Mëllenjë - jo i lëngshëm


 • Mëllenjë - jo i lëngshëm. Kjo është një sëmundje e rëndë
 • Mëllenjë - një sëmundje seksualisht të transmetueshme nuk është
 • Arsyet kryesore
 • Si infeksion maja e rrezikshme?
 • Si të sillemi gjatë trajtimit
 • Trajtimi i mëllenjë

 • Mëllenjë - jo i lëngshëm. Kjo është një sëmundje e rëndë

  Mëllenjë gjithashtu i quajtur candidiasis - si
  agjent shkaktar i sëmundjes është një kërpudhat Candida. Normalisht ajo në
  trup dhe kështu i pranishëm - në lëkurë, mukozës. Por një herë
  sistemi i imunitetit është i dobësuar - duket mëllenjë. Kjo nuk është vetëm e bardhë
  shkarkimi i dobët, nga të cilat ajo është e lehtë për të thyer. Kjo sëmundje
  na sinjalizon një sistem të dobësuar imunitar, dhe në këtë mënyrë për të ri
  manifestimet e sëmundjes afërt.

  Simptomet e mëllenjë.


  Mëllenjë - një sëmundje seksualisht të transmetueshme nuk është

  Por shihet me ta përmes ngjashmërisë së përgjithshme të simptomave. Në
  Burrat dhe gratë janë të ndryshme. Në burra, simptomat kryesore të kësaj - dhimbje e
  marrëdhënie, skuqje, kruajtje e penisit glans dhe prepucit
  touch bardhë dobët e erë kosi. Gratë simptomë ne si,
  por gjithashtu shtoi dhimbje gjatë urinimit.


  Arsyet kryesore

  Sepse maja është e gabuar shpesh për
  Sëmundje veneriane - ka shumë grindjet mes seksit
  partnerët. Për të parandaluar këtë, ne të shpjegojë shkaqet e
  mëllenjë. Më të provokojnë antibiotikët mëllenjë (mos harroni se


  së bashku me antibiotik mjeku ju përshkruan antifungals).
  Vetëm të shkaktojë mund të jenë të shtatzënisë, diabet, HIV -
  infeksion dhe douching dukje të pafajshëm.


  Si infeksion maja e rrezikshme?

  Pra, pse duhet të jemi të frikësuar nga
  sëmundje, dhe nuk e trajtojnë atë si lehtësisht të na rekomandojnë
  reklamuesit? E pra, të paktën, kështu që mëllenjë pacienti të paktën 10
  ditë nuk do të jetë në gjendje të jetojnë një jetë normale seksuale.

  Në shtim mëllenjë
  mund të jetë një shenjë e sëmundjeve të tjera, por më serioze -
  diabeti, të tilla si HIV. Vetëm imagjinoni,
  Sa herë mund një burrë apo grua trajtohet për mëllenjë

  në mënyrë të pavarur pa marrë teste në dijeni në këto
  sëmundjet! Një njeri ka vuajtur mëllenjë, dhe me sa duket e di se si për të
  Trajtimi mund të humbas ato. Këto simptoma janë të njëjta si në
  mëllenjë mund të shkaktojë gonorre, Trichomoniasis, herpes gjenital,
  ureaplasmosis dhe infeksione të tjera. Dhe gjithashtu mos harroni - ne
  e rëndësishme jo vetëm për të kuruar mëllenjë shumë e shumë të lidhur tuaj
  imunitet dhe flora.


  Si të sillemi gjatë trajtimit

  Rreth trajtimet më vonë. Së pari, si
  sillen gjatë manifestimeve të mëllenjë. E pra, siç thashë -
  duhet të përmbahen nga aktiviteti seksual. Nëse partneri juaj nuk është i infektuar,

  - Është e rrezikshme që kërpudhat Candida mbijetojnë deri trupin tuaj
  partner. Kjo nuk është një shfaqje, dhe pastaj kur ju jeni prolikuvalysya,
  përsëri të bëjë veten të ndjerë.

  Ndiqni një dietë. Domosdo
  për të përjashtuar ushqim erëza, djegëse, dhe turshi e ëmbël. Dhe sigurisht
  Ju nuk mund të pini alkool. Më mirë të hani drithëra në këtë kohë,
  produktet e qumështit, fruta dhe perime.

  Është e nevojshme për të larë sa më shpesh të jetë e mundur. Nëse
  nevojë edhe në punë (në parim nuk është e vështirë). Por mos aromatik
  sapun, dhe fëmijë. Ju mund të përdorni samodezinfitsiruyuschimisya
  fshin, pads mbarsur me antimicrobial.

  Shmangni ngarkesa e tepruar. Me të gjitha që
  mund të shkaktojnë djersitje të tepërt dhe kruarje. Nëse në këtë kohë ju
  i kënaqur ai erdhi edhe ditët e menstruacioneve - më shumë ndryshim
  Rondelet. Një shtupë është më mirë të mos e përdorin atë.

  Mos përdorni mjete të ndryshme aromatike në bigëzim. Ata vetëm të promovuar inflamacion.


  Trajtimi i mëllenjë

  Trajtimi kryhet në disa faza. Kjo është
  terapia me antibiotikë dhe shërim të florës, dhe sigurisht mirëpritur
  vitamina. Por çfarë ilaçe ju duhet të aplikoni vetëm zgjidh
  gjinekolog. Vetëm ai mund të marr trajtim individual.

  Caktoj
  ju mund të përdorni një drogë lokale (qirinj, ointments) dhe
  brendshëm (tableta).
  Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se të gjitha përgatitjet për
  Trajtim mëllenjë është e shtrenjtë dhe të lirë. Nëse ju kanë kufizuar
  masë apo kohë - mos hezitoni të tregoni mjekut në lidhje me të. Ai
  duhet të jetë në gjendje të zgjedhin kursin më të përshtatshme për ju. As
  harrojmë për vitamina (në rast se mjeku harruar në lidhje me të).
  Rritur imunitetin tuaj - mëllenjë nuk do t'ju shqetësojë.

  Më i lartë