Metodat tradicionale të trajtimit wenWen (lipomas)

Mjekësi zyrtar wen quajtur lipomas. Ky term kuptoj tumor e ind dhjamor, e cila mund të shihet edhe nga titulli, i cili përbëhet nga dy fjalë greke: «lipos» - «yndyrë" dhe "OMA" - "tumor".

Shkaqet wen ende i pashkelur.

Wen mund të ndikojë jo vetëm lëkurën, por edhe indet dhjamor, si dhe indet e tjera (përgjithësisht lidhës).

Në varësi të thellësisë së depërtimit ndryshon dendësinë ulcera: më i thellë është, më e dendur. Më shpesh wen formuar nën lëkurë. Ajo është ende formimi i butë dhe elastike, pa shkaktuar ndonjë sëmundje te njerëzit ose parehati.

Ndonjëherë prekje mund të ndjehen lobulation lyth. Wen mund të shfaqen në çdo pjesë të trupit ku ind yndyrë është: në kokë, këmbë, krah, përsëri, edhe në penis.

Në vështrimin wen zakonisht formua në ballin dhe është një tumor të qetë në lëvizje ka një qëndrueshmëri elastike. Për të sqaruar diagnozën e rekomanduar një ultratinguj. Pas konfirmimit të diagnozës dhe harmonisë në kirurgjinë e tumorit njerëzor hequr duke përdorur metodën e teknologjisë endoscopic. Këto rekomandime të zbatohen për wen formuar në pjesë të tjera të trupit: këmbët, të armëve, mbrapa, stomak, etjLlojet wen

Nuk janë llojet e mëposhtme wen, ose lipomas:

 • Me unazë Qafa lipoma ("qafë Madej-Lunga") - një tumor që është e vendosur rreth qafës;
 • kapsuluara lipoma - formuar nëpërmjet përhapjes së indit dhjamor brenda në kapsulë e një organi;
 • lipoma dhimbshme - që ajo është e karakterizuar nga formimi i jo një por shumë tumoreve, duke dhënë dhimbje të pacientit;
 • pemë lipoma - formuar në brendësi të përbashkët, ajo është e karakterizuar nga prania e fidaneve të pemëve;
 • përhapur lipoma - ndryshon nga format e tjera të mungesës së membranës lidhës indeve;
 • Lipoma shpella (anhiolipomy) - një tumor që ka një numër të madh të anijeve;
 • butë lipoma - një tumor që ka një qëndrueshmëri të butë;
 • fijor lipoma - lipoma me një rritje të dendur të indit lidhor;
 • petryfikovani lipoma - tumor depozitimi i dendur i kalciumit;
 • ossifitsirovannaya lipoma - lipoma, brenda që ka zhvillimi i kockave;
 • i dendur lipoma - një tumor me zhvillimin e shënuar e indeve lidhës.

 • Trajtimi wen

  Wen nuk është rrezikshme per trupin e njeriut te gjendjes, siç eshte nje tumor beninj. Get shpëtoj e lipomas mund thjesht të rënë në peshë - wen vazhdon, pasi ajo është ende ënjtje. Ndonjëherë ka një rritje në tumoret me humbjen e përgjithshëm peshe.  Mjekësi zyrtar ofron trajtimet e mëposhtme Wen: hyrje në droge të tumorit, promovimin resorption e saj, dhe kirurgji. Metoda e parë është rekomanduar në qoftë se Wen vogla, jo më shumë se 3 cm në diametër. Shpuar e tij me një gjilpërë të hollë përmes të cilit administrohet drogës. Efektiviteti i këtij trajtimi është rreth 80%, dhe rezultati nuk është menjëherë i dukshëm - vetëm 2 muaj. Kur sasia e më shumë se 3 cm pacient tumorit është përshkruar operacionin.

  Wen madhësia e vogël janë hequr nën anestezi lokale (obzebolivanie) i madh - nën anestezi të përgjithshme, pasi që operacionet e mëposhtme do të mbetet në spital për 1-2 ditë.

  Në shumicën e rasteve, operacioni rezulton në shërim.


  Receta tradicionale kundër wen

  Nga lyth mund të shpëtoj duke përdorur mjetet juridike popullore. Para se të aplikoni duhet të konsultoheni me një mjek.

  Chicken përfundojë . On wen duhet të imponojë film nga vezë të marra nga pula e brendshme. Mos kini frikë nëse hera e parë do të ketë skuqje dhe ënjtje. Pasi ata largohem, hiqni vjetër dhe të vënë një film të ri. Filma ndryshim vezë të bërë disa herë deri sa të ketë një efekt.

  Mustaqe Artë. Gjethet e freskëta houseplant prerë artë mustaqe dhe pure, pastaj të vënë në lyth, të mbuluar me mbyllur plastike, të cilat vënë një leckë pambuku të palosur 2 herë.

  Compress patch fix ose fashë. Pas 12 orësh fashë duhet të ndryshohet, me një letër të re. Të gjitha trajtimi duhet të jetë 10-12 ditë.

  Kanellë . Si një efikas, mjete të besueshme kundër lyth mund të përdorni kanellë. Vazhdo trajtimin deri në shërim të plotë. Për këtë ditë ditë duhet të hani 1-1,5 lugë kanellë.

  Balsam "yll Vietnamese". Kanë përvojë trajtim wen duke përdorur yll Vietnamese balsam. Lyej ajo duhet të jetë e gjatë derisa ai zbuloi, pastaj me kujdes hiqni përmbajtjen presionet mund të jenë disa herë brenda 3 ditëve.

  Shtrydh lyth në fytyrë nuk mund.

  Informacion nga artikullin "wen. Lipoma "