - dhimbje të nervit shiatik gërmuan

  Për të filluar, të shohim se çfarë lloj lëndinë-horodno ky sulm. Në hapësirat e suburbane është e vërtetë shpalosur tragjedi. Emri këtë dhimbje mesi tragjedi dhe dhimbje të nervit shiatik. Shumë shpesh punë të vështirë në shtretër duke filluar sulmet osteo-artrit reumatoid dhe.

  Statistikisht, vuan probleme të ngjashme 11000000 n. Natyrisht ata konsiderohen vetëm ata që zbatohen në klinikë. Numri i vërtetë i sufferers është askush nuk e di.


  Por ne e dimë se shumica e kurrizorët dhe dhembje të përbashkët prek njerëzit e moshuar. Në përgjithësi, ato në supet mbingarkuara me punë dhe prapa shtretër gjelbër verore kujt. Dhe të moshuarit, ndër të tjera, të shëruar më vështirë se i ri.

  I tëri për mjekët, 3 milion sëmundje ka marrë në shtretër, shkoi në formën kronike. Tani e kuptoj se sa serioz ky problem? Prandaj, nevoja për t'iu qasur atë me përgjegjësi.

  Është e rëndësishme për të mësuar për të dalluar nga dhimbje mesi nervit shiatik. Për shkak të kryqit mund të zgjidhin vetëm, dhe me radiculitis mund të ketë për të shkuar te mjeku.

  Dhimbje mesi ndodh për shkak të inflamacion dhe vrull muskujve dramatike në rajonin e mesit.

  Mban atë të shkurtër - një ditë ose dy dhe pastaj le të shkojë.

  Në dhimbshme radiculitis arsye të tjera. Kjo është një shkelje e rruaza dhe nervore rrënjë inflamacion. Kjo mund të pllakos sëmurë për vite, dhe njeriu nuk do të le të shkojë. Prandaj, në qoftë se një çift i ditëve të mesit dhimbje, ne mund të supozojmë se ajo nuk është e qëlluar, dhe dhimbje të nervit shiatik, dhe duhet të trajtohet seriozisht të fillojnë.

  Mos u nxito të më fyerje për lëndim - është më mirë për të mbështetur

  Ndonjëherë të muskujve, dhimbje të përbashkët dhe mjetet juridike ndihmë popullore vertebral. Për shembull, ju mund të ngrohtë ngrohje prekur zonë, të nxehtë në një tigan me rërë ose kripë të rregullta (vetëm vënë në një qese prej liri), një shishe me ujë të nxehtë në diell ngrohur gur ... Në përgjithësi, të gjithë që do të jetë në dorë.

  Pastaj të marrë disa ilaçe anti-inflamatore, pini çaj me mjedër - më shumë - dhe fle një natë të mirë në një shtrat të ngrohtë e thatë. Para se të shkojnë në shtrat, të përfundojë mundësisht të ngrohta dhemb mbahet ndonjë gjë leshi. Pas këtyre procedurave, dhimbje zakonisht shkon larg.

  Nëse dhimbja është e shkuar, ju mund të filloni drogë trajtimit.
  Mbi ata që ju duhet të kujdeset që më parë - ata duhet të jenë gjithmonë në tuaj vilën e kabinetit mjekësi.

  Natyrisht, ju duhet të zgjidhni një të drogës përmes një mjek. Zgjedhja e një ilaçe, mbani në mend se gjatë i njohur drogë anti-inflamator që lehtësimin e përbashkët, dhe të kurrizorët dhimbje të muskujve, të tilla si indometacine dhe Diclofenac, kanë një pengesë e madhe.

  Edhe me një pritje të shkurtër ata janë shumë të këqija për traktin e tretjes. Pasi ata shpesh shfaqen ulcerat stomak dhe gjakderdhje. Amerikanët vlerësuar se nga këto sëmundje në Shtetet e Bashkuara vdesin çdo vit 7000 persona. Parashikueshme, si në Rusi, dhe në Evropë çështje si urgjente. Kjo është vetëm statistikë, si jashtë shtetit, ne nuk kemi kryer.

  Edhe një herë dua të theksoj: në qoftë se ju merrni barnat e vjetra, të bëjë atë me shumë kujdes! Dhe veprim më i mirë për drogë të brezit të fundit. Ata në mënyrë efektive të zvogëlojë inflamacion në joints, dhimbje, dhe të japë efekte antipiretik. Por më e rëndësishmja, ata kanë mekanizma të ndryshëm të veprimit, dhe për këtë arsye ata nuk e dëmtojnë traktin gastrointestinal.

  Kopshti unë mbolla veten - ajo do të merrni të sëmurë në të?

  Dhe për shkak se qytetarët tanë e dinë se dikur shqyer nëpër të gjithë jetës duhet të mbani atë në sëmundjet inflamatore të nyjeve nuk mund perepratsovuvaty dhe mbiftohem, por nuk ka - kushtet e vështira të jetesës si atë tub, thirrje dhe beckon grub.

  Por tani që kopsht nga ku të shkojnë dhe ka ikur, të paktën, ju duhet të përpiqet të bëjë gjithshka të mundshme për të mos zahnutysya atë. Për të mbajtur zi për shtretër që vuajnë nga mesit, njerëz të përbashkëta dhe të muskujve dhimbje duhet të përgatiten paraprakisht për sezonin e verës. Për ta bërë këtë ...

 • Para tëharrje punën për të shkuar te mjeku për të gjetur se statusin tuaj dhe kufizojnë mundësitë e tyre në këtë moment. Dhe në qoftë se ata janë të ulëta - shërohet. Përndryshe regjimi i punës nuk do të mbijetojë.
 • Pas dimrit të ulur në karrige të buta duhet të shtrihet ushtrimet tuaja prapa. Jo në shtretër, natyrisht, dhe shumë kohë para tyre.
 • Advance blini një karrige të vogël në ajër, kurrizin për të siguruar rehati maksimale në punë. Nëse dikush krejtësisht kundër karrige, në më të keq ju mund të përdorni një metodë tjetër: sa më shpesh të jetë e mundur për të ndryshuar pozicionin e trupit - në çdo rast jo vetëm punën në një pozicion.

  Get filluar squatting, atëherë alternuar tërheq një ose këmbë të tjera. Atëherë ju mund të merrni deri në gjunjë e tij, i ulur në këmbë (vetëm mos harroni të podstelit jastëk nën gjunjë). Dhe ju doni - punë shtrirë në anën e saj. Edhe pse të majtë, të djathtë, pse. Dhe tërheq barërat e këqija për shëndetin tuaj. Në përgjithësi, fantasize, kërkoni dhe gjeni sjellje më të rehatshme për secilin aktivitet.
 • Informacion nga neni "Dënimi ynë kudo nxitim."


  Më i lartë